Skip to Content

This cache has been archived.

kesulak: Tak snad už si všichni co chteli body nahrabali...

More
<

Cesta 1

A cache by tintina Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/23/2010
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Keš NENÍ odlovitelná z dálnice, cestu a dálnici delí plot, hustý porost a velký teréní rozdíl! Radši zacnete kousek od Windstor Castlu, auto mužete nechat bud na dálnicním odpocívadle nebo kousek od nej po levé strane, pokud prijedete od Sirejovic.

Cesta. Cesta podél dálnice. Cesta s výhledem na krásy Ceského stredohorí. Cesta se od dálnice odkloní. Kde je asi její cíl? Pojdte na procházku. Vylezte ven, a projdete se po polních cestách, ale obcas i po asfaltce.

Na zacátku mužete obdivovat predevším Windstor Castle nebo auta projíždející na dálnici. Ale potom se auta ztratí, i hluk z dálnice slábne. Pujdete dál a najednou se dokonce i ta polní cesta zmení v asfaltku. Nádherný výhled do okolí vás bude provázet po vetšinu cesty. Až k cíli. A kde je asi cíl této cesty? V krabicce naleznete nápovedu. Pomuže vám najít cíl.

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

1,393 Logged Visits

Found it 1,348     Didn't find it 21     Write note 15     Archive 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     Owner Maintenance 5     

View Logbook | View the Image Gallery of 97 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.