Skip to content

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost or completely damaged. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
<

Brocenu multi

A cache by WhiteRabbit' Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/14/2010
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

LV: Slēpnis dotajās koordinātēs neatrodas. Lai atrastu slēpni, jums būs jāapskata dažādas vietas Brocēnos. Novēlam jums patīkamu ekskursiju!

ENG: Cache is not placed in given coordinates. To find this cache, you will need to take an excursion through Broceni. Have fun!


Slēpnis atrodas šeit/cache is located here:

N 56° RS.TUV
E 022° 3W.XYZ


R=(C-H+F+B)/K
S=(G+L)/I-(D*O+1)
T=(E*I-N)/2
U=J/P+A-Q
V=M-1
W=(G+A)/(D+O)
X=(N-M+F)/J+B
Y=(E-L+H)/(P+1)
Z=C*K/Q-6LV: Sākuma koordinātes aizved uz veikala "Mego" autostāvvietu. Veikals atrodas uz Lielcieceres ielas, pa kuru dodoties uz priekšu varēsiet izpildīt pirmos 3 uzdevumus un iegūt A, B un C vērtības. Pārējais ir jūsu ziņā. Objekti nav obligāti jāapmeklē alfabētiskā secībā. Daži no apmeklējamajiem punktiem atrodas CEMEX teritorijā, tāpēc, sevis pašu labā, pārvietojieties tikai pa gājēju celiņiem, kas norobežoti ar dzeltenām līnijām un sekojiet norādēm. Atcerieties arī, ka teritorijā ir aizliegts fotografēt. Tā kā esam priekš Jums pacentušies aprakstu noformēt ar visām latviešu garumzīmēm, to labāk izprintēt, jo ielādēts GPS ierīcē, tas var tikt attēlots nepilnīgi un nesalasāmi.

Brocēni ir neliela un salīdzinoši jauna pilsēta, kas atrodas skaistā apvidū Cieceres ezera krastā. Brocēnu vārds minēts jau 1528.gadā, kad ordeņa mestrs V.Pletenbergs novadu izlēņoja kādam Gresegalam. Kādreiz Brocēnu ezera krastā atradusies Brocēnu muiža, kas līdz mūsdienām diemžēl nav saglabājusies. Mūsdienās pazīstamās Brocēnu pilsētas vēsture sākās tikai 20.gadsimtā, kad ķīmiķis E. Rozenšteins atklāja, ka Cieceres ezera kaļķakmens ir vērtīgs izejmateriāls cementa ražošanā. 1930. gadu nogalē tika uzcelta cementa un šīfera fabrika – viena no tā laika modernākajām rūpnīcām pasaulē. Ir zināms, ka Otrā pasaules kara laikā rūpnīcā tika nodarbināti Saldus koncentrācijas nometnē ieslodzītie. Brocēni ieguva pilsētciemata statusu 1950.gadā. Industriālie notikumi veicināja Brocēnu attīstību. No strādnieku ciemata Brocēni izauga par reģionāli nozīmīgu centru, 1992. gadā iegūstot pilsētas statusu. Brocēnu apkārtne ir zaļa un gleznaina. Cieceres ezers ir populārs airētāju vidū. Netālu atrodas vēl divi ezeri – Brocēnu ezers un Baltezers.

