Skip to content

This cache has been archived.

hauskaa: Byl jsem místo osobně dnes obhlídnout. Už je vše v pořádku.

More
<

77.000.000,- (English too)

A cache by hauskaa Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/02/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Slavkovská loupež

Ve zkratce
Tato keš je venována události z 9.srpna 2006. Práve tohoto data pred osmou ranní došlo v techto místech k prepadení vozu bezpecnostní agentury Brink´s C.L. a bylo odcizeno celkem 77milionu.

Fakta
Posádka vozidla agentury zastavila, když videla u silnice muže oblecené jako policisti. Brzy se však ukázalo, že jsou maskováni, ozbrojeni a prinutili posádku k vydání prevážené hotovosti. Akce se obešla bez zranení, lupici odjeli smerem na Rousínov.
Vyšetrování následujících dnu prineslo nekolik faktu. Pachatelé používali Mazdu 626 stríbrné barvy s náchodskou SPZ. Rovnež bylo na míste spatreno bílé terénní auto znacky Ford Explorer (koupeno bylo na falešné doklady v autobazaru v Praze). Ozbrojeni byli samopaly a rucním protitankovým granátem.
Zdánlive velkou stopou bylo objevení prázdných prevozových kontejneru na peníze houbarem u Velkého Mezirící. Ani tato stopa však k rozlousknutí prípadu nevedla.

Prípad odložen
Tým specialistu pátral po pachatelích rok a pul, nepodarilo se však odhalit, kdo prepadení provedl, prípad byl proto odložen.

cerpal jsem z webových clánku na iHNed.cz a Brno.iDnes.cz

Dobrovolný úkol
Napište, jestli jste nekdy neco ukradli. :-) Nemyslím prepálené CD oblíbené kapely, myslím neco ve stylu žvýkacky v obchode apod. Kdy to bylo, co si o tom nyní myslíte atd. :-)Slavkov robbery


Shortcut
This cache is devoted to an incident from 9th August 2006. Before 8 a.m. was forayed here a car of security company Brink´s C.L. and disappeared 77milions czech korunas.

Facts
A crew of security´s car stopped, when they seen men weared as policists at the road. They were masked, gun carried and they compeled securists to expend money. Nobody was injured, robbers leaved a place in the direction to Rousínov.
Police investigation bringed some facts: Robbers used a Mazda 626, silver color. There was seen a white offroad Ford Explorer (it was buyed on false documents in Prague). Robbers was gun carried by tommy guns and a hand granade.
Seemingly big indicia was find of empty boxes near Velké Mezirící. But without any outcome.

Pigeonhole
Team of police specialists searched robbers a half of second year, but without outcome.

Voluntary mission:
Write me, if you robbed somethink. :-) I don´t think PC-burning etc. I think chewing gums in market for exaple. :-)Co se dobrovolného úkolu týce, budu sem kopírovat vaše príbehy z logu ;-)
-brozik priznal:
Co se kradezi tyce, kdyz sem byl malej, vzal jsem ve skolce 2 Kcs co mi dal jeden kluk pohlidat (pred svedky, kteri me ale nebonzli, tak to byla jako spolecna vina:-) Doma mi ale nadali a dalsi den jsem je musel vratit

-KuraTeam priznal:
Hanka ukradla okurku (zapomnela ji nechat namarkovat v sámošce a už se s ní nevracela)

-tomarctus priznala:
Za komancu nám po vandrácké slezine ujel nocní rozjezd a tak jsme šli s kytarama hrát na hradby.Po ceste pres Zelnák jsme z hromady melounu ukradli pár kusu a jelikož jsme nemeli kudlu, tak jsme to rozbíjeli kamením. Byli jsme ulepení od cukru jak prasata. Pak jsme tam hráli a zpívali a dolít na nás tajnej, jakejsi STBák a vyhnal nás. To už ale byly melouny v nás.

-kantor priznal:
Mapy v navigaci mám kradené.

-teamkogi priznal:
Za mlada, kdyz jsme se vzdycky nad ranem vraceli z tahu priozrali, tak jsme pravidelne u obchodu kradli rohliky na snidani, kde je nechavali na ulici stat pekari. Jo a obcas nejaky noviny :-), taky pri navratu z tahu.

