Skip to Content

This cache has been archived.

DarkLord Reviewer: Archivace listingu keše

DarkLord Reviewer

More
<

PC - Brezno u Loun

A cache by Praoteccech Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 4/30/2011
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Brezno u LounCesta do praveku

Jak bydleli zemedelci mladší doby kamenné, je možné zjistit v Brezne u Loun. Mají tu totiž jedinecný archeologický skanzen. Vznikl jako výsledek dlouholetého vedeckého experimentu, behem kterého si chteli archeologové overit, jakým zpusobem, jak dlouho a s jakou spotrebou materiálu staveli naši predkové svá obydlí a další hospodárská stavení. A také vyzkoušet jejich funkcní vlastnosti. Pracovníci Archeologického ústavu CAV v Praze tu za pomoci puvodních pravekých nástroju behem zhruba dvanácti let vybudovali dve slovanská obydlí, jednu germánskou stavbu, dlouhý mladoneolitický dum, slovanskou hrncírskou pec a dve obilnice. Archeologové také zkoušeli, jak všechny tyto stavby fungují, zajímalo je predevším, jak se v pravekých obydlích topilo, jak byla vyrešena cirkulace koure z topenište a také se pokoušeli vypalovat v hrncírské peci keramiku a skladovat obilí v obilnicích. Výsledky jejich pokusu zaujaly odbornou verejnost, ale seznámit se s nimi mohou i laici. Archeologický skanzen v Brezne u Loun je verejnosti bežne otevren. V léte se tu dokonce konají Dny starobylých remesel, kdy mohou návštevníci skanzenu poznat, jak si naši predkové vyrábeli nádobí, nástroje nebo oblecení.


Additional Hints (No hints available.) 

Find...

146 Logged Visits

Found it 131     Didn't find it 3     Write note 6     Archive 1     Needs Archived 1     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 1     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 6 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.