Skip to content

VĒLIES MASĀŽU? Mystery Cache

Hidden : 11/01/2011
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[ENG] Unfortunately this one is not available in English.
[LAT] Dotajās koordinātēs slēpni Jūs neatradīsiet. Slēpnis ir lock&lock neliela izmēra kastīte, kas satur viesu grāmatu, rakstāmo un tematiskas dāvanas pirmajiem atradējiem!!

 

 Masaža jau kopš senseniem laikiem pazīstama kā efektīvs līdzeklis, lai atslābinātu ķermeni, mazinātu sāpes, likvidētu muskuļu spriedzi, uzlabotu kopējo veselību, kā arī ādas stāvokli. Filologu mēģinājumi noskaidrot paša vārda „masāža” izcelšanās liecina par to, ka šis jēdziens ir diezgan vecs. Daži uzskata, ka masāža ir franču vārds „massage”, kas nāk no darbības vārda „masser” (berzēt), kurš, savukārt, ir aizgūts no arābu „mass” vai „mash” (pieskarties, taustīt, maigi uzspiest, pieskarties). Citiem šķiet, ka vārds „masāža” ir radies no sanskrita „makch”, trešie – no grieķu vārda „masso” (saspiest ar rokām), ceturtie – no latīņu vārda „massa” (pielipošs pie pirkstiem), piektie – no senebreju vārda „mashesh” (tvarstīt). Taču kopumā, var redzēt, ka visi šie termini, līdz zināmai pakāpei atspoguļo masāžas paņēmienu būtību. Tagad tiek piedāvāti TIK daudz masāžas veidi, ka daudziem rodas apjukums un neizpratne, kuru tad masāžu labāk izvēlēties. Tāpēc vēlos Jums pastāstīt par dažiem masāžas veidiem. Tie tiešām ir tikai daži, jo uzskaitīt te visus masāžas veidus, būtu diezgan nereāli!

 

 

UZDEVUMS: Tiek doti masāžu veidu apraksti, kā arī krustvārdu mīkla ar masāžu nosaukumiem (nosaukumu burti ir jauktā secībā). Jūsu uzdevums – izlasīt masāžas aprakstus, uzzināt katras masāžas nosaukumu un ierakstīt tos krustvārdu mīklā (masāžas apraksta Nr. sakrīt ar nosaukuma Nr. krustvārdu mīklā). Izveidosies teikums, kuru Jums ir jāizdomā kā pielietot. Tālāk sekojiet norādījumiem. Lai veicas!! 

1.Tas ir īpašs muguras masāžas veids, akcentējot tieši mugurkaula masāžu. Šī reflektorā masāža pamatojas uz to, ka viss cilvēka organisms darbojas saskaņoti un jebkuras izmaiņas (slimības, traumas) ir saistītas gan ar galvas smadzeņu, gan muguras smadzeņu darbību, tādā veidā ietekmējot un izmainot arī citus orgānus un audus. Līdz ar to, masējot noteiktas mugurkaula zonas, tiek panākta slimības ārstēšana.

2.1978. gadā kāds mācīts japānis, izpētot dažādas masāžas metodes Japānā, Ķīnā un citviet, radīja šo jauno masāžas veidu -kas tulkojumā nu nepavisam neskan izsmalcināti romantiski, bet gan tieši un nepārprotami: "cilvēka dzīvības spēku izlīdzināšana caur iegurņa kaulu nostiprināšanu"...Šī masāža sastāv no 100 kustībām un tiek raksturota kā diezgan nežēlīga.Terapijas laikā, soli pa solim, centimetru pa centimetram tiek masēts viss ķermenis. Speciālists izmanto gan uzspiedienus, gan ķermeņa stiepšanu, gan mīcīšanu, gan akupunktūras elementus, panākot muskuļu atbrīvošanu, izkustinot iegurni, kājas un rokas, locītavas.

3.Šī ir masāža, kas papildināta ar smaržīgām (ēteriskām) eļļām. Eļļas tiek izvēlētas individuāli, ņemot vērā cilvēka noskaņojumu un vēlmes. Metodē apvienota iedarbība uz taustes receptoriem, kas realizējas ar masāžu, un iedarbība uz ožu (ēteriskā eļļa) un dzirdi (relaksējoša mūzika). Šī masāža, izmantojot ēteriskās eļļas, ļauj atgūt dvēseles mieru un dzīves enerģiju.