Neliels apraksts par katru no apskatāmajiem objektiem:
A - Lielcieceres iela. Dzelteno ķieģeļu mājas bija vienas no pirmajām, kas saka veidot nelielo Brocēnu strādnieku pilsētiņu. Tajā laikā pārējais apvidus, kas jūs vedīs dziļāk Brocēnos bija diezgan purvains. Pakāpeniski līdz ar pilsētas attīstību, tas tika aizbērts.
B - Brocēnu pilsētas un novada domes ēka. Šajā ēkā atrodas arī dzimtsarakstu nodaļa, un notiek laulību reģistrācijas ceremonijas.
C - Jau no 1945. gada Brocēnos sāka veidoties pirmie pašdarbības pulciņi, kas ar laiku pārauga kolektīvos un bija vajadzīgas atbilstošas telpas. Brocēnu kultūras nams tika nodots ekspluatācijai 1960. gadā. Tad arī sākās Brocēnu kultūras dzīves uzplaukums. 1975.gadā izdotajā bukletā "Brocēni" rakstīts: "Pašā ciemata centrā dižojas stalta divstāvu celtne - kultūras nams, kas pašdarbības skatēs un konkursos ieņem vadošās vietas, jo estrādes ansamblī, dramatiskajā kopā, tautisko deju kopās, sieviešu un vīru koros, pavisam 19 pašdarbības kolektīvos aktīvi darbojas 330 pašdarbnieku, bet viesizrādes un vieskoncertus sniedz Rīgas, Liepājas, Valmieras profesionālie un citu pilsētu pašdarbības mākslinieki." Arī tagad kultūras centra telpās darbojas daudzi un dažādi pašdarbības kolektīvi, tai skaitā tautisko deju un folkloras kopas, trīs kori, pūtēju orķestris, pašdarbnieku teātris u.c.. Brocēnu kultūras centrā un ap to bieži notiek dažādi pasākumi, koncerti un teātra izrādes. Pilsētas un novadu svētku svinēšanas, kā arī Jaunā gada sagaidīšana notiek laukumā aiz kultūras centra. Šajā ēkā atrodas arī Brocēnu bibliotēka ar ļoti labu grāmatu krājumu.
D - Brocēnu ūdens tornis atrodas blakus Brocēnu parka teritorijai. Parks atrodas Cieceres ezera krastā. Netālu ir arī publiska peldvieta ar ierīkotu laukumu volejbolam.
E - Skola dibināta 1948.g. ar 1.un 2.klasi. 1951.g. augustā nodeva ekspluatācijā jauno skolas celtni un tika dibināta septiņgadīgā skola. 1963.g. tika pabeigta piebūve un kopš 1959.g. Brocēnos ir vidusskola. Skola ir populāra ar piedalīšanos dažādos projektos. Brocēnu vidusskolā darbojas ari internāts bērniem no lauku teritorijām vai attālām vietām. Vasarās Brocēnu skolas internāta telpās darbojas airētāju nometne. Tur pat, aiz skolas, betona kāpnes ved lejā uz ezeru un airēšanas bāzi.
F - Brocēnu ledus hallē trenējas vairākas vietējās hokeja komandas un daiļslidotāju grupas. Notiek hokeja turnīri. Blakus hallei atrodas Brocēnu novada bērnu un jaunatnes sporta skola un stadions.
G - Cieceres ezerā ik vasaru notiek smaiļotāju un kanoe airētāju sacensības. Tās tiek vadītas un tiesātas no mazā divstāvu namiņa ezera krastā netālu no G koordinātēm.
H - Pateicoties Cieceres ezera krasta izpētei, kur pagājušā gadsimta 20. gadu beigās tika atrastas kaļķakmens iegulas, Rīgas cementa fabrika sāka izmantot Latvijas kaļķakmeni. Latvijas cementa rūpniecībā sākās jauns laikmets. 1936. gadā a/s C.CH.Schmidt vadība pieņēma lēmumu par cementa rūpnīcas būvi Brocēnos. 1938. gada februārī būvdarbi bija pabeigti un tika uzsākta cementa ražošana. Šobrīd zināmajās kaļķakmens ieguvēs Brocēnu teritorijā glabājas 1 miljards 350 miljoni tonnu šā dabas resursa. Otrā nozīmīgākā cementa izejviela ir māli, kas Brocēnu teritorijā atrodami 480 miljonu tonnu apmērā. 1938. gada aprīlī sarosījās arī nesen nodibinātās akciju sabiedrības "Šīferis" vadība un pieņēma lēmumu uzsākt šīfera fabrikas būvi Brocēnos. 1940. gadā Brocēnu Šīfera fabrika uzsāka darbu. 