Skip to content

This cache has been archived.

mh.mail: Situace v současném geocachingu je bohužel taková, že owner má právo se pouze dobře starat o keš a jinak držet hubu. Musí strpět, když mu keš odloví zjevní podvodníci, protože zápis v logbooku je svatý bez ohledu na to, jak k němu dotyčný dospěl. Owner má jedinou možnost, jak nebýt za pitomce, pokud mu to vadí — archivovat. Tuto možnost tímto využívám.


Zavíráme s těmito parametry: 349 nálezů, 2 DNF, 2 disable, 147 FP (53 %).

Děkuji všem za logy a udělené FP.

More
<

ITZ #01 - Cesko-Slovensko hledá Jamese Bonda

A cache by mh.mail Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/01/2010
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:  small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Labyrint
Co je to instantní tajný závod

Chtěli jste se zúčastnit některého z tajných geozávodů, ale nepodařilo se vám probojovat se do startovní listiny anebo vám nevyhovoval termín? Nebo jste se naopak zúčastnili a atmosféra se vám líbila natolik, že byste si ji chtěli ještě zopakovat?

Toto wherigo se vám pokusí některá z vašich přání splnit. Podobně jako instantní polévku si připravíte během několika minut, taky instantní tajný závod je k dispozici během pár okamžiků. Žádné přihlašování, žádné nervy. Stačí spustit a můžete vyrazit. Hodně štěstí.

Aktuální verze: 2.6 — REDESIGNOVÁNO

Procento nepoctivých logů celkem: 38,6 % (k 14.04.2017), za posledních 50 logů: 56,0 %.
Vývoj (vždy po 20 lozích): 0 - 0 - 8 - 9 - 17 - 21 - 23 - 30 - 31 - 32 - 33 - 33 - 34 - 35 - 38 - 40.

V případě problémů použijte předmět Poslední pomoc, který obsahuje telefonní číslo, kam je možné zavolat. Prosím, respektujte, že v některých případech, obzvláště v pracovních dnech, nebudu moci zvednout telefon okamžitě. Potom pošlete SMS, případně počkejte, až vám zavolám zpět.

UPOZORNĚNÍ: 
POSLEDNÍ VERZE NEBYLA TESTOVÁNA NA NAVIGACÍCH GARMIN! (Proč?)

V sérii „ITZ“ byly dosud publikovány tyto keše:
ITZ #01
Česko-Slovensko hledá Jamese Bonda

Zúčastněte se konkurzu o nástupce Jamese Bonda a možná získáte bonus.

ITZ #02
The Amazing Geo-Minirace

Vydejte se s Philem na cestu kolem světa, hledejte obálky a plňte úkoly.

ITZ #03
Zastavte tmu

Podnikněte dobrodružnou cestu, získejte amulety a zachraňte svět.


Česko - Slovensko hledá Jamese Bonda

James Bond, slavný agent 007 se už pomalu chystá do důchodu. Bude potřeba jeho místo nahradit někým dalším. Odpovědní činitelé proto dostali nápad. V dnešní době jsou velmi populární různé talentové soutěže, ze kterých mohou vzejít nové hvězdy šoubyznysu. Proč tedy neuspořádat něco podobného, z čeho vzejdou noví tajní agenti?

Rozhodli jste se zúčastnit takové soutěže. Jedná se o základní vyřazovací kolo, které má v uchazečích otestovat některé jejich schopnosti, které jsou pro práci tajného agenta potřeba, a vybrat ty, kteří se mohou někdy v budoucnu stát náhradou za Jamese Bonda.

Které schopnosti to jsou?

Hlavní požadovanou vlastností tajného agenta je schopnost orientovat se v neznámém prostředí a neznámých situacích a vždy se správně rozhodnout, jak postupovat dál. Z toho důvodu byla zvolena forma tajného závodu, kdy účastníci znají pouze místo startu. Všechno ostatní, včetně trasy svého přesunu a cíle musí zjistit v průběhu závodu.

Dalšími klíčovými vlastnostmi, které budou otestovány, je znalost šifer a tajných písem, používání tajných schránek, komunikace se spojkami, orientace v prostoru a v neposlední řadě obecný rozhled.

To všechno vám nabízí tato wherigo cartridge, takže v případě zájmu, hurá do toho!

