Skip to content

This cache has been archived.

Alex Reviewer: Archivace listingu keše.

More
<

Nocni poklad SS v Usti nad Orlici

A cache by mimazuro Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/16/2011
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Hledáme nového provozovatele tohoto pokladu. Důvodem je současná časová tíseň. V případě zájmu o provoz nás prosím kontaktujte na rht@post.cz

Pro nedostatek času přenecháme tuto kešku zájemci o její provozování. Pište na rht@post.cz
V posledních měsících před koncem 2. světové války bylo prchajícími jednotkami SS v oblastech protektorátu Čechy a Morava uloženo množství beden s neznámým materiálem. O místech uložení a jejich obsahu se dodnes spekuluje. Vše se zakládá na informacích získaných z dobových svědectví. Mnohé „poklady“ stále čekají na své objevení. Nejinak je tomu i v Ústí nad Orlicí, kudy nekompromisně vedla hranice tehdejšího protektorátu.
Stante se i Vy na chvilku hledaci. Zahrajte si hru v reálném prostoru, plnou napetí, dobrodružství, ocekávání. Pri troše šikovnosti a štestí i príjemného pocitu z úspešného nalezení utajeného pokladu.
Ale nebude to tak jednoduché, stejne jak je tomu pri hledání tech opravdových historických cenností. Budete muset být trpeliví. Objevení bude vyžadovat cas. Optimální doba pro pátrání po finálce je mezi 20 až 24 hodinou SELČ (středoevropského letního času) . Hledat budete v nocní prírode. Pocítejte s tím pri príprave vybavení. Nelze jednoznacne stanovit presnou dobu nalezení, záleží trochu také na náhode. Cím ale vetší tma, tím je snadnejší cache nalézt. Možnost prespání v prírode pro ty, kterí nespechají domu (malé ohniste). V zimním období mohou zdatnější podniknout k výchozímu bodu vyjíždku na bežkách. Přístupová stezka ke schránce vede souběžně se žlutým turistickým značením. Trasa a podmínky nejsou obzvlášte nárocné, zvládne je i rodinka s detmi cca od 4 let, pokud jsou odvážné a zvládnou specifika noci.
Po predchozí dohode možno domluvit spojení v pásmu PMR (ev. amatérský direct, pokud vlastníte licenci OK) s ownerem pro prípad potíží nebo nápovedy, ale i jen tak na pokec po ceste a pri hledání. Na míste k dispozici signál T-mobile, ostatní nezkoušeno. Pro radioamatéry dosah prevadece OK0BBF.
A ješte upozornení: Budete se pohybovat na území, kde pocítejte s výskytem nic netušících civilistu. Pokuste se maximálne omezit jakékoli projevy vzbuzující podezrení, a to jak pred, tak po setmení. Po soumraku už je tu pohyb mudlu minimální. Sníží se tím riziko zcizení schránky . A odmenou vám bude nikým nerušené vyzvednutí pokladu.
Na výchozí bod se dostanete pešky z místa doporuceného parkování. Nejezdete dále, je to zbytecné a neohleduplné. Pohyb a parkování cizích vozidel zbytečně upozorňuje na místo hledání pokladu, který už byl několikrát ukraden (proto je finálka dnes již jen v malé krabičce) :-( Žluté turistické znacení zjednoduší cást cesty. K místu vede stezka, není potreba lézt do kopriv ani jiných krovin, taktéž není potrebné prekonávat potok. (platí i pro hledání finálky) Dobre si proto prostudujte mapku s výchozí pozicí, nejlépe ji mít sebou pri hledání, obzvlášte pokud to tu vubec neznáte. GPS na míste vzhledem k terénu mírne šilhá.

"Desatero hledání pokladu SS"

