Skip to Content

<

Desna Sumava a Meluzina

A cache by Pidalky & PaWcz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/30/2011
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Pro tento poklad si musite vyslapnout na uboci Lisci hory. Otevre se vam krasny vyhled na Teplou Vltavu.
Muze se take stat, ze v mlazi zaslechnete zpev vily Meluziny.


Tady by mel byt vyskovy profil trasy...

TOTO JE JEDEN Z POKLADU DESNÉ SUMAVY

Dieser Schatz gehört zur Serie „Desna Sumava“ (Grauenvoller Böhmerwald)

Informationen in der deutschen Sprache sind am Ende des Listings zu finden.

 O MELUZÍNCE

Nedaleko Lišcí hory rostl kdysi mohutný buk. Koreny zapouštel hluboko do nitra zeme, kmen vytahoval až do nebe a jeho košatou korunu zdobily nejzelenejší lístecky široko daleko.

Ve vetvích onoho buku casto sedávala bledolící dívenka. Svetlé vlasy protkané chrpami a kopretinami se jí lehce vlnily až na ramena. Bledemodré hedvábné šaty skrývaly, pár bosých nožek, rozverne se houpajících ve vzduchu. Dívka se jmenovala Meluzínka a ve vetvích listnáce sedávala, když cekala, až se její milý, divoký Vichr vrátí z cest.

Mnohdy se však stávalo, že se Vichr pro samé povinnosti ze sveta nevracel a nevracel. Na vetrnou vílku tak padla dlouhá chvíle. Protože byla tuze zvedavá a také se ráda prohánela krajinou, vyletela si leckdy i ona treba vzhuru do nebe, pak rychle dolu mezi chalupy pozdravit se s lidmi. Jako splašená kobyla preletela pres louku, zcerila hladinu rybníka  a na konec prosvištela mezi smrky.

 

Tady by mela byt podobizna zinky Meluzinky...

Jednoho jarního vecera zase takhle  rozpustile dovádela. Vírila kolem chalup na Kubovce a mezi stromy šeravského lesa. Jenomže ve svém divokém letu zapomnela na prchlivého carodeje z Šeravy, kterému bylo lepší se vyhnout. Byl to trochu morous, i když ve skrze dobrák. Když se Meluzína octla u carodejovy chatrce, byla zrovna v nejvetším letu a vesele si k tomu vyzpevovala. Strmobýl, jak se carodej jmenoval, míchal práve jakýsi lektvar z bylin a pod vousy si pri tom mumlal tajné zaríkání. Vílí zpev mu ale pretrhl kouzlo a pomotal magickou formulku, takže namísto zázracného lektvaru probublávala v kotlíku jenom trochu prekorenená polévka. Strmobýl se rozcílil, až mu z toho spadla do hrnce cepka. Vybehl pred chalupu a vztekle volal za Meluzínou: „Sojcí pírko, cerná liška, at jsi zticha, Meluzínko, treba jako šiška!“

A jak carodej rekl, tak se i stalo. Na zem dopadla borovicová šiška, která ješte pred chvílí byla vílou. Carodej se lekl. Co to udelal? Chtel si prece jen trochu od srdce zanadávat, a ne dívenku zacarovat. Honem ji zvedl ze zeme a spechal do své chatrce, aby odcinil, co zpusobil.

 

Mezitím se Vichr vrátil z dlouhé cesty domu k velkému buku. Zdržel se v jedné vzdálené zemi, kde mu lidé ríkají Chinook. Po dlouhém odloucení se tešil na shledání se svou milou. Jenže ve vetvích štebetali pouze ptácci.

„Kdepak je má Meluzínka?“ podivil se vetrný pán.

„Jdi hledat na Šeravu, za Strmobýlem,“ zašumel mu v odpoved moudrý buk.

Vichr na nic necekal a jedním dlouhým skokem byl pred carodejovým sídlem. Uvnitr našel Strmobýla, kterak zasmušile sedí na drevené lavici, neco si potichu brouká a v rukách svírá šišku.

„Dobrý vecer, Strmobýle.“ upozornil na sebe Vichr.

Carodej zvedl oci. Jakmile uvidel, kdo pred ním stojí, padl na kolena a zacal koktat: „Vichre, odpust! Když ona tak hlasite zpívala! A já...! A ted nevím jak...!“

Pri tech slovech zdvihl šišku. Vichr rychle pochopil, co se asi stalo. Vzal šišku carodejovi z rukou a jemne ji pritiskl ke svým rtum. Ozvala se rána, lehce se zachvela zem a namísto šišky svíral Vichr v nárucí svou Meluzínku. Vetrný vládce prece ví, že polibek z pravé lásky napraví každé neštastné kouzlo.

 

Jste na stope šumavským skrítkum? Uvnitr cache naleznete další šlápoty, které Vás dovedou o kus blíž k velkému pokladu.

