Skip to Content

This cache has been archived.

matonni: Kamarádi, kolegové, mudlové, sympatizanté i odpurci.

S odstupem, jak už je u mne zvykem, hodnotím letošní putování. Bylo toho hodne, co jsem mel na srdci, ale práve zmínený odstup trochu obrousil hrany.

Chci ješte jednou podekovat všem, kterí se nenachali odradit listingem ci predchozími rocníky a prišli. Dekuji všem bohum, že nám byli nakloneni, nebot pocasí víkendu pred pred i po eventu, bylo ukrutné. Díky také všem hostitelum, že domluvené služby sloužily a fungovaly. Díky kolegovi Snoopy Regulátorovi, že mi dodával morálky, sil a optimismu. Proste bylo to fajn a už se teším na další rocník, na který, pevne doufám, prijedou další novácci.

A nyní nekolik TOP:
- Vohradníkuv caj byl fantastický. Jsi fajn, žes nás všechny hostil, vyšli jsme te draho.
- pivo na Lovoši je stále stejne hnusné, at si ríká kdo chce co chce
- Školník bez navigace je proste dobrej
- lekce házení šipek od stolu se Onanovi vydarila k neuverení
- hospoda v Mrsklesích mi dodala nadeji, že má smysl podobné akce delat. Cíl pro príští rok je myslím jasný
- hospoda v Dremcicích už navždy zustane na ignor listu, i kdybych mel umírat žízní a hlady. To radeji usporádám stodolní kino
- Snežko, ješte jednou vše nej a nejpozdeji za 10 let na eventu
- byli jste zlatí, ale ted šupajdá do archivu

More
<

Ceské stredohori - Krajem pyropu

A cache by matonni a Smrtakovec Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, July 23, 2011
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


České středohoří - Krajem českého granátu
aneb Sněžka slaví 40. narozeniny


Kamarádi, otužilci a šílenci - je to tady.

Že se bude konat nějaký pochod Středohořím bylo jasné už loni, ale stále bylo dost času. Se Smrťákovcem sice na eventu pracujeme vlastně od té neděle, kdy jsme se v Dřemčicích loni rozloučili, ale až teď nám čas šlape na paty a finální verze dozrává. Pokusíme se navázat na loňský event, snad vás přesvědčíme k účasti.

Hned v úvodu hlásíme, že najít ve Středohoří cíl s rozumnou hospodou a ubytováním je náročný úkol. Proto, trochu neoriginálně, naše putování skončí na stejném místě jako loni (promiňte Pechy a Draku). Dřemčická hospůdka U nás nás prý ráda uvidí, ačkoli tomu moc nevěříme :-)

Jak bude letošní verze probíhat? Nečekejte nic originálního, matonni se ve svém věku moc nezmění, i když Smrtákovec na tom pracuje.

Pátek 22. července 2011


Pro velký úspěch si zopakujeme otužileckou vložku. Ty, kteří si troufají, zveme na páteční setkání, které zahájíme v Lovosicích. Kdo si netroufá, tomu podáme pomocnou ruku (rozumněj pivo). Z Lovosic se přesuneme vlakem ve 12:03 do Opárna, přes Lovoš po vlastních do Třebenic. Trasa se nabízí, ale není pevně daná, domluvíme se dle počasí a rozpoložení. Po loňském transfůzním cvičení lounských komárů je v Třebenicích raději domluven penzion. Cena za osobu a noc je 300 Kč, kapacita 10 osob. Podrobnosti o penzinu zde. Třebenice jsou sice malé městečko, ale o turisty se umí postarat.Sobota 23. července 2011


Ráno v 9:00 hodin sraz početné skupiny čerstvých, natěšených a odpočatých kačerů s unavenou a zbídačenou partou otužilců na náměstí v Třebenicích. Třebenice jsme volili především díky dobré dopravní dostupnosti. Naše trasa má několik pevných bodů, které jsou přizpůsobeny možnostem občerstvení či alespoň uhašení žízně.
1) Kocourov - trasa přes Košťálov a Sutom
2) Lipská hora - přes Medvědice
3) Dřemčice - Solanská hora, Oltářík, Blešno ....

Je to skutečně jen základní nástřel, dle sil, žízně, počasí, chuti a dohody můžeme improvizovat. Koukněte se na mapu. Hrady a kopce v okolí trasy se přímo nabízejí a lákají k návštěvě. Že už jste tam byli? To my taky a ne jednou a právě proto tam jdeme. V tuto chvíli se dá celková trasa odhadnout na 30 kilometrů, ale kdo má úlevy od lékaře či manželky, může si cestu na mnoha místech zkrátit. Smyslem akce není se zničit, ale přežít! V Dřemčicích je možnost ubytování pro 12 osob plus několik alternativních "lůžek", cena je 250 Kč za osobu a noc. Také na zájemce čeká polévka a hotovka dle domluvy, samozřejmě minutky jsou k dispozici bez předchozího objednání. Detaily o penzionu.
Sobotní večer bude zpestřen oslavou 40. narozenin kačera Sněžky, detaily později.


Neděle 24. července 2011


Vzhledem k náročnosti terénu a především následnému nočnímu probírání předešlých zážitků si netroufáme nic na neděli plánovat. Nabízí se sice pěší přechod do Třebenic pro auta, ale nechceme ani slibovat ani zbytečně strašit.  


Ostatní:


Množství účastníků není omezeno ubytovací kapacitou. Kdo chce ubytování si pospíší, ostatní mají na rozhodování spoustu času.
Za ubytování požadujeme platbu předem.
Komu se trasa zdá příliš dlouhá, může přistoupit kdekoli cestou.
Snad nám bude opět DLR nakloněn a nějaké lokality s hrozbou FTF najdeme.
Doporučujeme nezanedbat přípravu dobré obuvi.
Jako vždy neváhejte s dotazy.


Pokud jste rozhodnuti k účasti, zapište se formou Will Attend, uvedete počet účastníků, počet požadovaných lůžek na pátek, počet požadovaných lůžek na sobotu a také napište, zda máte zájem o polévku s hotovkou v cíli. Zájemcům o ubytování budou zaslány informace k platbě.
Na vaši účast se těší organizátoři matonni a Smrťákovec
(s podporou rodin a blízkých)

Autorem fotografií je Zdeněk Kučera

Additional Hints (Decrypt)

gnql aácbirqn arcbzhžr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

67 Logged Visits

Write note 20     Archive 1     Needs Archived 1     Will Attend 15     Attended 25     Publish Listing 1     Announcement 4     

View Logbook | View the Image Gallery of 31 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.