1. Je to především letterbox, získáte otisk tématického razítka. Dobrodružství je přidaná hodnota, ale tomu, kdo ho sám neumí prožít, není bohužel pomoci...Nejnaturálněji si poklad užijete, když se k němu vydáte sólo. Celé hledání dostane úplně jiný nádech, za to ručíme :-)
2. Je to noční poklad, přijďte hledat až po setmění. Finálku hledejte až za úplné tmy a nepoužívejte (zbytečně moc) svítilnu. Doporučit lze čas po 20. hodině SELČ (středoevropského letního času). Vyhledání mrtvé schránky před setměním je výhodou.
3. Nepřejeme si hledat schránku jinak, než je uvedeno v našem popisu. Systematické prohrabávání možných potencionálních míst má za následek zoufalý obraz přírody po nájezdu prasat, samozřejmě myšleno těch lidských. Finálku jasně uvidíte, pokud věnujete patřičný čas plněním instrukcí z mrtvé schránky.
4. Ano, počítejte že tam necháte kolem 2 hodin života. Je zbytečné si na to potom stěžovat :-) Proto raději znovu - hledači stylu "rychle najdu a mizím na další"- dobře si tuto kešku rozmyslete :-)
5. Neprozrazujte NIC o způsobu nalezení v logu !!! NEPROZRAZUJTE !!!
6. Více než rad již "odlovených" kolegů spolehněte na místě sami na sebe. Hledání je pokaždé trochu jiné a po jednoznačné radě kolegy taky můžete hledat neco, co tam daný den vůbec není.
7. Vše probíhá po cestičkách, není třeba brodit potok, prolézat houští či kopřivy (ty kopřivy v létě možná jen lehce ano :-).
8. Po úspěšném odlovu prosím uveďte schránku do původního stavu. Ukliďte vše zpět a dbejte, aby se schránka neplnila čímkoliv jiným co do ní nepatří. Je to i vaše vizitka, v jakém stavu ji po sobě zanecháte. Další hledači si pak stěžují na "humus", který ale nemáme jako provozovatelé za povinnost uklízet. Metodu "po nás potopa" tady nevedeme.
9. Navštivte před výpravou například tento web (visit link) , zhlédněte tématický film (visit link) , nebo si alespoň vzpomeňte na noční bojovku prožitou kdysi na táboře.....Hledání půjde hned lépe.
10. Asi už nic :-) Nebo přeci jen : Udelejme spolecne neco pro prírodu jako dik za naše návštevy. Při cestě zpět vezměte sebou vše co tam nepatrí a odvezte do kontejneru. Pomožme udržet toto místo cisté. Schránky a razítko tam nechte :-)

Jakmile dorazíte do výchozího bodu (je tam ohnište) , nejprve hledejte mrtvou schránku. Prectete si listing radeji ješte minimálne jednou, at nejste na míste zaskočeni. Každé slovícko bylo pečlive zvoleno tak, aby vše co nejvíce ulehčilo. Preci jen je to poměrně specifická cache. Přečtením tohoto listingu se dobrovolne zavazujete neprozrazovat nic o nalezení cache dalším kolegum. Nekažte jim predem zážitek, který je teprve ceká. Nakonec snad ješte - víc ocí víc vidí. Při hledání finálky se dívejte velmi pozorně a výš než 4 metry nad zem. Zaměřte se na posledních 50 metrů trasy :-) Svítilnu použivejte minimálně. Společný odlov s kolegy je ideální :-) (ovšem pro opravdové drsňáky je nasnadě vypravit se na poklad úplně sám) Zbytek je na vás. Víc se zde již nedozvíte.

Potěší nás fotečka z Vašeho odlovu :-)

Pokud se Vám cache líbila, poteší nás její ocenení. Vice o hodnoceni najdete na (visit link)

Aktuální pocasí v Ústí nad Orlicí zde (visit link)

Prohlášení autorů této keše: Tento poklad byl vytvořen čistě pro účely dobrodružství pří hledání pokladů dle pravidel geocaching.com a byl i tamtéž řádně schválen. Důrazně se distancujeme od jakéhokoliv projevu propagace rasové nesnášenlivosti a potlačování svobod. Použité historické relikvie a artefakty slouží pouze a jedině k tématickému dobarvení při vlastním hledání pokladu. Věříme, že všem hledačům je to bezezbytku jasné a užijí si dobrodružství při jeho hledání. Děkujeme všem slušným návštěvníkům našeho pokladu za zájem, případné ocenění nás určitě potěší :-)
MIMAZURO Team

Hledáme fundovaného dobrovolníka schopného bezúplatně přeložit tuto stránku do AJ, ev do NJ. Odměna- dobrý pocit :-) (Ano víme že je to dnes out, ale věříme že takoví lidé ještě nevymřeli a je v nich budoucnost této země.....Nabídnout můžeme např. link na Váš web z těchto stránek)

Additional Hints (Decrypt)

Uvag ceb zegibh fpueáaxh: Cbq xnzral ir fgeáav zegiá fpueáaxn wr x záaí.
Uvag ceb svaáyxh: Cáe bpí gh i abpv fgeáží, ir qar fr išnx arhxáží.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.