Skip to Content

This cache has been archived.

Skupec Reviewer: Archivace listingu kese
Skupec, reviewer pro CZ

More
<

Vecer na hvezdarne aneb Komu by se chtelo spat?

A cache by Tinah&Power Team Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 23 April 2010
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

STOP STAVJak možná nekterí víte, má Power pár méne obvyklých konícku vcetne jednoho, který obcas vyžaduje ponocování (které, vzato kolem a kolem, nemá vubec rád) - ve volných chvílích provádí na petrínské hvezdárne. Když se to nekterí dozvedeli a projevili prání se na hvezdárnu taky podívat, rozhodl se spolu s Tinah, že zamluví na jeden vecer sál a zacali spolecne pripravovat tento event. Takže:

Kdy: 23. 4. 2010 v 19.35 SELC (pockáme na príchozí od lanovky, která jede v 19.30 z Újezdu)
Kde: Štefánikova hvezdárna na Petríne v Praze
Jak: Nejlépe lanovkou ze zastávky Újezd (každých 15 minut, dostanete se sem tramvají), prípadne autobusem na Strahov nebo tramvají na Pohorelec a dojít pešky (10-15 minut)
Co:  Nejprve zhruba hodinové povídání o vesmíru (nebojte, príliš odborné nebude ) a poté pozorování

Ve zvoleném termínu by mel být po západu slunce na obloze pekne videt Mesíc, ale také Venuše, Mars a Saturn. Krome toho se urcite podíváme na nejaké dvojhvezdy, hvezdokupy, možná i nejaká ta mlhovina bude a když budeme mít štestí, uvidíme i kometu, která bude v té dobe prolétat v okolí Zeme – jsme ale porád uprostred velkomesta, takže pozorovací podmínky na tyto slabší objekty nejsou úplne ideální.  Varovani ministra obzirani:
Muže se stát, že bude zataženo, pršet a nebo prijde bourka - v takovém prípade z pozorování samozrejme nic nebude. Rádi bychom, kdybyste byli všichni na tuto eventualitu pripraveni, abyste nebyli prípadne moc zklamaní.V prípade špatného pocasí bychom si alespon prohlédli dalekohledy a kopule, místo pozorování oblohy bychom se podívali dalekohledem na nejaké pozemské objekty a pak trávili cas u edukativních expozic na chodbe ci výstave v prízemí. Doufejme ale, že tomu tak nebude, a my se budeme kochat objekty blízkého i dalekého vesmíru.


Jen pro upresnení – na hvezdárne nebudeme sami, od 21 hodin se otevírá i pro "normální" návštevníky, ale pokud event zaplníme, budeme proti nim zrejme v drtivé prevaze.  Doporucení ministra obzirani:
Pokud se už nemužete dockat, mužete si zdarma stáhnout skvelý program Stellarium (v ceštine na www.stellarium.org/cs) a brouzdat po obloze už doma - je to tak jednoduché, že to zvládne i sousedovic díte, co vám jinak akorát tak leze na nervy.Bohužel je kapacita eventu omezená - maximální pocet úcastníku vcetne georobotku je 50 osob. Prihlašujte se prosím pres Will attend logy, kde uvedete, kolik Vás bude. Vzhledem k tomu, že za vstup na hvezdárnu se normálne platí, bude i tenhle event zpoplatnený - cenu se nám však podarilo snížit na 40 Kc za hlavu + 10 Kc za eventové CWG. Na míste vás tedy poprosíme o 50 Kc za osobu.

Prihlášeni jsou:

 # nick  # nick
01 nily 26 Dorcadion Team
02 Zegga 27 nechji
03 - místo pro náhradníka - 28 nechji
04 Petrs.net 29 bohouscl6
05 Paullow 30 bohouscl6
06 ddusann 31 Lzicka
07 ddusann 32 SniperCZ
08 ddusann 33 MadDogTeam
09 Hamerinski 34 Nellas of Doriath
10 Teddy Team 35 TerezaK
11 Teddy Team 36 muggi
12 Hradnik 37 Saludo
13 Hradnik 38 Saludo
14 Barbie Team 39 lenoch-od
15 - místo pro náhradníka - 40 lenoch-od
16 Broucicijovi 41 Awercz
17 dawwid 42 Awercz
18 Konvalinky 43 osvejda
19 StanleyPaulGC 44 wabicek
20 M@xinoha & LennyCharlie 45 seedcorp
21 M@xinoha & LennyCharlie 46 cimrman
22 Dain&Olik 47 charinka
23 Marsha 48 Red Felda Team
24 Marsha 49 Red Felda Team
25 Dorcadion Team 50 Red Felda Team


Event se zaplnil behem velmi krátké doby, ale všichni víme, že obcas do toho nekomu neco vleze, takže následují náhradníci:

- Leneh (4x), Benjo5, bor.uvka (2x), pezik1 (2x), adamco, harald.cz, kvapa, Delfi001 (2x), Pat@Mat (2x), rosjan (2x), levikus

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.