Skip to Content

This cache is temporarily unavailable.

josefko: Při dnešní kontrole jsem zjistil odcizení tří stanovišť. Zavírám, musím dodat a opravit.

More
<

DLOUHY MOST

A cache by josefko Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/26/2010
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Uvodni slovo

Tato cache je určena hlavně kolařům. Vaše vozidlo musíte odstavit na doporučených souřadnicích a dál pokračovat pěšky, nebo na kole. Na kole je to samozřejmě pohodlnější. Cestou na startovní souřadnice projdete po nově vybudovaném vodním díle, "Novořecké splavy". Toto místo určitě stojí za povšimnutí. Je vybudováno v moderním pojetí, ve vodě ještě uvidíte původni stavidlo. Nová řeka již hodně let odvádí velkou vodu z lužnice, ale při povodních v roce 2002 se stalo osudným pro Starou Hlinu protržení části hráze této řeky a následné protržení rybníků, přes které se tato voda přehnala. Místo, kde došlo k protržení, lehce poznáte, protože ani na jedné straně hráze nenajdete jediný strom. Koho by snad lákalo toto místo navštívit musel by  pokračovat ještě dál od finálky této cache na ( N 49°00.629 E014°51.754 ). Trasa celé cache je trochu delší, zhruba 6 kilometrů, ale věřím že procházka těmito místy stojí za to. Přístup k cache je možný z více míst vedou zde různé cyklotrasy a turistické cesty. Můžete si klidně udělat celodenní výlet i s piknikem. Budete se pohybovat v přírodní rezervaci a tak se tomu podřiďte. Cache vás zavede na bývalý dřevěný most, který sloužil pro povozy převážející seno a stelivo, které se v okolí řeky dříve sušilo. Vy už tento most nenajdete, protože na jeho místě stojí nový most, spíš lávka, sloužící turistům. Most je trochu bokem hlavní cesty a tak se nedivte, že jej budete přecházet dvakrát. Cestou k mostu si můžete povšimnout kamenné dlažby, která sloužila jako brod při větší vodě. Rád bych přiložil fotografii starého mostu, ale bohužel, zatím nemám. Pro milovníky vody (vodáky) se zmíním, že tuto cache je možno odlovit i na lodi. Za zmínku také stojí Památná alej se spoustou statných velikánů, určitě jí budete procházet. Připravte se na komáry určitě se s vámi budou chtít blíže seznámit. Je jich zde opravdu hodně. Ten kdo byl na mé cache Stříbřecký most, tak již ví, co vzít proti nim. Napsal jsem jen v krátkosti to, co třeba na internetu není. Zde najdete více. Něco málo se dozvíte ještě cestou. No a co s sebou? Dobrou náladu, pěkné počasí, bystré oko a kačerskou výbavu. 

d m

Nyní k vlastní keši.


Předem bych chtěl upozornit hlavně lovce FTF, že tato cache není vhodná pro noční odlov!!! Celá trasa je sice vedena po zpevněných turistických trasách a je pohodlně odlovitelná, ale přece jen se budete pohybovat okolo řeky a jsou zde i močály. Nechte svůj odlov na denní světlo, protože vám chci ukázat velice hezký kout přírody a v noci toho asi moc neuvidíte. Je pravda, že nemohu nikomu nic zakazovat a tak nechte jednat svůj vlastní rozum. A ještě jedna důležitá poznámka: ke všem  zastávkám se dostanete po pěšinkách nebo cestách. Na mnoha místech bude problém se signálem, hinty to snad jistí.
POZOR!!!! 20.6.13 úprava listingu.


Start.

Úvodní sořadnice vás dovedly na křižovatku turistických cest. Z vašeho místa vidíte turistické rozcestníky a zády stojíte k ceduli se státním znakem. Sečtěte všechny kilometrové údaje na ukazatelích. Ukazatel se zelenou šipkou nepočítejte!! Od výsledku odečtěte počet cedulek, ze kterých jste použili údaje a dostanete číslo X.

