Skip to Content

<

Vesmirna Energie

A cache by Komet_GPS_free Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/28/2011
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Pozor, kdo chce tuto kešku ulovit, má nejvyšší čas! Nejspíš před koncem listopadu (ale mozna pozdeji) ji dám k archivaci!


Vesmírná energie

NA ÚVODNÍCH SOURADNICÍCH CACHI NEHLEDEJTE. Poblíž je pouze rozcestník k hvezdárne. A vydáte-li se tou cestou, potkáte navíc (drív než se napojíte na turistickou znacku)nejaký ten menhir.

Vesmírná energie – ó zdroji naší síly! Dlouho jsem o Tobe pochyboval, dlouho jsem se Ti vysmíval. Ty, kdo v Tebe verili, jsem radil k MAŠÍBLum (pro ty, co nepamatují rrotáckou sérii – jde o zkratku MAgori, ŠÍlenci, BLbci). Ted ale vím, že existuješ. A co víc, vím, že bez Tebe by život nebyl možný, že Ti vdecím za svou existenci. Ó, Vesmírná energie! Necht tato krabicka je poctou Tobe, ó veliká!

Pokud vím, já nevedomý, tak ses tu ukázala poprvé již pred 13,7 miliardami let, ó zárící! A zacala jsi konat, zacala jsi tvorit. Nejdríve jen tak nesmele, jen první kousky budoucí skládanky. Již ty však byly dokonalé! Vždyt Ty jsi byla jejich soucástí, to z Tebe byly postaveny, ó mocná! A pak jsi zacala kousky skládat, až jsi tkala z prediva vodíkových atomu, ó dokonalá! A Ty jsi šla dále, nechtela jsi být ve všech atomech stejná. Tak rozžehla jsi své alchymistické dílny, ó slunce naše jasné! A konala jsi dál a dál a cestovala po svete svém. Až jsi dala vzniknout i svetu našemu, ó matko naše! A my se rodíme, jen díky Tobe, my jíme Tebe, my Tebe dýcháme, chodíme po Tobe, spíme v Tobe. I tak nás však stále zahríváš a obcas i z nebes pricházíš, ó dokonalá!

Energie (obrázek z internetu)

A ted, jak najít cachi? Je to jednoduché. Spocítejte, kolik máte vesmírné energie. Urcite již víte jak. A kdyby náhodou ne, níže máte menší nápovedu ;-)

Pak budete mít cestovní úkol. Stoupnete si v Ceském Krumlove k Vltave (protože merení i internetové údaje se mohou lišit, pocítejte, že jste 494 metru nad morem). A vyjdete na Klet (abychom se shodli, vrchol leží presne 1084 metru nad morem). Pro tuto procházku se považujte za ideální teleso, které (mimo jiné) pri pohybu neví, co je to trení (tak to jsem zvedav, jak se tedy nahoru dostanete), nepotí se, nenamocí si boty v rose (ani omylem ve Vltave) a (což nekteré prekvapí nejvíce) ani tímto výletem neshodí byt jediný gram. Navíc toto teleso pracuje se 100% úcinností. A já po vás chci, abyste spocítali, kolik jste tímto výletem spálili, jako ideální teleso, energie (presne receno – kolik jste jí premenili z jedné formy, nejspíše z chemické, na formu jinou).

K obema výpoctum budete potrebovat nejaké konstanty. Aby se vše zjednodušilo, zaokrouhlete je na jednu platnou císlici.

A až budete mít spocteno, podelte první hodnotu energie hodnotou druhou (nezapomente, abyste meli stejné jednotky). Z výsledku (který nezaokrouhlujete) pak zmeníte císlice na písmena. A to tak, že první platná cifra vám dá hodnotu A, druhá platná cifra hodnotu B atd. – vše dle anglické abecedy. Souradnice cache pak jsou: N: EK°D(K-J),HJ(A+B)' a E: LE°A(C*G),(F+M)AN'

Jestli jste pocítali správne, dostanete se k úkrytu cache. Zhruba 40 metru od ní na jihojihozápad pak najdete místo, kde nekterí cítí proudit "vesmírnou energii", prestože dané místo energii nijak nemení (pakliže tam neprepadnete mystika a nesníte mu svacinu) – jen príjemne nekterým lidem pusobí na psychiku (nekdy hlavne díky jejich predstavivosti). A dobrá nálada je jako olej v soukolí – energii nedodává, ale snižuje její spotrebu. A to se hodí také :-) Jako nepovinný úkol spocítejte, jakou energii podle vás mají všechny objekty daného místa (a výsledek mi pošlete pres profil). Už víte jak na to. Tady však budete muset udelat urcité odhady, a tak se výsledky budou lišit.

Energie proudí :-)

Nápoveda! (neboli hint, chcete-li)

Nekterí mohou mít problémy, jak se k výsledkum dostat. S druhým úkolem vám nepomužu – to máte umet ze školy, nebo pomuže strejda Google. K prvnímu úkolu ale prozradím, že potrebujete jednu rovnici. Velmi známou rovnici od fyzika, o kterém se bavili i Werich s Horníckem, když si Werich nemohl vzpomenout na jedno slovo, které je obsaženo ve jménu teorie, z níž práve vyplývá potrebný vzorecek. Kousek té scény prepisuji:

W: Celá teorie se jmenuje tím slovem. Vymyslel to ten – vlasatej. Hrál na housle.

H: Fibich!

W: Co?

H: Fibich.

W: Né, fyzik.

H: No né - ten vymyslel Pojem.

W: To byl Poém a né Pojem. Todle byl slavnej matem... no filozof, fyzik, no. Hrál na housle. Teorii celou tak nazval. Jak se jmenoval?! Švabinský ho nakreslil, nedávno jsem videl jeho portrét.
H: Fyzik ?
W: Nó ...
H: Proc kreslil Švabinskýho?
W: Ale né - Švabinský HO nakreslil.
H: No to se ptám, proc se Švabinský dává kreslit fyzikem?

W: Ale to je blbost – Švabinský se nakreslí zadarmo a líp než by ho nakreslil fyzik.
H: To ríkám já – tak vy neríkejte ...
W: Já ríkám Švabinský – oddech – HO – oddech – nakreslil – tecka.
H: Jo ták. Švabinský HO ...
W: No !
H: No to je ten ...

Energie (obrázek z internetu)

Ted už je snad vše jasné :-) Zbývá poprát štastný lov. A já se jdu nekam schovat, protože mi ted bude chtít ublížit retrívr, že jsem zase udelal mysterku v terénu. A spousta kaceru me bude chtít zbít proto, jaké že pocítání to zase po nich chci. Vše toto uznávám, kaju se z techto hríchu, ale pomoci si nedokážu – musel jsem tuto mysterku vytvorit.

Podekovat chci ješte kacerovi Kvety za pujcení GPS, pro zamerení finálky. Toho ale prosím nebijte, netušil, co chystám ;-)

Additional Hints (Decrypt)

X ilcbpgh - ceb xbagebyh: ilfyrqrx qryrav wr irgfv arm 1.
Svanyxn: Cbq xnzrarz

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

74 Logged Visits

Found it 65     Write note 8     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 12 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.