Skip to Content

This cache has been archived.

Berseg: Už jsou snad všichni zalogování, takže posílám k ledu. Ješte jednou díky všem za hojnou úcast a nekdy príšte, ahoj.

More
<

Prvomajovy vystup na PRADED 1491,3 m.n.m.

A cache by Berseg Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 01 May 2011
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Praded 1491,3 m.n.m.

Celkove jde o pátou nejvyšší horu Ceské republiky. Je zde nejdrsnejší podnebí, prumerná rocní teplota neprevyšuje 1 °C. Na slezské cásti vrcholu stojí 162 metru vysoký televizní vysílac s rozhlednou, jehož horní plošina je nejvyšším (byt umelým) bodem v Ceské republice. Hora leží na historické zemské hranici Moravy a Slezska, v soucasnosti tudy prochází i hranice kraju Moravskoslezského a Olomouckého, a okresu Bruntál (Malá Morávka, Vrbno pod Pradedem) a Šumperk (Loucná nad Desnou). Na severním úbocí vrcholu je rozsáhlý mrazový srub Tabulové skály s unikátní kvetenou. Na vrchol vede asfaltová silnice z Karlovy Studánky pres sedlo Hvezda a chatu Ovcárna. Turisticky je Praded prístupný také od Cervenohorského sedla, sedla Skrítek, ze sedla Vidly nebo z Koutu nad Desnou.


Na vrcholu puvodne stála kamenná rozhledna, vysoká 32,5 m, postavená v letech 1903 až 1912 Moravskoslezským sudetským horským a turistickým spolkem. Vež byla postavena v romantickém duchu starého gotického hradu. Po druhé svetové válce chátrala a zrítila se 2. kvetna 1959. S rozmachem televizního vysílání na vrcholu vyrostla drevená konstrukce s vysílacem. V roce 1968 bylo zapocato s výstavbou 162 m vysokého vysílace. Jako první byla vybudována asfaltová silnice z Ovcárny na vrchol Pradedu. Výstavba vysílace byla dokoncena roku 1983 otevrením restaurace. Z vyhlídky ve výšce 80 m je za dobrého pocasí videt Lysou horu a Radhošt, vzácne i Vysoké Tatry a Malou Fatru na Slovensku, a Nízké Alpy v Rakousku.

zdroj: www.wikipedia.cz

Pokud chcete vedet neco víc o staré rozhledne, zde je odkaz.

Info k Eventu

Na vrchol se mužete dostat mnoha zpusoby, proto nepojedeme/nepujdeme spolecne, ale sejdeme se na vrcholu pred vysílacem (restaurací). Sraz se bude konat za každého pocasí od 12:00 na vrcholu (pokud nám v tom nebude bránit vichrice nebo 2 metry snehu). Logbook bude k dispozici do 13:00. Program bude individuální. Mužete bud posedet, pohovorit a obcerstvit se v prilehlé restauraci (snad je provozu), prípadne se mužete pokochat pohledy z rozhledny.

K dispozici bude 48 kusu. Pokud máte o CWG zájem , mužete si je zamluvit v logu WilAttend. Bude-li treba, rezervuji je do 12:45, pak poskytnu zájemci, který nemel kolco zamluvené. Všechna CWG už jsou zamluvená!!!

      

Zamluvená CWG k 28.4.2011 (zamluveno všech 48 kusu)

Nick pocet CWG   Nick pocet CWG   Nick pocet CWG
Motovidla  1   MLoK.Team 1   japet  1
misuli.j 1   Jarous team 1   Minas.dragon 2
adulka 1   morolidin 1   Geokapo team  2
gyganti 1   jonaskuba 2   Provetcus 2
Galas 1   TORES62 2   jt-k 1
sumperaci 2   marekd 1   Nikita-1 1
jk02 2   Tom+Dadka 2   zusaf 1
juraf369 1   h0uska  1   qweidy 1
HRAZDA team 5   bborek 1   Trnec 1
Papilio Team 3   Vojcek 1986 1   Beetovy 1
pepino23 1   VK_Stahlavy 2   cunik 1

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

96 Logged Visits

Write note 20     Archive 1     Will Attend 35     Attended 38     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 11 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.