Vzorec pro výpočet souřadnic k ST1:

N1=N0-X/1000    E1=E0+(X*2)/1000

ST1

Zde hledejte mikro ve kterém jsou další pokyny. Mikro je uloženo v opravdovém torzu a určitě vám připomene EMENTÁL. Cestou od této stage si povšimněte TVARU PODPĚRY MOSTU. Jaké písmeno na ní poznáte? Možná to budete potřebovat.


pohled z mostu

ST2

Na toto místo vás dovedla instrukce z ST1 a zde najdete souřadnice pro další stage. Jsou uloženy tak, aby unikly oku mudla.


ST3

Pokud jste někde neudělali chybu procházíte nyni jednu přírodní památku, na kterou vás upozornila již zmiňovaná cedule se státním znakem. V místě kde vás zastavila vaše GPS hledejte mikro a další instrukce. NÁPOVĚDA - Okolo se nachází vesměs samá statná dubiska a tak zkuste najít 4815 a na pravé straně, malinko níž, najdete co potřebujete. Nevěšte hlavu u země nic nenajdete. Pěkně hlavu vzhůru a je vaše i když z vás má kůrovec legrandu

ST4

Stojíte u velice pěkného a zachovalého objektu a z vašeho místa hledejte modrou tabulku s dvojmístným číslem a nápisem. Číslo si opište a máte A, počet písmen = B. Že už jste dlouho nic nepočítali? No tak dobře. Zde si spočítate souřadnice pro ST5. Kdo byl  na mé cache STŘÍBŘECKÝ MOST GC27EPX , určitě má ve své paměti číslo G, což je počet pilířů podpírajicích most.

(Pro případ, že by nebyla tabulka vidět, vegetace zde bují, uložil jsem ještě jednu indici do mikra v pařezu. Musíte se však kousek vrátit na začátek soukromé cesty k objektu a tam najdete ve křoví pařez. Těžší varianta.)

Tady máte vzorec pro výpočet souřadnic:


N5=49°00,Y E5=014°50,Z

 

Y=((A-B)*G)/1000
Z=(A*X-A*(A-B-G))/1000


ST5

Pokud jste se dostali až sem tak máte skoro hotovo,  ale slíbil jsem vám, že si budete moci něco málo o tomto koutu přírody přečíst. Tak prosím, máte možnost. Čtěte! Komu se číst nechce a chvátá, nebo dokonce použil odkaz v listingu a koukal na net, může hledat.
NÁPOVĚDA -
hledejte pod stříškou, ale nenechte se zmást, nedejte na první dojem. GPS tady chodí poměrně dobře věřte ji ona ví kde jsou. I malá nápověda může znamenat hodně.

Našli jste? Tak honem k finálce než vás někdo předběhne.


Z krabičky si nezapomeňte opsat bonusové číslo. Všem přeji hodně štěstí a hezké zážitky.

MOTTO DNE: " Komárů se nelekejte a na množství nehleďte".

Při vyzvedávání a vracení krabičky dávajte pozor na mudly!! Také do ní nedávejte co se vám už nehodí. K tomu slouží ůplně jiný kontajner.
Prosím vše vracejte tak, jak bylo původně!! Děkuji.


Na závěr bych chtěl poděkovat Šmucince a jejímu GEOpsu Anička za provedení betatestu. Pejsek si procházku užil a zavěrečné slovo Šmucinky? "Není to až tak těžké, dá se to i pěšky a je to příjemná procházka".Památné stromy

Additional Hints (Decrypt)

Gbemb fgebzh, nyr cbmbe! Ilhmvwgr sbgbuvag.
Fgngav manx f ancvfrz
Ancenib bq prqhyxl xhebirp.
Zbqen prqhyxn
Ny
Svany. Wfzr an gb gev nyr wrqra wr m wvarub grfgn.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

163 Logged Visits

Found it 134     Didn't find it 5     Write note 11     Temporarily Disable Listing 6     Enable Listing 5     Publish Listing 1     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 29 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.