Skip to Content

This cache has been archived.

Rico Reviewer: Archivace listingu keše pro nezájem ownera.


Rico Reviewer - Comunity Volunteer Reviewer
Česká republika: Hlavní město Praha a Středočeský kraj

More
<

FC TEMPO PRAHA

Hidden : 10/15/2011
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

PO OBJEVENÍ CACHE PROSÍM DEJTE POZOR NA TO JAK SUNDAT MASKOVÁNÍ, OBHLÉDNĚTE SI MASKOVÁNÍ ZE VŠECH STRAN. DÍKY

Tato kes je venována prazskému fotbalovému klubu FC TEMPO PRAHA. Kes je umístena nedaleko hriste a klubovny klubu. Jde o standardní krabicku typu Lock&Lock o objemu 0,5 l. Je v ní místo pro výmenu TB, GC a CWG. Prosím nevkládejte do ní zádné zbytecnosti a odpadky. Ideálním artiklem pro výmenu jsou drobnosti s fotbalovou tématikou.


Z HISTORIE KLUBU

Klub byl založen levicove smýšlejícími mladíky ze Staré Lhotky v roce 1928. Povedlo se jim to až na druhý pokus. Když byli žádat o svolení na CSTV poprvé v roce 1925, odešli s neporízenou, nebot nemeli smluvne zajištené hrište ani další potrebné zázemí (s návrhem, že klubovnu s potrebným sociálním zázemím bude mít klub v místní hospode, neuspeli :-)). O 3 roky pozdeji se jim tedy po dohode s místním velkostatkárem Schubertem podarilo zajistit vhodnou plochu pro hrište a mohli tak zacít hrát oficiální zápasy.

První zápas sehráli otcové zakladatelé našeho klubu s teamem Rudé Hvezdy Podolí, který je i dnes naším tradicním souperem (dnes se jmenují Slavoj Podolí). Jak dopadl tento premiérový zápas, bohužel nevíme. Historickým paradoxem je fakt, že dnešní fotbalové Tempo (poté, co se po revoluci vyclenilo ze sídlištní TJ Tempo Praha) má jméno po jedné z vilových ctvrtí, která kdysi tvorila znesvárenou Novou Lhotku. Koncem dvacátých a celá tricátá léta totiž panovala mezi levicovou Starou Lhotkou a pravicovou (nekterí ríkají až fašistickou) Novou Lhotkou nevraživost hranicící až s neprátelstvím. Každopádne klub prežil všechny peripetie a po nekolika zmenách názvu (od puvodního S.K. Lhotka pres Olympia Praha XV (1930), A.F.K. Zátiší (1934), Sokol Lhotka (1948), TJ Tempo Praha (1978 - 1990) až po dnešní FC Tempo Praha) a se stal jedním z predních pražských fotbalových klubu.

SOUCASNOST

Dnes má Tempo kvalitní zázemí a predevším schopné vedení. Predevším díky zápalu a odhodlání nekolika fotbalových nadšencu se podarilo zrekonstruovat puvodní škvárové hrište na travnaté s automatickou závlahou – hrají se na nem mistrovské zápasy, vybudovat malou tréninkovou umelku (na níž se odehrál i nejeden významný mac Hanspaulské ligy) a rozšírit klubovnu o novou prístavbu s kvalitním zázemím. Tempo se hodne orientuje na mládež a vychovalo radu talentovaných hrácu, kterí se uplatnili ve velkých klubech. Dnes má Tempo 17 týmu všech vekových kategorií od fotbalové školicky až po starou gardu.

Zdroj a další informace: http://www.fctempo.cz

Areál FC Tempo je neustále otevrený a vstup i parkování je bez omezení. Vedle klubovny najdete také místní ozdravovnu a obcerstvovací stanici U Krychle.

ENG: This is a cache dedicated to football team FC Tempo Praha. No other info in English is available, sorry.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.