1948. gada februāris – uz rūpnīcas bāzes tika izveidots Brocēnu cementa un šīfera kombināts, apvienojot Brocēnu cementa rūpnīcu, Brocēnu šīfera rūpnīcu, Brocēnu kaļķu rūpnīcu un ķieģeļu rūpnīcu "Saldus". Ar šādu nosaukumu tagadējo cementa rūpnīcu "Brocēni" Latvijā un bijušajā Padomju Savienības teritorijā pazina apaļus 45 gadus. 23 gadus Brocēnu šīfera un cementa kombināta vārds saistījās ari ar keramikas flīžu ražošanu, jo 1972. gada nogalē kombinātā darbu uzsaka keramikas flīžu cehs. Astoņdesmitajos gados Brocēnu cementa un šīfera kombināts ražoja cementu, kaļķakmeni, šīferi, kaļķi, kaļķakmens miltus un glazētas keramikas flīzes. 1993. gada 8. februāri cementa un šīfera kombināts pārtapa par akciju sabiedrību "Brocēni". Celtniecības līmenis Latvijā bija kritiskā stāvoklī, pieprasījuma pēc cementa vietējā tirgū nebija. Tādēļ tika pieaicināti ārvalstu investori. Kopš tā laika rūpnīca nomainīja vairākus īpašniekus, bet kopš 2002. gada rūpnīca ir SIA CEMEX īpašumā.
I - Padomju laikā laukuma centrā atradās Ļeņina piemineklis.
J - Pašlaik vecajā cementa rūpnīcā palikušas darboties tikai 4 horizontālās cementa dzirnavas un pakošanas/iekraušanas līnija. Visas pārējās iekārtas ir apturētas un visticamāk, ka nekad vairs netiks darbinātas, vairums no tām jau ir demontētas un nojauktas.
K - Stacija atklāta 1927. gada 10. oktobrī. Pēc V. Ozoliņa projekta 1937. gadā uzcelta divstāvu mūra ēka. 1961. gadā saistībā ar Brocēnu cementa un šīfera kombināta modernizāciju no stacijas līdz Sātiņu karjeram tika izbūvēts 9,4 km garš, elektrificēts platsliežu dzelzceļš, pie jaunatklātās drupināšanas fabrikas izbūvēts elektrolokomotīvju depo. 1999. gada kustība elektrificētajā dzelzceļa posmā slēgta, tomēr cementa rūpnīcai joprojām pieder plašs platsliežu pievedceļu tikls.
L - 2009. gadā savu darbu uzsāka jaunā, sausās metodes cementa ražotne un vecā, slapjās metodes krāsns tika apturēta uz visiem laikiem. Pavisam, vecaja cementa ražotnē darbojās 4 krāsnis, bet pašreiz ir palikusi tikai pati jaunākā un lielākā no tām. Iespējams drīz arī šo krāsni piemeklēs tāds pats liktenis kā viņas trīs vecākās māsas, kuras tika demontētas jau jau daudzus gadus atpakaļ. Interesanti, ka lielais skurstenis, kuru redzēsiet netālu, daudzus gadus kalpojis vietējiem iedzīvotājiem kā vēja virziena rādītājs.
M - Šajā ēkā atrodas vietējais kabeļtelevīzijas operators, mežniecība u.c..
N - Agrāk Brocēnu cementa kombināta katlu māja apgādāja ar siltumu ziemā un karsto ūdeni gan rūpnīcu, gan pilsētiņu. Tagad ar to nodarbojas SIA "Brocēnu siltums" no katlumājas, kas atrodas tuvāk pilsētai.
O - Bērnu rotaļu laukums. Šeit varat apskatīt Brocēnu augošo nākotni
P - Latvenergo apakšstacija ar interesantām skulptūrām. Pat šeit ir vieta mākslai.
Q - Sasniedzot Zaļo ielu, jūs esat nonākuši tuvu Brocēnu pilsētas robežai. Tālāk ceļš ved uz Imantām un vēl pa šo ceļu var nokļūt kempingos "Radi" un "Zvejnieki".
ENG: Given coordinates will lead you to the parking place at store "Mego". This store is located on Lielcieceres street and going along this street you can complete first 3 tasks to get numbers A, B and C. The rest is up to you. You don't have to visit places in Alphabetical order obligatory. Some of the visiting points are inside CEMEX territory, for that reason please walk only by pedestrian road which is marked with yellow lines and also follow the signs. Don’t forget that taking of photos isn’t allowed in the whole territory of CEMEX.