Než vyrazíte

Nic se ovšem nemá uspěchat. Než vyrazíte, důrazně doporučuji stáhnout a prostudovat podrobné instrukce, které obsahují způsob ovládání cartridge i samotné principy závodu. Není to však nezbytné, cartridge obsahuje všechny potřebné informace, listování ve vytištěných materiálech je ale přece jenom přehlednější.

Také si zkontrolujte, jestli na www.wherigo.com neexistuje novější verze cartridge.

A důležité upozornění: Před odjezdem si podrobně zkontrolujte atributy keše, ať na něco důležitého nezapomenete!

Co za to

Tato keš je opakem powertrailových sérií (nic zásadního proti nim). Po celodenním trmácení na vás čeká jeden jediný bod do statistiky. Cestou sice máte ještě možnost potkat pár keší a počet bodů si tak odpovídajícím způsobem zvýšit, přesto se zde bodové hody nedají očekávat. Na druhou stranu, ačkoliv se budete přesouvat především automobilem a po silnicích, doufám že vás trasa i tak zavede na zajímavá místa a třeba vás dokonce inspiruje k dalším výletům, ať už za kešemi anebo jen tak za krásami naší vlasti.

Ale abychom vás přece jenom motivovali trochu víc, ti z vás, kteří se budou trošku snažit a dosáhnou lepšího výsledku ve hře, získají možnost odlovit si bonusovou mysterku.

Hru můžete stahovat na
aktualizace 16.04.2017 11:45
Podrobné instrukce
aktualizace 16.04.2017 11:45
Bonusová keš

 

Parametry keše
Celková délka ~ 130 km, když nebudete moc bloudit.
Odhadovaná doba trvání ~ 8 hodin, ale při tom se stihnete občerstvit, naobědvat, ulevit si, sem tam i odlovit nějakou tu kešku při cestě. Optimální čas pro odstartování je mezi 8. a 10. hodinou.
Obtížnost 5, v obtížnosti je zohledněna především celková délka trasy a doba potřebná k odlovu.
Terén 2, většinou po silnicích nebo zpevněných cestách (auto), zdolat několik málo schodů, vlastní krabička je v terénu mimo cesty.
Dostupné celoročně 24/7? Některé úkoly nelze plnit mimo otevírací dobu příslušných objektů. Optimální doba k návštěvě těchto objektů je mezi 10. a 17. hodinou (jedná se o průnik otevíracích dob).
Jeden z objektů není dostupný od listopadu do března (včetně).
Vždy ale existuje alternativa. Z tohoto důvodu je keš možné odlovit kdykoliv v průběhu celého roku. Jen je potřeba počítat s tím, že v určitých časech či obdobích bude nutné použít náhradní variantu.
Finálová krabička je dostupná celoročně 24/7.
Poplatky? Pro splnění některých úkolů je nutné zaplatit vstupné. Vždy ale existuje alternativa. Z tohoto důvodu je keš možné odlovit i bez nutnosti cokoliv navíc platit.
Na některých parkovištích v určitých dnech a hodinách je vyžadováno parkovné. Pokud ho nechcete platit, můžete parkovat jinde.
Vhodné pro děti? Ano, závod neobsahuje nic, co by nemohly absolvovat děti (ani úkoly, ani prostředí). Jen je potřeba zvážit celkovou časovou náročnost.

Testováno

Hra byla testována na těchto zařízeních:
 • Garmin Oregon 300 (nejnovější verze nikoliv!)
 • OpenWIG

Verze

 • 1.1 - 01.11.2010 - první (základní) verze
 • 1.2 - 02.11.2010 - přidání alternativy k startovnímu úkolu.
 • 1.3 - 11.11.2010 - drobné vylepšení (viz poradna, body 2, 3)
 • 1.4 - 13.02.2011 - pouze změna v popisu postupu k odlovení bonusové keše po jejím přemístění.
 • 1.5 - 20.03.2011 - přegenerováno na základě prosby Maxinohy kvůli změně v ochraně simulačního režimu. Ve hře samotné žádné změny nejsou.
 • 1.6 - 27.04.2011 - změna umístění finálky a hintu.
 • 1.7 - 10.05.2011 - vypnuta ochrana proti simulačnímu režimu.
 • 1.8 - 08.10.2011 - úprava chování cartridge na jedné stage krátce před koncem. Je k naštvání, když uděláte chybu a cartridge vás už dál nepustí. Teď už by to mělo být jednodušší.
 • 1.9 - 26.11.2011 - úprava popisu nálezu bonusovky, protože došlo k jejímu přemístění. Jinak nebyly provedeny žádné změny.
 • 2.0 - 17.03.2013 - drobná úprava v textu obálky.
 • 2.1 - 10.10.2013 - přidání předmětu „Poslední pomoc“ s telefonním číslem pro případ problémů.
 • 2.2 - 05.01.2014 - úprava úkolu na stanovišti č. 1.
 • 2.3 a 2.4 - 14.02.2015 - drobné úpravy.
 • 2.5 - 25.06.2016 - změna umístění finálky, drobné úpravy.
 • 2.6 - 16.04.2017 - redesign aplikace.

