Skip to Content

This cache has been archived.

DarkLord Reviewer: Archivace listingu keše

DarkLord Reviewer

More
<

PC - Trebenice

A cache by Praoteccech Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 4/30/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:TrebeniceŠperkovnice severních Cech

Ceské Stredohorí patrí k nalezištím výlucne ceského drahého kamene – ceského granátu, cili pyropu. Ve velkém se ceský granát težil predevším v okolí mesta Trebenice. S historií težby tohoto rudého kamene, zpusobem jeho zpracování, ale i kolekcemi vzácných a cenných šperku seznamuje trebenické muzeum granátu. Sídlí v krásném prostredí bývalého nemeckého luteránského kostela, postaveného v roce 1902. Mezi nejvetší skvosty muzea patrí granátové šperky Ulriky von Levetzow, poslední lásky nemeckého básníka Johanna Wolfganga von Goethe. Krome muzea granátu mají v Trebenicích také mestské muzeum, které patrí k nejstarším v Cechách. Nedaleko Trebenic se tycí vrch Koštál se zríceninou hradu Koštálov. Pojí se k nemu príhoda, kterou ve své kronice popsal Beneš Krabice z Veitmile. Ve 14. století na hrade žil purkrabí Aleš ze Slavetína, který prý propadl móde nošení strevícu s dlouhými zahnutými špickami. Podle Beneše Krabice se to ale nelíbilo Všemohoucímu a tak jednoho dne pomocí blesku panu Alešovi a jeho žene, která mela podobné obutí, predlouhé špicky bot urazil. Ani jeden z manželu neutrpel žádnou zdravotní újmu, jen jejich boty byly o špicky kratší.


Additional Hints (No hints available.) 

Find...

926 Logged Visits

Found it 898     Didn't find it 3     Write note 8     Archive 1     Needs Archived 1     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 13     

View Logbook | View the Image Gallery of 26 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.