Skip to Content

This cache has been archived.

kedars: Dekuji všem ješte jedou za úcast a budu se tešit na "príšte".

More
<

Vycházka pro blázny - 1. hradištský geofotoevent

A cache by kedars + Taura Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 09 October 2010
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Event je urcen všem kacerum, kterí si obcas chtejí porídit nejaký obrázek krajiny na svých výšlapech.


Urcite jste i na svých cestách našli místo, kde jste neváhali ani vterinu a vytahovali fotoaparát, abyste si pohled do krajiny zvecnili a mohli se jím tešit i pozdeji. A urcite se Vám také stalo, že výsledek vubec neodpovídal vaší vzpomínce - ani náladou, ani zobrazením skutecnosti a ríkali jste si - škoda.
Fotografování krajiny má své kouzlo, ale také urcitá specifika, která je dobré respektovat a rídit se jimi.

Západ Slunce nad Chriby

Chtel bych tímto eventem malicko prispet k rozvoji našich zkušeností s fotografováním v krajine. Nabízím vám vypravit se spolecne na nenárocný peší výšlap v délce neco pres 10 kilometru, kde hlavním cílem nebude hledání kešek, nýbrž spolecné dívání se kolem se a pokoušení zachytit to, co vidíme (a co ve výrazu kraje i cítíme) fotoaparátem.
Rád bych proto v prubehu cesty vedl diskusi na témata jako kompozice a používání jejích pravidel, volba celku a detailu, práce s expozicí, práce se svetlem a s prostorem.

zima nad Maraticemi

Neocekávejte, že budete mít ode mne profesionální výklad. Jsem nadšený amatér, který se stále ucí (predevším z vlastních chyb), takže spíše bych rád mezi úcastníky eventu vyvolal diskusi a vzájemné predávání zkušeností ci názoru, jak tu kterou danou situaci pri fotografování krajiny rešit. Tudíž mne prosím nekamenujte za to, když vám reknu neco jinak než je ve skutecnosti nebo si vy myslíte. Pojdme si proste o fotografování povídat.
Naopak - budeme jenom rádi, když se zúcastní takový fotograf, který se cítí být povolaným k tématu a bude ochoten podelit se o své zkušenosti a rady.

Taiwan shore
  Kapicka nad Mistricemi

Co sebou

Lze predpokládat, že každý úcastník si bude asi chtít cestou porídit nejaký obrázek. Nicméne mít s sebou fotoaparát (a fotozkušenosti) není vubec žádnou podmínkou úcasti, natožpak fotoaparát kvalitní a výkonný. Urcite najdete mezi ostatními dobrou duši, která Vás "na svém prístroji zaucí".
Jinak samozrejme je dobré sebou mít vhodné obutí a nejaké jídlo a pití.
Pro nárocnejší úcastníky budou k dispozici minimálne dva stativy s obvyklým uchycením.

Organizacní pokyny

AKCE SE KONÁ V SOBOTU 9.10.2010 A ZACÍNÁ V 6:00 RÁNO U HRBITOVA V UHERSKÉM HRADIŠTI - MARATICÍCH.

Start je v 6:00 hod.u hrbitova v Uherském Hradišti - Maraticích (stage PARK). Zde je možné i zaparkovat. Jezdí sem i mestská hromadná doprava, bohužel v sobotu a tak brzy ráno nikoliv .
Odsud vyrazíme kolem maratických vinohradu smerem k rozhledne na Rovnine nad Rochusem, kde bychom meli být v dobe východu Slunce (po 7. hodine) – a fotit, fotit, fotit, …(na obrázku je ale videt západ Slunce )
Dále pak za neustálého fotografování budeme po hrebeni Prakšické vrchoviny (s výhledy všemi smery) pokud možno spolecne pokracovat po znacené turistické zelené trase smerem k Mistricím, kolem zajímavého místa Mohylové hroby až do Hradcovic.
Cestou sice není mnoho keší k odlovu, ale pri dobré príprave se neco ulovit dá. Možná se nám podarí nejakou tu krabicku pro úcastníky eventu i pridat.
Z Hradcovic bude možné odjet zpet do Uherského Hradište vlakem. Presné údaje o možných odjezdech se dozvíte pri startu.
V Uherském Hradišti se setkáme zhruba ve 14:00 hod. v restauraci Masaro (stage MAS), která je již tradicním hradištským eventovým místem (eventy Kolo-víno-keš).
Zde bychom si udelali neformální vyhodnocení. Bude k dispozici projektor, projekcní plocha a notebook s možností práce s pametovými kartami SD, CF a MemoryStick, takže si budeme moci ukázat a posoudit výsledky našeho dopoledního snažení.
Úcast na odpolední cásti sice není povinná, ale urcite bude zajímavá - a navíc na Masaru skvele varí.

Jak v prípade špatného pocasí

Varianta pro prípad špatného pocasí proste není. Tudíž nepripouštím, aby takové pocasí bylo .
Ale vážne, v prípade extrémne špatného pocasí by se jenom v den eventu (9.10.2010) ve 14:00 hod. uskutecnilo setkání prihlášených ve výše zmínené restauraci Masaro. Doporucuji vzít sebou - nejlépe na USB flash disku - své krajinárské fotovýtvory z jiných cest a putování a využijeme cas k improvizovanému predvedení obrázku a jejich komentování.
Pokud by tato situace nastala, budu nejpozdeji 8.10.2010 v 20:00 hod. o této zmene informovat prihlášené úcastníky prostrednictvím jejich profilu a soucasne pridám tuto informaci do listingu.
A protože to nemám k místu startu daleko, byl bych na míste již pred šestou ranní a informoval i ty, ke kterým by se zmena programu nedostala.

Možnost ubytování - doplneno 23.9.2010

Pro prespollní se nabízí možnost ubytování (krome rady hotelu a penzionu v UH) v místní  vysokoškolské koleji (cca 800 metru od startu eventu). Odkaz je zde. Cena ubytování je 260 Kc. Odkazovaný web sice uvádí, že je obsazeno, není to ale pravda, je možné si ubytování rezervovat. Kontakt : ing. Hendry(i?)chová - tel. 774 151 798.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.