4.Masāžas veids, ko pielieto praksē fizisko īpašību pilnveidošanai. Kalpo par lielisku profilakses un traumu ārstēšanas līdzekli. Veido vienu no sporta treniņu ķēdes posmiem. Šī masāžas veida pielietošana labvēlīgi ietekmē ātrāku sporta formas sasniegšanu, kā arī tās saglabāšanu. Turklāt, šīmasāža kārtīgi sagatavo sacensībām un palīdz cīņai ar nogurumu. Šaimasāžai ir liela nozīme visu treniņu posmos. Tā ir trenēšanas procesa sastāvdaļa un tiek pielietota gan tieši pirms sacensībām, gan arī to laikā.

5.Šī masāža ir atveseļojoša un relaksējoša procedūra, kas ir dažādu slimību profilaktisks līdzeklis. Masāža notiek pielietojot noteiktus masāžas paņēmienus glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu, vibrāciju. Tā sniedz iespēju atbrīvoties no noguruma, palīdz atjaunot cilvēka darbaspējas un dāvā labsajūtu. Tā vienlaikus sniedz gan ārstējošu, gan relaksējošu efektu.

6.Šī masāža ir vairāk orientēta uz muskuļaudu un zemādas tauku slāni. Ar šīs masāžas palīdzību var koriģēt atsevišķas ķermeņa daļas. Izmantojot šo masāžas metodi, vajadzības gadījumā var samazināt atsevišķu ķermeņa daļu apmērus par 3 - 3,5 cm vai palielināt par 2 - 2,5 cm viena kursa laikā.

7.Šī masāža ir viens no ajūrvēdiskās masāžas veidiem, kas pazīstama jau piecus gadu tūkstošus. Klients ērti sēž uz krēsla, viņam ar ēteriskajām eļļām masē galvas matoto daļu, seju, plecus un rokas. Tiek masēts ne tikai ķermenis, bet ar kustībām spēcīgi iedarbojas arī uz cilvēka enerģētiku; palīdz mainīt pat domāšanu. Proti, masāža iedarbojas uz cēloni, kas izraisījis sāpes un izsaucis saslimšanu, jo agrākā iegūtā negatīvā pieredze, psiholoģiskā trauma ieņem konkrētu vietu cilvēka ķermenī. Ājurvēdas masāžas palīdz mazināt uzkrāto smagumu.

8.Masāža aktivizē limfas plūsmu, attīra organismu no vielmaiņas gala produktiem un toksīniem, relaksē ķermeņa muskulatūru. Masāžas rezultātā pazūd tūskas, tumšie loki zem acīm, nostiprinās asinsvadi, paaugstinās šūnu pilnvērtīgas  funkcionēšanas spējas. Šīs masāžas laikā, izmantojot slīdošas un spiedošas kustības no celulīta zonām tiek izspiesta sastāvējusies aizturētā limfa, toksīni un viss liekais šķidrums.

9.Šī masāža ir viena no pirmsārsta palīdzības metodēm, to apgūt un izmantot var katrs. Šo masāžu lietoja jau senajā austrumu medicīnā. Šīs metodes pamatā ir tas pats princips, kas adatu terapijai. Atšķirība tikai tā, ka, masējot «dzīvības» (bioloģiski aktīvos) punktus, netiek ievainota āda. Iemācīties šo masāžu ir diezgan viegli, īpaša apmācība nav vajadzīga.

10.Tā ir manuāla masāža, alternatīva tādām metodikām kā liposakcija, ķermeņa konturings, "anti age" un detoksikācija. Šo masāžu izstrādāja Čarls Vitsijs II (ASV), lai maksimāli ātri un droši zaudētu ķermeņa svaru. Šīs jaunās metodikas galvenā iedarbības funkcija ir taukaudu apjoma samazināšana un limfas atteces uzlabošana, kā rezultātā tiek samazināts ķermeņa problēmzonu apkārtmērs un celulīts.