Snad Vám Meluzínka poklad neodfoukla? Nevadí, horští skrítci zanechali poblíž cílových souradnic i další otisky svých tlapicek. Stací se porozhlédnout v okruhu 15 metru.

banner

PÁR DOBRÝCH RAD NA ZÁVER

* Na lov mužete vyrazit klidne vlakem. K železnicní stanici v Lipce to nikdy nebudete mít dále než dve hodinky pohodové chuze.
* Motorizovaní lovci si pro ustájení svých oru mohou vybírat hned z nekolika parkovišt. Kdo má k dispozici víc vozidel, udelá nejlépe, když jedno približovadlo zaparkuje ve Slatine (první poklad Desné Šumavy je odsud co by kamenem dohodil) a druhý kocár odstaví na Šindlove. Lovci s jediným povozem mohou rozbít základní tábor uprostred celé cesty, ve Švajglových ladech.
* Horští skrítci rádi chodí mimo znacené trasy. To neznamená, že se k pokladum nelze dostat po cestách, jen je budete muset najít.
* Náruživí cyklisté musí pocítat s tím, že na radu míst budou muset dojít po svých, prípadne kolo vést.
* Chcete-li si dát dostavenícko se všemi obyvateli Desné Šumavy, nepotrebujete být vrcholový turista. Celá cesta od první cache až k výchozím souradnicím letterboxu merí o píd víc než 15 kilometru a nastoupáte behem ní zhruba 500 výškových metru.
* Putování Desnou Šumavou zvládnou i deti, zvlášt pokud si cestu rozdelíte do dvou dnu. Možností k prespání najdete v okolí dost.
* Možná Vás pri pohledu na mapu vydesí, že na trase Desné Šumavy chybí hostince. Bohužel je tomu tak.
* Pokud zatoužíte po obcerstvení, mužete se po ceste napojit cerstvou vodou u pramene Volynky, prípadne u studánky ve Švajglových ladech.
* Poklady Desné Šumavy neleží na území národního parku. Zabloudit byste nemeli ani do žádné rezervace. Mejte však na pameti, že se pohybujete v chránené krajinné oblasti.
* Pokud nebudete mít lovení dost, mužete si cestu drobet zkomplikovat odlovem dalších pokladu v okolí.

 

cervanky nad Sumavou

Cache finden sie in der Nähe des Berges Lišcí hora. Es erinnert an die romantisch Sage der Waldnymphe des Bömerwaldes           

Die Sage ist nur in der tschechischen Sprache verfügbar.

 

Sind sie auf der Spur des Schatzes mit dem Namen  „Grauenvoller Böhmerwald“?Im Cacheinerren finden sie Spuren, die sie viel näher zur Behausung der Bergelfs, die diesen Schatz überwachen.

Sie können die Cache nicht finden? Das macht nichs, die Bergelfs hinterliessen in der Nähe der Finallkoordinate auch weitere Spuren ihrer Pfoten .Es reicht sich im Umkreis von 15 m umzuschauen.

 

Mehrere Tips zum Schluss

* Motorisierte Jäger können gleich mehrere Parkmöglichkeiten ausnutzen. Im Falle das man mehrere Autos gleichzeitig zur Verfügung hat, kann ein Auto in Slatina parken(waypoint PARK01), das zweite dann in Šindlov(waypoint PARK03). Die Jäger nur mit einem einzigem Wagen können den Basislager in Švajglova Lada(waypoint  PARK02) etwa in der Mitte der ganzen Route aufbauen.
* Zum Cachen sie auch die Bahn benutzen. Bis zur Eisenbahnstation in Lipka ist es von allen Punkten der Serie nicht länger als  2 Stunden zur Fuß entfernt.
* Die Bergelfs gehen gerne außerhalb der markierten Wege. Das heisst aber nicht, daß es zu den Schätzen nicht möglich durch die Waldwege zu gelangen, man muß sie nur finden.
* Radfahrer müssen damit rechnen, daß sie and vielen Orten nur zu Fuß zum Schatz kommen, oder das Rad nur führen können.Es ist nicht notwendig ein Hochleistungswanderer zu sein, um die ganze Serie zu absolvieren. Die ganze Route ist etwas mehr als 15 km lang und dabei überwinden sie etwa 500 m über den Meeresspiegel.    
* Es ist nicht notwendig ein Hochleistungswanderer zu sein, um die ganze Serie zu absolvieren. Die ganze Route ist etwas mehr als 15 km lang und dabei überwinden sie etwa 500 m über den Meeresspiegel.
*

Beim Ansehen der Karte können sie erschrocken sein, daß es an der Route des „Grauenvollen Böhmerwaldes“keine Gasthäuser zu sehen sind. Es ist leider so.

Falls sie Erfrischung  aufsuchen möchten, können sie während der Wanderung   mehere Brunnen(siehe waypoints) aufsuchen.

* Die Schätze des „Grauenvollen Böhmerwaldes“ liegen nicht auf dem Gebiet des Nationalparks. Beachten sie Bitte die Tatsache, daß sie sich auf dem Gebiet des Naturschutzgebietes befinden.
* Wir wünschen Euch ein angenehmes Cachererlebnis.

 

Additional Hints (Decrypt)

PF: ... ohz qb oevfxn! Anwqv fzeprx i bpuenaarz xnongxh, pnpur bcngehwr wrub arwoyvmfv fbhfrq n qbfnuar an av v fxevgrx.
///
QR: Qre Mnhoremncsra. Svaqr qvr xyvrar Svpugr vz Fpuhgmzäagrypura urenhf. Fvr üorjnpugr qra Mncsra

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)



 

Find...

422 Logged Visits

Found it 408     Didn't find it 5     Write note 3     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 20 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.