Skip to Content

This cache has been archived.

Ahas-ver+Helca: Koncíme, nemám zájem vysvetlovat do nekonecna, proc jsem keš ukryl jinak a lépe a že u souradnic a zamerení to už proste tak chodí, že nebudou nikdy presné - souvisí to s pohybem satelitu na obežné dráze a pohybem Zeme okolo své osy. Pujdete-li na stejné místo opakovane, vždy nameríte souradnice jiné, musí se prumerovat atd. Nemám za sebou stovky odlovu, jako nekterí z Vás, ale u kešek, které jsme našli nás souradnice nikdy nedovedly presne k pokladu, o tom prece ani tato hra není.A to máme nejnovejší a jednu z nejlepších navin na trhu - Garmin 450 t. Je to o hledání a nacházení nebo nenacházení. Nekterí z vás napr. poslední pisatelka a Pupkovi napríklad vubec nepochopili, co znamená má prosba o udržení piety místa. Prijdete-li k lesnímu pomnícku a nacházíte-li v okolí toiletní papír a zbytky exrementu, je vám z toho smutno. O tom jsem psal. A pokud se zde nekdo ohání tím, že pieta vezme za své, když kaceri pri hledání rozkopají pulku lesa v okolí, pak se ptám, co je to za lidi a jak se to v lese chovají ? Není prece problém odcházet z lesa tak, aby po me nezustala ani stopa. Pokud to neumíte, nevenujte se GC a lépe - nechodte do prírody vubec. Není prece mou vinou, že neúspešní hledaci devastují okolí . Proc devastovat ? Zahladit stopy po jamce pod vývratem nebo v dutine skály trvá pouhou minutu a nikdo nepozná, že se tam neco delo. Tak mi tu nemluvte o devastaci, to se pak neumíte v lese chovat. Prišel jsem se zajímavou keší a odmenou mi bylo vykradení jejího cenného obsahu behem prvních dnu její existence, nad tím se témer nikdo z vás nepozastavuje, prestože na tom má evidentne vinu nekdo z prvních nálezcu, který ji špatne uschoval do dokonalého úkrytu ci prímo "vybral". Secteno a podtrreno, kešku ruším a díky této zkušenosti mám docela jasno, co za lidi se tomuto hobby taky venují.

More
<

Jizerske hory a buciny – tajemny pomnicek

A cache by Ahas-ver a Helca Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/03/2010
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

K vyzvednuti cache neni nutno lezt po skalach, splhat po stromech a brodit se tunemi ci potoky. Teren je schudny, dostupny i lidem s motorickymi obtizemi – individualne, nedaleko jsou upravene turisticke trasy. Vzhledem k vyskytu v chránene krajinne oblasti nepocitejte ale s tim, ze se dostanete do blizkosti souradnic autem, nejblizsi sjizdne cesty jsou v Rudolfove a v Liberci – Lidovych sadech nebo Harcov.

Príbeh
"Obrovská doga slídila druhého dubna 1966 ve skalnaté zmeti smrku, bríz a modrínu pri zkratce, která odbocuje z lyžarské sjezdovky a ústí na strmou cestu z Liberce do Rudolfova. Zvláštní chování psa primelo jeho majitele, aby odbocil nekolik metru z pešiny. Tam stála doga ... "
Pro pokracování príbehu už musíte najít samotný poklad, ve kterém je uložen konec vyprávení. Souradnice Vás navedou k místu, kde hledejte znamení, které se vztahuje k príbehu a je zde také uschována cache. V žádném prípade nevkládejte jakékoliv predmety, než prírodniny, tj. minerály, nerosty, zkameneliny menších velikostí, samozrejme s výjimkou TB ci GC. Dekuji, že toto respektujete. Editováno 13.9.. 2010 - obsah krabicky bohužel po 3 dnech existence vykraden - patrne díky nedbalému ukrytí kešky nekterým z prvních kaceru. Krabicka pri založení obsahovala kožený vácek s leštenými polodrahokamy a minerály a 2 vetší kusy zajímavých nerostu. Škoda, zámer založit nevšední kešku narazil na nekompromisního zlodeje nebo na nedbalé ukrytí prvními nálezci. Prosím o zachování piety, ticha a klidu tohoto místa, k cemuž mne vedou jednak skutecnosti, které uvádím práve ve druhé cásti príbehu, jednak prostý fakt, že cache je uložena v chránené krajinné oblasti Jizerské hory. Dekuji, i když mne mrzí, že zlodej si príliš s pietou místa hlavu nelámal. Nic dobrého mu ale takto nabyté kameny neprinesou. Nezbývá než poprát štastnou cestu, úspešné hledání, príjemné odpocinutí a dobrý dojem z tajemných a podivuhodných Jizerských hor. Jejich malou ochutnávkou tento výlet má být.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.