Skip to content

This cache has been archived.

Silesian Reviewer: Witaj,

Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od właściciela skrytki, więc jestem zmuszony zarchiwizować tę skrytkę.

Jednakże zawsze istnieje możliwość reaktywacji tej skrytki. Jeżeli chcesz reaktywować tę skrytkę, proszę skontaktuj się ze mną poprzez mój profil i podaj ID skrytki, którą chcesz reaktywować.

Pamiętaj jednak, że reaktywacja nie jest gwarantowana i zależy od indywidualnych okoliczności.

Silesian Reviewer
Geocaching.com Volunteer Cache Reviewer for Poland

More
<

3...2...1...zielone

A cache by MardoQ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/11/2010
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Pierwsze wroclawskie skrzyzowanie z odliczaniem

PL POLISH DESCRIPTION
Dodatkowe atrybuty skrzynki

CACHE:

Skrzynka jest doslownie undergroundowa, schowana jest po lewej stronie (patrzac na ulice Milenijna) jednoosobowego schronu obok starej jezdni laczacej Legnicka i Popowice.

Znajdz przykryty darnina szary dekielek z logiem Geocachingu i pociagnij za uchwyt jaki tam znajdziesz - pamietaj jednak aby dokladnie odgarnac maskowanie to bardzo wazne.

Miejsce jest zaciszne, spokojne na skraju parku zachodniego, mozna usiasc przy skrzynce. Jest mozliwe spotkanie tez mugoli z magicznym plynem, jednak mi sie nie udalo to od miesiaca anu razu w tej okolicy.

ZALE:

Skrzynka byla by wczesniej, ale ktos ja zabral z poprzedniej lokalizacji, gdzie ja ukrylem, byla 2 razy wieksza, a teraz nie mialem pojemnika takiego. Miejsce obecne tez jest inne niz tej skradzionej.

O MIEJSCU:

Specjalne zegary odliczac beda czas, jaki pozostal do zmiany swiatel, by kierowcy szybciej spod nich ruszali. Ma to zmniejszyc korki. Na razie system testowany jest na dwóch wroclawskich skrzyzowaniach.

Firma Apko produkujaca zegary ma siedzibe w podwroclawskim Mokronosie. Jednak wczesniej Wroclaw nie wykazal zainteresowania jej urzadzeniami.
Pierwszym miastem, które je kupilo, bylo Opole. Na poczatek cztery sztuki, ale chce dokupic jeszcze dziesiec. Wroclaw dostal dwa takie sygnalizatory do przetestowania.

Elektroniczne wyswietlacze zamontowane zostaly przy ul. Swobodnej, przy Arkadach Wroclawskich, oraz u zbiegu Milenijnej i Legnickiej.

Zalozenie przedstawicieli magistratu bylo takie, aby kierowcy wiedzeli za ile czasu zmieni sie kolor sygnalizatora. Z jednej strony kierowcy moga wczesniej przygotowac sie do ruszania, z drugiej ci bardziej myslacy nie beda wjezdzac na skrzyzowanie, gdy bedzie za kilka sekund czerwone swiatlo, a na srodku skrzyzowania sa jeszcze inne pojazdy.

Odliczanie do zielonego sprawdza sie zwlaszcza w przypadku ciezarówek, które wolniej ruszaja. Nie brakuje jednak kierowców, którzy nawet autem osobowym nie potrafia dynamicznie wystartowac spod swiatel. - Dopiero gdy zapala sie zielone swiatlo, wciskaja sprzeglo. Potem zaczynaja szukac dzwigni biegów. Traca na tym jakies dwie, trzy sekundy.

ZAWARTOSC:

Logbook oraz olówki, zapasowe worki i recepturki - nie na wymiane.
Garsc fantów na wymiane, mimo nieduzej wielkosci skrzynki staralem sie dorzucic cos ciekawego.

statystyka

Wymiana fantów:

  • Nigdy nie wkładaj do skrzynek słodyczy ani innej żywności oraz tez innych przedmiotów, które z czasem mogą sie zepsuć pod wpływem wilgoci lub zmian temperatury (np. baterie, mydło itp.)
  • Jeśli w znalezionej skrzynce napotkałeś śmieci lub żywność - usuwaj je bez wahania. Pomóż zachować czystość w jej otoczeniu, jeśli znajdziesz jakieś śmieci – zabierz je ze sobą
  • Do skrzynek wrzucaj tylko to, co sam chciałbyś wyciągnąć. Skrzynka to nie śmietnik - nie wrzucaj rzeczy brudnych, zużytych, uszkodzonych lub zepsutych.
  • Jeśli zabierasz fanty ze skrzynki, to zawsze włóż w zamian cos o nie mniejszej wartości. Geokrety nie są fantami na wymianę i ich ta zasada nie dotyczy.
  • Uszanuj jej zawartość i pomyśl o gościach, którzy tu będą po Tobie
  • Nie zostawiaj w niej nic takiego, czego nie chciałbyś znaleźć w swojej skrzynce

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.