Skip to Content

This cache has been archived.

Křeníci: Rozpacovaná série jde dle dohody s reviewery do archivu a časem se nově vytvoří o dost dál na Liberecku nově. Děkuji za pochopení :-)

More
<

3 kapri - Zdeslavske rybníky # Pohadkova

A cache by JerryTomisek Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/10/2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Jednoducha mystery cache, malinko narocnejsi na teren. Kes je prvni z chystane serie "Pohadkova"....Nejvhodnejsi prodospele s detmi..ale na sve si prijde snad kazdy...


3 kapri – Zdeslavské rybníky


Série „Pohádková“ –
Tato série je, již dle svého názvu, zamerena na svet fantazie a pohádek. Postupne Vám predstaví 10 príbehu a míst, aby jste posléze mohli stanouti i na míste posledním, okoreneném drobným prekvapením, pokud vše vyjde jak má. Tato série nebude pokracovat v nejakém šíleném tempu, aby se pred zverejnením jejího finále, stihlo do ní zapojit co nejvíce badatelu a hledacu, již si jí snad oblíbí a budou jí chtít mít postupne také kompletní. Proc zrovna „Pohádková“? Hlavním cílem této série mystery keší, je prinést neco jiného, než šílené šifry a udelat to tak, aby se mohli zapojit i Vaše deti. Aby se pro ne tato hra stala více zábavnou a dostala je tak s radostí do prírody. Proto nechte zprvu pri luštení techto pomerne snadných hrícek nejprve vyniknout je a pak až posléze prípadne prispechejte s Vaší pomocí. Doufám, že Vás to bude všechny bavit a spolecne si užijeme príjemnou zábavu?


O míste – Zdeslavské rybníky

V tesném okolí obce Zdeslav na Jihozápade Rakovnicka nalezneme 3 rybníky dle svého umístení nazvané jednoduše Dolní, Prostrední a Horní-Zdeslavský rybník. Tyto rybníky jsou pomerne cisté a v letním období jsou hojne využívány k rekreaci. Zejména u Horního-Zdeslavského rybníka zvaného též „Bouberlák“ je nejvíce živo, jelikož je zde verejné táborište až pro 200 stanu, ci karavanu za, v dnešní dobe opravdu lidové ceny. Více na severozápad od Zdeslavy nalezneme ješte 4. rybník nazývaný Cockuv.


Cache :

Tato cache Vás zavede k 3 Zdeslavským rybníkum, kde je ukrytá krabicka velikosti small (v príbehu poklad), ke které se dostanete za mírné namáhání svých hlavicek. Jimiž Vás zaúkolují práve strážci pokladu, 3 kapri z príbehu, aby jste to pátrání po pokladu, nemeli zase tak jednoduché. Vetšinou se budete pohybovat po cestách, od výchozích souradnic kde mužete zanechat své vozidlo, ale když náhodou skoncí, držte se okraje polí…kdo si to bude chtít zkrátit, nepohrdne vlhku a bahnuvzdornou obuví. Puvodne zamýšlené bylo, že všechny cache série budou odlovitelné treba i s kocárky, ale preci jen budou také v prírode, coz se dosti samo o sobe popira. Takže hned u této první se tento zámer nesetkal s úspechem a vyrazí-li nekdo na lov i práve s mimcem v kocárku, musí pocítat s tím, že pár set metru od finále bude nucen kocárek zanechat na již zminovaném verejném táborišti. Dál už to opravdu nepujde. Poklad po sobe opet peclive ukryjte, aby jste to dalším hledacum neusnadnili a prípadne zlodejum pokladu pod nos nepripravili! Dekuji a preji príjemnou zábavu.3 kapri

Je tomu již spousty a spousty let, co se v každém ze Zdeslavských rybníku ujal vlády vodní a podvodní ríše, v každém ze 3 rybníku, jeden z kaprí bratrské trojice Jakub, Tonda a nejstarší Hubert. Jak to tak v pohádkových príbezích bývá, i oni se nestarají pouze o klidný chod v jejich vodním království. Všichni 3 mají dohromady na starosti také hlídání pokladu, jenž kdysi dávno nekdo, v tesné blízkosti domoviny jednoho z bratrí kapru, zanechal. V tu dobu se pokladu a jeho strežení ujali práve Jakub, Tonda a Hubert a nikomu z celé jejich vodní ríše o nem nic neprozrazují, natož u cího rybníka a kde presne je umísten. Nedávno ale na pravidelném snemu, kde probírají dlouhodobé, ale i nenadálé dení ve svých rybnících, prišli na to, že s pokladu vlastne nic nemají a, že trochu pozmení svuj dosavadní postoj. I stalo se. Kapri dali hlavy dohromady a prišli s nápadem, že vybraným jedincum umístení pokladu prozradí, ale ne úplne zadarmo:). Ze si dotycný zaslouzí o pokladu vedet a dosáhnout jeho nalezení, bude muset stvrdit nekolika úkoly, jenz mu sami kapri pripraví. V tom se ozval nejstarsí z kapru Hubert s tím, ze to je sice hezké, ale takhle první kdo ho najde si ho odnese a pro ostatní a hlavne pro ne bude poklad navždy ztracen. A tak zase dali své kaprí hlavy dohromady a ujednali, že podmínkou nalezení pokladu, bude to, že dotycný nálezce si bude z neho moci odnésti pouze cást a naopak necím svým ho obohatit a tohle že budou odted oni dusledne hlídat. Tato myslenka se uz líbila vsem, plácli si na to ploutví a dali se do díla......