Broceni is a comparatively new town, situated around beautiful terrain near Ciecere lake banks. Name of Broceni was mentioned already in Year 1528, when member of the order V. Pletenberg gave suzerainity of Broceni to some Gresegal. Once there was a Broceni manor house near Cieceres Lake, but unfortunately it wasn’t kept alive till nowadays. The history of Broceni as a town what we know in nowadays began only on 20th century when chemist E. Rozenshtein discovered that limestone near Cieceres Lake is a very good raw material for cement manufacturing. So, on year 1930 the new cement and slate factory was built, furthermore at that time it was one of the most modern factories in the world. It’s known that at World War II prison inmates from Saldus concentration camps were working there. Industrial events stimulated the evolution of Broceni. Broceni got an urban village status on year 1950. From a Workmen’s settlement Broceni changed into an important regional center and got a town status on year 1992. The environment of Broceni is verdant and picturesque. Cieceres Lake is very popular amongst canoeists. Not far from Broceni we can find Brocenu Lake and Baltezers.

Small description of each object:
A - Lielcieceres street. Houses of yellow bricks was ones of the first buildings here, when Broceni was built as workers settlement. At that time the rest of current town area was a swamp. Step by step swamp was artificially transformed into building grounds as town was expanding.
B -Broceni town and district council. Broceni registry office also is located in this building and official wedding ceremonies are happening there.
C - Since Year 1945 in Broceni town started to form first small amateur performances groups. Soon they developed into associations and suitable room was needed for them. So recreation centre of Broceni was built in 1960. Since then cultural life of Broceni had a boom. In brochure "Broceni" of year 1975 was written: "In very center of town splurging an imposing two storied building - Recreation centre, which taking first places at amateur performances competitions, because in combo, drama society, groups of national dances, men's choir and female chorus , total in 19 amateur performances groups 330 amateurs are actively engaged, and also there are performance tours going on by professional artists from Riga, Liepaja, Valmiera and amateur artists from other towns." Many amateur performances groups, inter alia groups of national dances and folklore, 3 chorus, brass band, amateur theater and others are acting in Recreation centre in nowadays. Concerts, theatre plays and many other events such as town and district fest, Jani and Ligo day, New Year are taking place in Recreation centre of Broceni and in its backyard. Town library also is located in this building and it has good collection of books.
D - Broceni water tower is located near the park and public swimming place with court for volleyball.
E - School has been founded on year 1948 with 1st and 2nd classes. On year 1951 the school’s new building was put into operation and founded the septennial school. On year 1963 the annexe was finished and from year 1959 this is a Broceni secondary school. School is popular because of taking activity in many projects. It owns also a boarding-school for children who come from rural or far areas. In summer it is used for canoeist camp participants. Behind the school you can find stairs to the lake and canoeist base.
F - Several local hockey teams and figure skater groups are taking practice in the Broceni ice hall. Also it holds hockey tournaments. Near the ice hall you can find the stadium.
G - Every summer on Cieceres Lake happen the canoeist events. They are leaded and judged from a small two-floor maisonette near the lake bangs not far from coordinates G.
H - The main raw material of cement was limestone, which was once bought from abroad. However, due to research made on the bank of Lake Ciecere where limestone deposits were found at the end of the 20th century, Riga cement plant started to use limestone from Latvia. A new era began in Latvian cement production. The management of C.CH.Schmidt took the decision to construct a cement plant in Brocēni in 1936. In February 1938, construction work was completed and cement production started. Nowadays, the limestone quarry in the territory of Brocēni has been estimated to have 1 billion 350 million tons of natural resources. Brocēni cement plant consumes approximately 600 thousand tons of limestone per year in the production of cement. The second important raw material of cement is clay, which can also be found in the territory of Brocēni. Estimated reserves amount to 480 million tons. February 1948 marked significant time for the Brocēni cement plant, since “Brocēni cement and slate factory” was established, consolidating the Brocēni cement plant, the Brocēni slate plant, the Brocēni lime plant and the Saldus brick plant. The present cement plant Brocēni was known under this name for around 45 years in Latvia and the territory of the former Soviet Union. In the eighties, Brocēni cement and slate plant produced cement, limestone, slate, lime, limestone meal and glazed tiles. On February 1993 cement and slate plant was renamed as joint-stock company “Broceni”. Because of the critical condition in Latvian cement market, the factory had many owners and names, but from Year 2002 it was owned by CEMEX as we know it now.
I - At soviet times in the center of this square was a monument of Lenin.
J - Currently only 4 cement mills and packing/transporting line are still working in the old cement factory. Every other equipment has been permanently stopped and probably will be never put in a working condition again. Many of them are already dismantled and broken down.
J - Train station was founded on year 1927. On year 1961 because of Broceni cement and slate factory modernization from station till Satini quarry a 9,4km electrified broad-gauge railway was built. On year 1999 the traffic on electrified railway was closed, but nonetheless the cement factory still owns a broad-gauge railway network.
K- Train station was founded on year 1927. On year 1961 because of Broceni cement and slate factory modernization from station till Satini quarry a 9,4km electrified broad-gauge railway was built. On year 1999 the traffic on electrified railway was closed, but nonetheless the cement factory still owns a broad-gauge railway network.
L- In year 2009 a new cement factory was launched which produces cement using the dry process method and the old long and wet process kiln was stopped permanently. In total there were 4 kilns in the old cement factory but only the newest, biggest and longest was kept. Maybe this kiln will have the same destiny as its 3 sisters which got dismantled many years ago. Interesting fact is that the chimney you will find not far from the kiln was playing a role of wind direction indicator for the local people.
M- In this building you can find a local cable television operator, forestry offices, etc.
N- Before town received hot water from a boiler house of Broceni cement factory. Now SIA “Brocenu siltums” deals with it from a boiler house closer to town.
O- Kids playground. Here you can have a look on the growing future of Broceni. ?
P- Here you see a Latvenergo substation with interesting sculptures. Even there we can find a place for art.
Q-By reaching Green Street you are close to Broceni town border. The road leads you to Imantas and also to campaigns “Radi” and “Zvejnieki”. By reaching the coordinates, you will understand why this street has its name.


Lai pārbaudītu saskaitīto vērtību pareizību, izmantojiet šīs kontrolsummas:
In order to check the accuracy of values, use these checksums:
A+B+C+D+E=36
F+G+H+I=36
J+K+L+M=23
N+O+P+Q=28


Jautājumu un neskaidrību gadījumā variet zvanīt mums – 26293451.
If you have any questions or missunderstandings call us – 26293451.

Additional Hints (Decrypt)

YI: Yvryf orremf
RAT: Ynetr ovepu-gerr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.