11.Šī masāža ir unikāla figūras korekcijas metodika, kas harmoniski apvieno fizisko treniņu un speciālo masāžas tehniku: spēcīgu un dziļu (tajā pat laikā pilnīgi nesāpīgu) lipolitiskās iedarbības muskuļu masāžu, manuālo limfodrenāžu, individuālo vingrojumu kompleksu figūras korekcijai.

12.Šī masāža ir salīdzinoši spēcīgāka par klasisko masāžu un atsevišķos gadījumos pēc masāžas apmeklējuma var būt ādas hematomas jeb zilumi. Masāža estētisku problēmu risināšanai. Masāža pastiprina mikrocirkulāciju zemādas tauku slānī, stimulē elastīna un kalogēna attīstību, nodrošina limfodrenāžu, tādējādi mazinot celulītu problemātiskajās ķermeņa zonās, padarot ādu tvirtāku.

13.Šī masāža ir pozitīvs veids, kā rūpēties par cilvēku, labvēlīgi ietekmējot viņa labsajūtu un veselību. Šādu masāžu veic 2 masieri vienlaicīgi, līdz ar to masāža uz organismu iedarbojas vispusīgi, pozitīvi ietekmējot fizioloģiskās un psiholoģiskās funkcijas. Četru roku siltais pieskāriens, mūzika, eļļas, nomierināšā gaisotne dāvās patīkamas izjūtas, mierinājumu un labsajūtu. Četrrocīgā masāža balstās uz pārdomātu, sinhronu masāžas kustību pielietojumu.

14.Šīs masāžas pamatā – dažāda izmēra koka bumbas, ar kurām masieris iedarbojas uz Jūsu mugurkaulu, ripinot tās un iztaisnojot mugurkaulu, pilda to ar spēku un enerģiju. Masāžas ārstnieciskā efekta pamatā ir iedarbība uz slimo orgānu caur ādas zonām, kuras ir jūtīgas orgānu pataloģijas gadījumā. Iedarbojoties masiera biolaukam, ēteriskajām eļļām un  koka bumbām masāžas rezultātā atjaunojas enerģiskais līdzsvars visā organismā un atsevišķos orgānos, kas ir cilvēka organisma veselības pamats.

15.Šai masāžai praktiski nav pielietojuma ierobežojumu – sakiet ārstam, ka Jums sāp sirds vai kuņģis, problēmas ar nierēm vai galvas sāpes – un pilnīgi ir iespējams, ka līdz ar citām ārstniecības metodēm viņš ieteiks (vai rekomendēs) tieši šo masāžu.

16.Tradicionālās šīs masāžas mērķis ir locītavu funkciju traucējumu ārstēšana, elastīguma un stāju formas uzlabošana, asinsrites uzlabošana. Šajā masāžā ir iekļautas metodes, kas attiecas uz stiepšanu. Masieres darbojas ne tikai ar rokām, bet arī ar elkoņiem, ceļgaliem, pēdām. Šī masāža nodrošina ne tikai problēmzonu ārstēšanu, bet arī paredz vispārēju organisma tonusa un visu dzīvesspēku paaugstināšanu.

17.Šī masāža ir viena no visefektīvākajām metodēm cīņā ar celulītu. Šīs masāžas laikā tiek paātrināta vielu maiņa, uzlabojas asinsrite un limfas cirkulācija. Vielu maiņas gala produkti un šķidrums, kas uzkrājušies šūnās, tiek izvadīti no organisma ar limfas plūsmu. Uzlabojas elastīna un kolagēna sintēze, tāpēc jau pēc dažām procedūrām āda ir kļuvusi gludāka un elastīgāka.

18.Masāža tiek veikta balstoties uz senu Amerikas Indiāņu dziedniecības metodi, kuras laikā īpaši sasildīti akmeņi tiek novietoti uz ķermeņa. Siltie akmeņi iedarbojas uz dziļajiem audiem, kur ir uzkrājies sasprindzinājums, un atslābina to visdziļākajā līmenī. Kamēr atsevišķas ķermeņa daļas tiek sildītas, masieris veic masāžu izmantojot akmeni kā instrumentu. Sajūtas šīs masāžas laikā ir vienreizējas un dziedinošais efekts neatkārtojams.