Redesign aplikace

Ve verzi 2.6 byl proveden redesign celé hry. Na základě některých připomínek z odlovu byla provedena změna členění jednotlivých herních prvků (především obálek) a další úpravy vedoucí k lepší přehlednosti ovládání. Zároveň byly zapracovány nahlášené změny na trase a byly příslušným způsobem upraveny itineráře. Taktéž byl změněn postup na startu hry. Původní myšlenka, základní principy a jednotlivé úkoly (s výjimkou startu) zůstaly beze změny. Čtěte pozorně texty ve hře, případně upravený návod k použití.

Hlavní novinky stručně:
 • Otevírač obálek se nezobrazuje v inventáři, ale v části „Vidíte“ („You see“). Je tak rychleji k dispozici.
 • Otevřené obálky lze skrýt, aby v inventáři nepřekážely. Později je možné se k nim opět vrátit pomocí otevírače.
 • Některé předměty lze po jejich použití z inventáře nevratně vyhodit.

Redesign a přístroje Garmin

Teoreticky by změny neměly přinést žádné zhoršení v hratelnosti na jednotlivých platformách, nicméně nová verze doposud nebyla vyzkoušena na přístrojích Garmin. Pokud máte chuť se ohradit, vězte, že Garmin si začal první a byl to on, kdo skončil s podporou wheriga ve svých novějších zařízeních, nehledě na to, že tato podpora nebyla nikdy dotažena do konce.
Pokud můžete, odehrajte hru na telefonu, ideálně v androidí aplikaci WhereYouGo. Pokud z nějakého důvodu potřebujete hrát na Garminu, ukládejte, ukládejte, ukládejte. Je pravděpodobné, že vše bude probíhat bez problémů, ale v tuto chvíli to nemůžu garantovat.