-tramp.ps priznal:
Jako decka jsme chodívali u nás za vesnici na polní pych, redkvicky trešne a tak, proste velké dobrodružství.

-budik priznal:
Za komáru sem tam neco córnout byl témer národní sport a kdo se dostal treba nekde ke žrádlu (velmi matne si vzpomínám na nejaká ta jatka, obcas pekárnu, i palírna se našla), tak sportoval jak najatej! Nejradši jsem tehdá sportoval v jedné udírne, kde se dalo na míste sežrat cokoliv ale odnest ven nešla ani šlupka. To vám byly hotový maratóny! :-)))

-Rottenxtc priznal:
Jasne že jsem neco ukradnul,tím nejmenším byly kondomy v samce nekdy na prvním stupni ZŠ.

-slepec priznal:
Co jsem ukradl? Jako malý cokoládu mooc se stydím :(

-Sinuhet priznal:
Pokud jde o me nehorazné lumpárny, ne že mne nekdo udá a požene k soudu! Za zmínku stoji napríklad to, ze jsem na nudných návštevách s rodici obcas nepozorovane (alespon doufám ;-) usiloval o figurky z clovece nezlob se ;-) abych si rozšíril své armády pinclu ruzných barev ... cím více, tím urputnejší bitvy jsem pak odehrál doma na koberci ;-)

-Sob789 priznala:
Kazdy z nas snad nekdy ukradl neco treba neumyslne. Me se stalo, ze jsem v praci vzala jednu baterii, ktere pouzivame nebot jsem ji potrebovala do baterky na cacheing :-) Snad to na mne nikdo nepovi, treba ji nekdy vratim:-)

-vitask priznal:
Jednou jsem cmajzl uzenej sýr, proste to nešlo vydržet...

-lalinnem priznal:
Porád neco kradu protože kde nekrade okrádá rodinu. To platilo a platit bude...

-krtik přiznal:
to si takhle kdyz jsem kolmo v praci ukradnu obcas mineralku v praci

-michajlpetrof přiznal:
a) Kdyz jsme byli s bráchou jeste hodne malí, corli jsme v hrackarství takovýho malýho gumovýho dinosaura, bohuzel to nebyla uplne dokonale naplánovaná akce a jeste k tomu jsme vubec nebyli sehraní, takže nás prodavacka odhalila a my se na pár dní zahalili do kabátu z ostudy jo a mamka za nej pak musela zaplatit 7kcs :-) b) No a tuhle kdyz jsme s kamosema na Silvestra pred asi 8 lety rádili na chalupe v Potststejne a v noci vyrazili na blízkou benzinku pro cíga, corli jsme vlajecku algida a rudlika :-) Pouzíva se na chalupe snad jeste dodnes :-)

-Kubrt přiznal:
Já jsem, zdá se, ukradl z této keše klícenku s mincí. Práve jsem totiž v kapse našel kacerský otvírák na lahváce, co jsem chtel dát jako protihodnotu. Fakt se stydím. Až pojedu zase kolem tak to budu muset napravit.

-Leninec přiznala:
Co se krádeží týce mám podobný problém s tužkami jako pan prezident..jen to nedelám schválne :)

-3kkk3 přiznal:
Dobrovolný úkol byl dobrovolne splnen, popsán celý logbook :) Žvýkacky to byly nekolikrát a taky výborne horlavá vec lepidlo Kanagon. Myslím, že tyto "drobnosti" k mládí patrí a když to dospeje až k úspešné akci za 77mega je to nádhera :)

-ViKoCZ přiznal:
jednou v puberte sem ve fronte v nonstopu v noci schoval do rukavu trojuhelnicek syru, abych si to zkusil, timto se omlouvam...