19.Relaksējoša, maiga masāža, kura tiek veikta ar pirkstu galiem, viegli pieskaroties pacienta ādai. Šī masāža atbrīvo hormonus, padara pacientu relaksētu. Masāžas rezultātā notiek smadzenēs lielas pārmaiņas, kā arī tiek izvadīta no muskuļiem pienskābes. Tā rezultātā uzlabojas komunikācija, atmiņa, gremošana, pazeminās sāpju līmenis.

20.Šī masāža - tas ir tehniku liels daudzums, kas ir spējīgas palīdzēt pašu dažādāko problēmu lēmumam. Principiālā atšķirība no citām masāžas sistēmām plasticitātē. Šī masāža ir ļoti dziļa: pilnās muskuļu atslābināšanās rezultātā tiek sasniegti pārsteidzošie rezultāti. viens un tas pats masāžas elements reti atkārtojas seansa laikā, kas neļauj pacienta nervu sistēmai adaptēties, tā kā viņa izjūtas pastāvīgi mainās. Masāža ir sevišķi individuāla, jāņem vērā organisma īpatnības.

21.Šī masāža ir viena no senākajām Ķīnas masāžām. Tā ir lieliska organisma enerģētiskā balansa atjaunošana. Masāžista uzdevums ir noņemt emocionālo blokādi, kur ir muskuļu saspringums, sastindzinātas locītavas un elpošanas ritms.

22.Šī masāža ir izstrādāta pamatojoties uz dažādiem masāžas veidiem, stiepšanas vingrinājumiem un tā saukto „pasīvo vingrošanu". Patiesi relaksējoša procedūra, kuras gaitā notiek pastiprināta iedarbība uz muskuļiem.

23.Šī ir japāņu masāža. ārstniecības metode, kuras pamatā ir masāža ar pirkstiem. Meistars izstiepj un saspiež muskuļu audus uzspiežot uz bioloģiski aktīviem punktiem, kas atrodas uz enerģiju līnijām. Klienta mugurkauls iztaisnojas, uzlabojas locītavu kustību apjoms, tiek mazināta spriedze. Šiatcu meistara darbs ir garīgas prakses apvienojums ar nopietnu masāžas tehniku, kas veido ilgi noturīgu harmonizējošu rezultātu gan meistaram, gan klientam.

24.Efektīva antistresa masāža, kurā tiek izmantoti labākie dažādu masāžu tehniku elementi. Šī masāža lieliski atbrīvo no noguruma, noņem sasprindzinājumu kakla zonā, uzlabo garastāvokli un vispārējo pašsajūtu.Masāžu iespējams izpildīt jebkurā vietā, laikā un jebkuram cilvēkam - neatkarīgi no vecuma, dzimuma un auguma. Masāža tiek izpildīta Jums sēžot uz krēsla.

25.Ļoti maiga, ritmiska un nomierinoša pilna ķermeņa masāža, kuras laikā izmanto vieglus taktilās masāžas paņēmienus. Labi palīdz noguruma un stresa gadījumos. Šī masāža ir lielisks veids kā cīnīties ar hronisko nogurumu, imunitātes pazemināšanos, miega traucējumiem, nomāktu garastāvokli, nespēju koncentrēties, sirds, asinsvadu un locītavu slimībām.

26.Havajiešu masāža, kura ir samērā intensīva masāža, un tā sniedz neatkārtojamu laimes sajūtu, kas aptver ķermeni un dvēseli. Masāža attīra, stiprina un dziedina dvēseli un ķermeni. Tā ir viena no noslēpumainākajām tehnikām, strādājot ar ķermeni. Uzskata, ka masāžas laikā cilvēkam ir iespēja savienoties ar dievišķo sākumu sevī un piekļūt ģenētiskajai atmiņai. Atrašanās šādā stāvoklī palīdz novērst stresu, kā arī saņemt informāciju no visaugstākā līmeņa, veidot kontaktu ar savu dvēseli. Šai masāžai pēc iedarbības uz cilvēka organismu nav analoga. Tā harmonizē vielmaiņas procesus, stiprina pretošanās spējas un stabilizē imunitāti un ievērojami paaugstina noturību pret stresu.

