Skip to Content

This cache has been archived.

Bohemian reviewer: Omlouvam se, ale pravidla rikaji, ze by mely byt eventy archivovany do jednoho mesice od data konani. Zbytecne pote skadli na mape. Dekuji za pochopeni.
<br /><br /><br /><strong>Michal, alias Bohemian reviewer</strong>

More
<

Novorocní Geo-Astro-Klet

A cache by Angrod66, McHa, Kunakova and Shavril Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 01 January 2011
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Event se uskutecní 1.1.2011 v 9:11 hodin SEC.

Keškari chodí po Zemi a na souradnicích
hledají ukryté podklady. K tomu užívají data zprostredkovaná z vesmíru pomocí družic.Na Observatori Klet merí presné souradnice planetek a komet na obloze a cást dat je naopak užita pro navigaci a pozorování techto teles prostrednictvím kosmických sond. Analogie souradnic pozemských a hvezdných je prímo na míste. Pracovníci Observatore Klet vlastne keškují naopak :-)

FYI - Observator Klet je nejvýše položená hvezdárna v CR. A pro keškare speciální vec - budete na souradnicích kde byla objevena doposud jediná kometa Ceské republiky a nekolik stovek planetek.

Co se dozvíte

V rámci eventu uslyšíte informace výzkumném programu Observatore Klet, uvidíte výstavy Svet planetek, Galerie komet a GigaGalaxy Zoom aneb Ponorte se do Mlécné dráhy. A pokud si prinesete hezké pocasí, uvídíte v projekci i Slunce možná i se slunecními skvrnami. Na záver se pochopitelne budete moci zeptat na to co Vás z astronomie zajímá. Program je vhodný pro deti od cca 10 let.

Praktické veci

Ackoliv na Observatori Klet nejvetší kopule v CR prístupná verejnosti, je kapacita omezena na 60 osob. Proto po zalogování "Will Attend" pošlete email na event@klet.cz s poctem požadovaných vstupenek (jedna osoba=jedna vstupenka, maximálne 5 vstupenek na nick), které dostanete ZDARMA. Po rozeslání všech 60 vstupenek bude možnost úcasti uzavrena. Platí princip kdo drív mejluje ten má dríve vstupenku.

Pro kacery je urcen speciální termín pred otevíracími hodinami pro verejnost. Event zacíná v 9:11 kletského casu, kdy budete vyzvednuti u vrátek zahrady Observator Klet a vpušteni po predložení vytištené vstupenky. Platí kdo pozde chodí sám sobe škodí, cili pozde prišedší nebudou vpušteni. Event potrvá cca. 60 minut.

Upozornení - psum není vstup povolen, dekujeme za pochopení.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.