¨ -Sagapo přiznala:
Priznání, ehm, doma jsem prý chodila na cokoládové figurky ze stromecku a vracela prý prázdné obaly (taktéž jsem ujídala sladkosti své sestre a ona zase ty moje). Jinak vím, že až budeme príšte nekde s týmem a já budu mít sýr, tak si na nej musím dát pozor :P

-Cavalier Team přiznal:
Jednou kdysi hodne davno, na vandru v pohranici (v Ceske Kanade jeste za totality) jsme byli s kamaradem celej den o hladu. Tam proste neslo nikde nic koupit, v podstate ani vyprosit - vesnice byly vylidnene. A pozde vecer, uz potme, jsme sli podel jednoho z mala verejnych taborist. Z dalky ohen, kytara a vune spekacku ... Tomu neslo odolat. Zatimco kamarad se taboricich "vyptaval" na cestu a porad "nechapal", me se podarilo nenapadne odstrkat pryc bochnik chleba ... To by jste neverili, jaka to byla lahoda ... :-))))

-mr.vecernicek přiznal:
Co se kradezi tyce, tak jsem ukradl spoustu divcich srdci :p

-Ališek přiznala:
A co jsem kdy ukradla? No ted naposled se mi podarilo ukrast poradnej kousek, a to celyho mr.vecernicka :)

-niximor přiznal:
Pokud si dobre vzpominam, jedina fyzicka vec, co jsem kdy ukradl, byl jeden maly anglicak od syna jakychsi rodinnych znamych v dobe, kdy snad jeste ani GPS satelity nelitaly

-nedy666 přiznal:
jako malý v obchode zvýkacky, a babicce oblíbený merunkový džem:)

-2pirko přiznal:
K nepovinnemu ukolu: jako dite jsem chodil na pajtl, coz bylo desne "dobrodruzny". Myslim, ze krome nas uz ty jablka nikdo jinej nejedl.

-Jozin7 přiznal:
K tomu kradení asi jako každej kluk z dediny jsem chodil na pajtl brambor do ohne to byla Dobrota kdo nezná ať zkusí.

-wwebka přiznal:
Co se krádeží týce, jasne že byly výpravy "na pajtl" - trešne, jablka, cím víc hlídaná zahrada, tím vetší legrace... Díky za keš!

-HA.HA přiznal:
No a k tem krádežím, moje drahá polovicka mi tvrdí že jsem ji ukradl mládí a 20 let života ale není to pravda, vzala si me dobrovolne. :-))

-FugoFugo přiznal:
Tak jsem si vzpomnel, asi ve 12 letech jsem v samoobsluze v Obranech ukradl Kofilu, pak v 19 v Bulharsku v jedné vinárne malý džbánek na víno a v Husovicích v jedné hospode sklenici na pivo tak kolem roku 1985.

-decentrespect přiznal:
Jako díte jsem ukryl na pískovišti jednu formicku (predstavovala tank) a odpoledne pri odchodu ze školky jsem si ji vyhrabal.

-swamper CZ přiznal:
Co se kradezi tyce tak se pridavam k rohlikovym banditum. Jednou jsem cestou z hospody omylem sjel vytahem do pekarny, ktera byla ve stejnem objektu a oni meli uz na rano nachstanou cerstve napecenou varku rohliku. To se nedalo odolat. Jeden rohlik jsme vzal a zase odjel. Byl opravdu delikatni, nejlepsi rohlik v zivote co jsem kdy jedl!

-Padrera přiznal:
A co se lupu týce, tak si treba vybavuju, jak jsme v 15 na cundru na Žermanické prehrade kradli drevo na ohen z nedaleké chaty! Chytli nás a samozrejme z toho byla ostuda po celém kempu! Tak jsme se vybodli na burty (nakradené drevo jsme museli vrátit) a šli místo toho do knajpy na pivo! :)

-Müschilov Team přiznal:
Co se tyka vlastnich odcizenych veci, tak osobne si pamatuju na dobu, kdy mi bylo 7 let. Mamka me poslala do obchodu pro nakup na ktery jsem mel presny obnos a protoze prselo, mel jsem plastenku. Pri prochazeni mezi regaly jsem natrefil na Deli, kterou jsem moc chtel, ale penize na ni nebyly. tak jsem tak stal a drzel ji v ruce a premyslel jak to udelat. Az jsem nakonec pod plasteniku do kapsy schoval Delinu a sel k pokladne. Nikdo me nechytil a ja musel Deli snist nez jsem prisel domu. Moc mi pak nechutnala a bal jsem se to priznat doma.

Additional Hints (Decrypt)

I cngr arwirgšíub fgebzh, mnwvšgran xnzrarz
Va n obggbz bs ovttrfg gerr, vaqrzavsvrq ol n fgbar

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.