27.Šīs masāžas vēsture ir ļoti sena. Ar šo masāžu saprot visa ķermeņa vieglu virspusēju masāžu, kuras laikā ar pieskārieniem un patīkamiem glāstiem tiek stimulētas dažādas erogēnās zonas, kas noved pie seksuālā uzbudinājuma rašanos un pastiprināšanos.

28.Šī masāža sevī apvieno gan zāļaugu ārstēšanu, gan arī masāžu. Procedūra ir nesāpīga, ļoti patīkama un atslābinoša. Ķermenis tiek masēts ļoti maigi un tajā pat laikā stipri, masāža sasilda un dāvā mieru. Šī procedūra paaugstina ādas elastību, palīdz cīnīties ar celulītu, tiek uzsildīti marmas punkti (marmas punkti ir lokalizācijas vietas uz ķermeņa, kur „satiekas” miesa, vēnas, artērijas, cīpslas un kauli), mazina kaulu, locītavu sāpes. Pateicoties siltuma iedarbībai, masāžas laikā tiek ietekmētas ķermeņa bioloģiski aktīvās zonas.

29.Šī masāža ir lielisks līdzeklis, kā nostiprināt un saglabāt veselību. To var veikt jebkurā vietā un jebkuros apstākļos, iedarbes spēku katru brīdi saskaņojot ar subjektīvajām izjūtām.

30.Masāža sniedz ļoti efektīvu holistisku terapiju un uzlabo labsajūtu, atjauno organisma atjaunošanas procesus un uzlabo imunitāti. Šī masāža pastiprina energoapmaiņu (aktivizējas bioloģiskie punkti un enerģētiskie kanāli, uzlabojas tiešas un atgriezeniskas bioloģiskas saiknes iekšpus organisma), kā arī ir ļoti nomierinoša, balansējoša, relaksējoša iedarbība uz psihoemocionālo stāvokli.

31.Tehnikas pamatā ir rietumu zināšanas par cilvēka anatomiju un fizioloģiju, kuras apvienojās ar austrumu mācībām par ci enerģijas plūsmu. Pamatā tā tiek orientēta uz cilvēka muskuļu un saišu aparātu. To izmanto kā programmas sastāvdaļu darbā ar ķermeni (celulīts, liekais svars, muskuļu atonija, muskuļu hipertonuss) un seju (grumbas, sejas ovāla izmaiņas, ādas sausums, audu pietūkums). Šīs masāžas laikā cilvēks maksimāli atslābinās, tāpēc viņam nav nekādu nepatīkamu izjūtu. Vēl vairāk, seansa laikā cilvēks nokļūst savdabīgā transa stāvoklī, ar kura palīdzību tiek sasniegta maksimāla relaksācija, un tad notiek atbrīvošanās no fiziskās un nervu spriedzes.

32.Šī masāža ir augsti efektīva, universāla, pieejama un absolūti droša diagnostikas un ārstēšanas sistēma, iedarbības ceļā uz aktīviem punktiem un reflektorām zonām, kas izvietotas uz pēdām. Šīs masāžas speciālie paņēmieni var atklāt vietas ar enerģētiskās barošanas traucējumiem un novērst ne tikai enerģētisko kanālu blokādi, bet arī dažādas kristāliskās nogulas.

 


JA NEIZDODAS SASKATĪT UZDEVUMAM PIELIKTO KRUSTVĀRDU MĪKLU, RAKSTIET MAN UZ E-PASTU, AIZSŪTĪŠU ``JUMS UZ E-PASTU!


Krustvārdu mīklas atrisinājumu lieliem burtiem (bez punktiem un atstarpēm, tikai domuzīmi) ievadiet Sertitude čekerī:

Pēc otra uzdevuma izpildīšanas, savas iegūtās koordinātes varat pārbaudīt šeit:


free counters
Apsveicu ar:
FTF aigarsvv
STF RGB.
TTF Gatisk

Additional Hints (Decrypt)

cevrqr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)