Skip to Content

This cache has been archived.

DejanSt: Dakujeme :)

More
<

SWG Exchange Event Bratislava

A cache by DejanSt & KatkaX Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 04 February 2012
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

SWG pre niekoho drevené kolecku, ktoré obcas vidí v keške, pre iného zberatelský predmet, ktorý ked náhodou nájde tak sa mu poteší, a pre niekoho dalšieho je to priam zberatelská vášen.

Ci už patríte medzi tých co im skratka "SWG" cosi hovorí, alebo ste v tej hrstke co ju dnes vidí prvý krát, a ci len radi chodíte na eventy, všetci ste pozvaní na prvý oficiálny bratislavský event venovaný týmto drevenným kolieckam, ktoré tešia mnohých kešerov.


Na co sa môžete okrem iného tešit?
  • Netradicné logovanie
  • Eventové SWG pre každý prihlásený nick
  • K dispozícii bude (na nahliadnutie) jedna z najväcších zbierok SWG na Slovensku
  • Veríme, že sa tu zíde vela kešerov nielen z Bratislavy, s velmi vela SWGckami na výmenu, preto ak ste podlahli vôni spálených koliecok, a chcete rozšírit svoju zbierku, nezabudnite si zabezpecit a zobrat dost SWG pre ostatných :)

Dátum a cas eventu je 4.2.2012 o 15:00 a uskutocní sa v Bratislavskej reštaurácii (Bratislava flag ship restaurant) ktorá sa nachádza na Námestí SNP.
Všetky nicky ktoré sa prihlásia logom "will attend" budú mat zaistené eventové SWG
Každý platí sám za seba

Trochu histórie:
Prvý oficiálny SWG (Slovak Wood Geocoin) vznikol v roku 2006 ked si Igi s Glipom povedali, že sa im páci to co rok predtým vymysleli JPAgeo a Poník & team v Cechách a nazvali to CWG (Czech Wood Geocoin). Kedže bol Igi rýchlejší, má jeho SWG císlo 1. O tom ako vznikal druhý oficiálny, no v „domácich podmienkach vyrábaný“ SWG Vám urcite s radostou povie Glip.
Hoci pocet SWG zdaleka tak nerastie ako v Cechách (na zaciatku roku od roku 2005 do konca roku 2011 vzniklo viac ako 5500 CWG – osobných, druhé verzie, eventových, venovaných keškám), postupne sa pocet SWG rozrastá aj na Slovensku. Ved posúdte:

  • 2 osobné a 2 eventové SWG v roku 2006
  • 5 osobných SWG v roku 2007 (+ 1 neoficiálny)
  • 0 osobných SWG v roku 2008 (+ 2 neoficiálne)
  • 47 osobných a 3 eventové SWG v roku 2009 (+ aspon 4 neoficiálne)
  • 120 osobných a 11 eventových SWG v roku 2010 (+ ktovie kolko neoficiálnych)
  • Viac ako 250 osobných a viac ako 30 eventových SWG v roku 2011..

Takže na Slovensku kolovalo a koluje aspon 500 rôznych drevených koliecok ktoré si hovoria SWG.
To, ci bude SWG uznané ako "oficiálne" a zaradené do oficiálneho katalógu, stanovujú pravidlá vytvorené autormi prvých CWG. Každé SWG musí mat jednotný font (Arial 11, tucný), nápis geocaching.sk na prednej strane dole a na rubovej strane logo geocachingu a okolo neho nápis SLOVAK WOOD GEOCOIN a rok výroby.
Katalóg, ako aj pravidlá sa v súcasnosti upravujú a preto ani neexistujú definitívne pocty SWG za rok 2011.

Okrem už spomínaných CWG a SWG, existujú aj dalšie xWG a je mozne nast ich aj vo Finsku, Holandsku, Madarsku, Nemecku ci Polsku.

Co je to vlastne SWG?
Ked držíte v ruke SWG, držíte vlastne truhlársku záplatu (ak má doska kazy, tie sa vyrežú a zaplátajú sa práve takým koleckom, aby sa mohla použit na dalšie spracovanie napríklad v nábytkárstve). Naštastie sa pre ne našlo zaujímavejšie využitie a tak vznikli xWG. (Pôvodne to boli len koliecka s letokruhmi "suky", no v súcasnosti sú coraz oblúbenejšie aj koliecka z masívu). Koliecka majú velkost cca 35mm x 7mm. Velmi vela koliecok ale nie je vhodných (vraj je to možno až 70% a o tom by Vám výrobcovia vedeli dlho rozprávat), pretože obsahujú rôzne kazy, ryhy, praskliny. Ked je už koliecko uznané za vhodné stat sa SWG-ckom, vložia ho spolu s dalšími do gravírovacieho stroja a ten za pomoci laseru vypáli to, co ste sa rozhodli na SWG mat (a vdaka tomu, že sa SWG vypalujú, tak krásne vonajú). Samotný proces výroby si môžete (po dohovore) osobne pozriet u každého výrobcu. Na Slovensku v súcasnosti máme dvoch výrobcov, ktorí Vám zabezpecia full servis (nazvime ich pracovne DRAGON SK a wlado).

Okrem klasických xWG existujú aj iné úcelom rovnaké predmety (SPG, MWG, GEOmapky)

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

237 Logged Visits

Write note 16     Archive 1     Will Attend 107     Attended 109     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     Announcement 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 12 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.