Užitečné odkazy

Poradna, tipy a triky

V této rubrice chci operativně reagovat na některé připomínky či problémy, které vzešly od hráčů, kteří již keš odlovili.
 1. Jura30: "Wherigo na O300 mi ke konci už horko těžko odpovídalo na požadavky..."
  Předpokládám, že na vině je funkce "Řazení obálek" a možná i "Otevírač obálek nahoru". V průběhu hry v inventáři narůstá počet otevřených obálek a jejich seřazení podle čísel tím pádem zabírá stále větší čas. Tato funkce má pouze usnadnit hráčům orientaci v obálkách a je možné ji klidně vypnout (předmět Konfigurátor). Tím by se i reakce přístroje měla odpovídajícím způsobem zrychlit (samozřejmě, ostatní zpomalující faktory zůstanou v činnosti, takže odezva stejně nebude okamžitá, ale měla by být o něco svižnější).
 2. Můžeš mi cinknout na telef. XXXXXXX nefunguje zóna č. YY díky
  Tak zóna fungovala, posádka "jenom" nebyla na správném místě. Protože se zdá, že nebudou jediní, byla ve verzi 1.3 přidána pomocná zóna, která zobrazí instrukce, pokud posádky dorazí na toto špatné místo. Je to míněno hlavně jako informace hráčům, že cartridge stále ještě funguje a všechno je tak, jak má být. Tím pádem si můžete odmyslet půl cípu jedné hvězdičky v hodnocení obtížnosti.
 3. Nenašli jsme *** konkrétní předmět ***
  Hledali na správném místě, ale navigaci nechali v autě. Kromě krabičky na úvodních souřadnicích, finálky a jednoho štítku jsou všechny ostatní předměty, které máte najít, pouze virtuální. To znamená, že jsou představovány skrytou zónou a zobrazí se, až do té zóny vstoupíte. Proto, kdykoliv se vydáte ve hře něco hledat, nezapomeňte si vzít s sebou navigaci se spuštěnou cartridgí. Od verze 1.3 se toto upozornění zobrazí i hráčům na displeji.
 4. Objevila se hláška "Zapnuta ochrana před simulačním režimem"
  Od verze 1.5 včetně bylo provedeno přegenerování cartridge v nové verzi Urwigo, což by mělo odstranit problémy se simulačním režimem v Oregonech s novějším firmwarem. Podle některých logů se však zdá, že i přes toto opatření se chyba projevuje. Proto jsem učinil rozhodnutí a vzhledem k tomu, že hra obsahuje především skryté zóny, na které stejně Oregon neumí v simulačním režimu navigovat, jsem od verze 1.7 včetně tuto ochranu vypnul.
 5. HTC Desire Z odpadl u rozhledny. Byli jsme zjevne v zóne, ale správná obálka byla stále oznacována jako špatná a nedalo se pokracovat.
  Problém patrně nenastal u rozhledny, ale již při odjezdu z předchozího stanoviště. Obálky jsou označovány za správné až poté, co hráč splní všechny předpoklady - splnění všech úkolů, provedení všech úkonů a správné opuštění předchozího stanoviště. Je možné (dokonce bych řekl pravděpodobné), že (obzvláště při větším počtu současně používaných přístrojů) v tomto případě nedošlo ke správnému postupu ze strany hráče, resp. že došlo k vynechání některého úkonu a tím nebyla obálka označena jako správná. Pokud se tak již stane a vy hrajete na více přístrojích, bude nejlepší tento přístroj vynechat a pokračovat na těch ostatních. Pokud máte jenom jeden přístroj, pak vám nezbyde, než se pokusit nahrát uloženou hru a vrátit se na předchozí stanoviště. Pokud jste si ale mezitím sami uložili, může být váš další postup definitivně ztracen.
  Je proto vždy potřeba provádět vždy na všech přístrojích všechny úkony, které jsou v danou chvíli logické nebo potřebné. Myslím si, že při hře na jednom přístroji se vám to ani nestane, ale pokud máte pro jistotu v provozu přístrojů více, může to svádět na některých z nich k rychlejšímu postupu (typicky: nerozbalím obálku, kterou jsem rozbalil na vedlejším přístroji, protože už vím, kam mám jet).
 6. Protože je k odehrání nezbytný automobil, měla by mít keš označení T5 kvůli nutnosti použít specializované vybavení.
  V nástroji na orientační výpočet náročnosti keše na adrese http://clayjar.com/gcrs/ se píše, že za specializované vybavení se považuje např. „4WD vehicles“, tedy automobily 4x4. To tady opravdu není potřeba, obyčejný silniční vůz bohatě postačí, proto si myslím, že z tohoto důvodu není nutné keši dávat pětkový terén.
 7. Protože je délka trasy více jak 100 km, měla by být keš označena jako T5.
  Nástroj na orientační výpočet náročnosti keše na adrese http://clayjar.com/gcrs/ označí keš, u které je uvedena délka větší než 16 km (10 mil) jako T4 (tedy nikoliv T5). Zároveň je ale délka definována jako vzdálenost od nejpravděpodobnějšího místa k zaparkování ke keši. To je v našem případě opravdu do 1 km (nikoho nenutíme jít celou trasu pěšky).  Ale i to je trochu demagogický výklad, protože je nutné těch více jak 100 km absolvovat, byť v autě. Toto pravidlo prostě nelze jednoznačně na naši keš aplikovat. Myslím, že T2 je dostačující, možná bychom mohli pouvažovat o T2.5 nebo T3, ale víc určitě ne.
 8. Ani množství preferenčních bodů a kladné ohlasy geopřátel mě nedonutily sednout do auta a strávit celý den na cestě jen kvůli této kešce.
  A to je právě základní nedorozumění. Pokud to budete brát jako „den strávený na cestě kvůli této keši“, pak to opravdu pro vás nemá smysl. Toto wherigo (a jeho bratříčci) vám nabízí celodenní zážitek, říká: „Pojď se mnou na tajný výlet, nech se vést a překvapit.“ Trochu neskromně na základě reakcí kačerů mohu tvrdit, že většina z těch, kteří toto pozvání přijali, byla nakonec spokojena, i když někteří z nich na začátku pochybovali. Samotná krabička na konci je jenom z povinnosti a je z toho všeho nejméně důležitá. Pokud je však pro vás důležitější cíl v podobě krabičky než cesta v podobě zážitku, pak tato keš pro vás opravdu není.

google_analytics

Additional Hints (Decrypt)

[Před odjezdem si podrobně prostudujte atributy, aby vám něco důležitého nechybělo!]

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.