Milý hledaci pokladu „Zdeslavských“ rybníku, chces -li az k nasemu pokladu dojíti a ve svých ploutvých ho sevríti, budiz Ti k tomu nápomocny nase úkoly. Dáme Ti jeden spolecný a pak kazdý z nás Ti pridá jeste po jednom, který Ti postupne ukáze cestu....


Tvuj první úkol spocívá v následujícím. Já Hubert, ale i mý dva bratri Jakub s Tondou spravujeme a žijeme každý v jednom rybníce. V techto rybnících máme dohromady krom nás kapru jeste dalsích 6 druhu ryb. Avsak kazdý z nás má ve svém rybníce, samozrejme vyjma nás kapru, jen 4 z techto druhu. A kazdý z techto 6 druhu se vyskytuje vzdy ve dvou rybnících.

Na tobe je urcit,po té co Ti dáme malou nápovedu, jaké 4 druhy krom kapru má který z nás bratru ve svém rybníce?

Jakub: Pokud jsou v mém rybníce CEJNI, pak jsou tam také KARASY

Pokud tam jsou však KARASY, pak tam rozhodne nejsou STIKY

Pokud u me v rybníce ale naleznete STIKY, pak nenajdete LÍNY


Tonda: Jestliže mám v rybníce ŠTIKY, pak mám i LÍNY

Jestliže mám LÍNY, pak ale nemám CEJNY

Jestliže mám ale CEJNY, pak nemám SUMCE


Hubert: Mám-li SUMCE, nemám CEJNY

Mám-li CEJNY, pak nemám LÍNY

A mám-li LÍNY, pak nemám ŠTIKY


druhy : CEJN= 1 , KARAS = 3, AMUR = 2, SUMEC = 4, LÍN = 5, STIKA = 6


rybník Jakuba = X

rybník Tondy = Y

rybník Huberta = Z


Až budeš vedet jaké druhy do kterého rybníka patrí, secti v daném rybníce císelné oznacení daných ryb a tím dostaneš hodnoty X,Y a Z, jenž po dosažení do vzorce...navedou Te blíže k pokladu.

N50° 02. (39 * X + 4 * Z) E013° 32.(31 * Y – 2 * X)


Pokud jsi si s tímto úkolem poradil mužeš vyrazit na cestu a nezapomen, že se budeš pohybovat blízko vody, tak se vší opatrností, at neskoncíš v naší ríši!


Jen ješte nezapomen splnit Tonduv úkol, jenž Ti prozradí hodnotu A,jenž ješte budeš potrebovat, ostatní potrebné se už dozvíš pozdeji.....hodne štestí!


Úkol Tonda :

Jak už to tak bývá, tak i kapri Jakub, Tonda a Hubert potrebují obcas vypnout od svých povinností v rybnících a tak se jednou týdne po vecerech scházejí na particku karbanu. Ctvrtého do party jim u karet delá nejstarší ze žabáku, Kvído. Nehraje se samosebou o nic jiného, než o ty nejstríbrnejší a nejcennejší šupiny.

Tak se sešli u karet práve i vcera. Poslední dobou se však vubec nedarí kapru Tondovi který už má jen 8 šupin a tak si byl pujcit u sumce Arnošta. Ten mu pujcil 10 šupin s podmínkou, že navíc chce z každé jeho vyhrané hry jednu šupinu navíc a Tondovi nezbývalo než souhlasit. Bohužel se však Tondovi nedarilo ani vcera a celý je z té situace tak rozrušený, že ted neví, kolik šupin má vrátit i s bonusem sumci Arnoštovi.


Jako nápovedu, máme letmou predstavu jak vecer probíhal.

Tonda si tedy prinesl 18šupin, Jakub 25, Hubert 20 a Kvído 15 šupin.

Víme,že Kvídovi se darilo nejvíce, ale jen o jednu výhru mel více než Hubert.

Také víme, že Hubert byl o 2 vítezství lepší nežli Jakub.

Jakub si na konci hry odnášel 19 šupin.

Celkem odehráli 22 her, v nichž každý vsází po jedné šupine.


Otázka : Kolik šupin po navrácení dluhu Tondovi zbude? A = ?
Na záver bych chtel podekovat uživatelum Sixty_nine a wbart za otestování luštitelnosti vymyšlených hádanek. Dekuji :).Additional Hints (Decrypt)

pvsrenpr fbhenqavp 37
1. fgntr - zrmv xzral cbq xnzrarz
2.fgntr - mn xnzrarz i xberarpu oeíml grfar h ibql

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

48 Logged Visits

Found it 35     Didn't find it 1     Write note 6     Archive 1     Temporarily Disable Listing 2     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 5 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.