Skip to content

Túlavé Topánky 14 na Inovci Event Cache

This cache has been archived.

Vrso: Kamosko, nechajme odpocinut aj listing... :)

Dakujem

More
Hidden : Saturday, 24 September 2011
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Viete že už sú to dva mesiace co sme naposledy roztlácali Túlavé topánky v Španej doline...??? Tie moje už zacínajú pekne vrzgat, a preto som sa rozhodol dat dokopy pár geopozitívnych tulákov a prejst sa spolocne po Inoveckých kopcekoch...!

Nazov
Považský Inovec sa nachádza na západnom Slovensku a patrí do Fatransko-tatranskej oblasti. Je 48 km dlhý s premenlivou šírkou 15 až 25 km. Pohorie je najmohutnejšie vo svojej severnej casti, susediacej so Strážovskými vrchmi, ktorej dominuje najvyšší vrch Inovec (1042). Smerom na juh pozvolna klesá do Podunajskej nížiny, ktorá ho obklopuje. Geomorfologicky sa delí na Vysoký Inovec (Inovec 1042), Nízky Inovec (Bezovec 743), Krahulcie vrchy (Marhát 748) a Inovecké predhorie (bez výrazných vrcholov, na východ od Beckova 550 m.n.m.). V oblasti sa nachádza niekolko desiatok kilometrov znacených trás, ktoré sú väcšinou nenárocné alebo mierne nárocné. Niektoré pekné výhlady - Palúch pod Inovcom (1004), Vtácí vrštek (910), Bezovec (743), Tematín, Topolciansky hrad, Skalka nad Hubinou (377), Visiaca skala pod Gajdou. Drvivá väcšina trás je priechodná aj pre horské bicykle (treba rátat s obcasným prenášaním cez skalné prekážky), s peknými zjazdami. V zimnom období je pohorie vhodné na bežkovanie. Pre lyžiarov je tu stredisko Bezovec a niekolko menších zjazdoviek s vlekom (svahy v Banke, Kalnici, Selci, pod Inovcom a na Úhrade). Pre lezcov je urcené hlavne Beckovské hradné bralo, ale aj niekolko cvicných terénov pri hrade Tematín alebo v Sokolích skalách.
Nazov

Plan eventu:


Stretneme sa v sobotu 24.9.2011 o 8,00-8,30 hod. v obci Selec na parkovisku pri obecnom úrade a odtial sa prejdeme po trase az na miesto eventu pri Chate pod Inovcom (suradnice eventu). V case od 13,00 hod do 15,00 hod. tu budú úcastníkom odovzdané eventové SWG-cka, podané obcerstvenie vo forme kofolky a silnejším náturám aj štamprlku nejakej geofrndžalice... dalej bude možné opekanie pri verejnom ohnisku, poprípade návšteva reštaurácie na chate, samotne logovanie, vymenu TB, GC a podobne eventove aktivity.

Pre úcastníkov s malými detmi a tých, ktorí by sa necítili prejst celú trasu doporucujem sa vyviezt autom cestou z Trencína smer Bánovce nad Bebravou a odbocit do obce Trencianske Jastrabie tu odbocit hned za obecným úradom do prava N 48°48,090 E 018°06,720 a odtial po asfaltovej ceste až na parkovisko ku Chate pod Inovcom na miesto eventu. Odtialto sa možete prejst na vrchol Inovca, alebo pomôct usporiadatelom nazbierat drevo na opekacku a ochránit ohnisko pred nájazdom muglov...! a vyckajú na príchod eventákov.

Ešte pre neautomobilových je možnost íst autobusom zo žel.stanice TN do Selca o 8:15 a v Selci je o 8:45 a naspät zo Selca ide o 17:12 a v TN je o 17:50

Trasa eventu:


Vyrazime zo Selca do kopcov údolím Seleckého potoka okolo Klenkovho vrchu po lesných cestickách až do sedla Pod Ostrým vrchom , odtialto sa po hrebeni, z ktorého sú pri priaznivom pocasí nádherné výhlady do dolín a kotlín Považia a Horného Ponitria, a vydáme na hrebenovku Inovca. Po trase a v jej blízkom okolí je niekolko kešiek, ktoré si budete môct odlovit... Trasa je dlhá asi 18-20km s prevýšením asi 800 metrov. Možno bude pre niekoho nárocnejšia trasa z miesta eventu spät do Selca, kedy treba vyšlapat hore zjazdovkou na zelenú znacku na hreben Hradiska. Ale to už je len záver eventového putovania po Inovci...
v prípade potreby ubytovania je možné navštívit stránku Chaty pod Inovcom

Additional Hints (No hints available.)