Skip to content

This cache has been archived.

Nekvoskari: Dufam ze vsetci zalogovali ...

More
<

Túlavé galusky - Okolo Tatier

A cache by NORTHLANDfamily Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 28 May 2010
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Túlavé galusky - Okolo Tatier

 

Od roku 1968 vždy posledný májový víkend organizujú cyklisti a turisti z Nižnej cykloakciu Okolo Tatier, ktorej dobré meno nielen že prerástlo hranice Hornej Oravy, ale aj Slovenska. Po prvý krát som sa zúcastnil tejto akcie ako stredoškolák, neskôr ako vysokoškolák. Po niekolkých rokoch cykloprestávky som s prekvapením zistil, že toto podujatie prežilo aj nežnú revolúciu a od roku 2004 sa  ho s priatelmi každorocne zúcastnujem. Akcia mala vždy svoju neopakovatelnú atmosféru vdaka prostrediu, v ktorom sa koná ale aj vdaka organizátorom, ktorí ju zabezpecovali.

Preto dovolte, aby som sa podelil o pekné zážitky a pozval vás na trochu netradicný cyklogeoevent.

     

PROGRAM:

Štvrtok 27.5.: 12:00 odchod po trase Žilina – Lutiše – Stará Bystrica – Vodné dielo Nová Bystrica - Oravská Lesná – Oravská Priehrada – Nižná - Podbiel

Trasa vedie po asfaltových cestách o cosi viac zašitých ako je cesta do Terchovej. Okolo priehrady Nová Bystrica je takisto asfaltka, ale asi 2-km dlhý úsek vedie po štrkovej ceste – takže cestáci, dá sa to prežit, v najhoršom aj peši, ale trasa stojí za to. Pre fajnových cestákov sa to dá obíst cez Vychylovku po novej ceste.
Dlžka cca 117 km.

Tu je možnost príst do Podbiela (Nižnej) autom/vlakom/autobusom vo štvrtok vecer alebo v piatok ráno

Piatok 28.5.: 8:00 h  odchod na trasu: Nižná – Tvrdošín – Trstená – Liesek – Hladovka – Suchá Hora (hranicný prechod – príchod 9:00 – 9:30 hod.) – Chocholow – Dzianisz – Gubalowka – Zab – Poronin – Brzegi – Jurgow – Podspády - Ždiar – Tatranská kotlina – Tatranské Matliare – Stará Lesná. (Po území Polska je možné íst z Chocholowa cez Zakopane)
Dlžka cca 100 km.

Sobota 29.5.: 8:00 h volný  program,  bicyklové, alebo pešie túry vo Vysokých Tatrách a okolí a odlov ešte neusmievajúcich sa kešiek.
Môj návrh: Stará Lesná – Svit – Šunava – Sedlo Priehyba – Helpa – Telgárt – Vernár – Hranovnica – Poprad – Tatry
Dlžka cca 130 km.

Nedela 30.5.: 8:00 h  odchod úcastníkov na trasu: Stará Lesná – Starý Smokovec – Tatranská Polianka – Vyšné Hágy – Štrbské pleso – Podbanské – Pribylina – Liptovský Hrádok – Liptovský Mikuláš (cca 70 km) , alebo našou oblúbenou trasou cez Svit a Šunavu do Hrádku a L. Mikuláša. Z L.Mikuláša podla chuti, pocasia a síl na bicykli, autom alebo vlakom do Žiliny.(tento rok navrhujem íst cez Malatinú) 
Dlžka cca 160 km až do Žiliny.

Pre záujemcov, ktorí majú Žilinu mimo cesty je možné zacat eventovanie v piatok ráno o 8:00 priamo v Nižnej pri hoteli RADAR, súradnice N49 18.562 E19 31.202, kde bude zároven aj logovanie eventu, alebo až v Tatrách v Starej Lesnej v penzióne Altendorf N49 08.192 E20 18.449 - kde bude logovanie c.2.  Podmienkou logovania nie sú nabehané kilometre, ale úcast na akcii v rozsahu, ako to komu vyhovuje. Akcia sa koná za každých poveternostných podmienok. Každý sa zúcastnuje na vlastnú zodpovednost .

Ubytovanie, stravovanie a dopravu si každý z úcastníkov zabezpecuje sám, avšak my zabezpecujeme cca 40 miestne ubytovacie zariadenie v Starej Lesnej, preto je možné sa mailom cez profil dohodnút a nejako to spojit, poprípade využit služby susedných zariadení. Nechcem nic slubovat, pretože nedokážem odhadnút záujem o túto akciu, ale vynasnažím sa (ak to bude trochu možné) zabezpecit ubytovanie a sprievodné vozidlo.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.