Skip to content

Valašské keškobraní 2012 - geomaraton Event Cache

This cache has been archived.

VKteam: Děkujeme všem za účast a těšíme se na viděnou na VK 2013...

More
Hidden : Friday, 01 June 2012
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Vážené kačerky a kačeři! Po roce máte opět příležitost prověřit své kešerské schopnosti, sílu, důvtip, odvahu, odolnost a vytrvalost. Zveme vás k účasti už na pátém ročníku geomaratónu, pro který jsme vám přichystali extra menu v podobě přibližně osmdesáti keší v krásné krajině Valašska.

Sbalte si potřebné geonádobíčko, dostatek silných baterek a nabitých baterií, přibalte bojovnost, odhodlání, dobrou náladu, týmového ducha a smysl pro fair-play a přijeďte na víkend 1.- 3. června na Troják do Hostýnských vrchů změřit své síly s ostatními týmy z Čech, Moravy a možná i Slovenska na páté Valašské keškobraní.

Premýšleli jsme, co pro Vás letos prichystáme, po výborném hodnocení loňského putování za historií hraničních kamenů, nebylo snadné vymyslet zase něco nového. Věříme ale, že se to znovu povedlo. Máte se na co tešit, bude to opět hodne akcní a hodně obtížné. Stejne jako v posledních dvou letech zustávají zachovány dve soutežní kategorie („adrenalin force“ a „týmy s detmi“) a také casy startu jednotlivých kategorií. To znamená, že hlavní skupinu do terénu vypustíme presne o pulnoci z pátku na sobotu a detskou kategorii v sobotu v 9 hodin ráno...

A pokud se najdou takoví, kteří nechtějí závodit, nevadí! V areálu Na Trojáku můžete prožít pohodový víkend se spoustou keší v okolí a v sobotu se zúčastnit eventu Valašské keškobraní 2012 - open event.

V minulých letech se osvedcilo zavedení kategorie „týmy s detmi“, takže tuto kategorii vyhlašujeme i letos. Přihlásit se do ní mohou týmy, ve kterých bude minimálně jedno dítě ve věku do 15 let. Tuto skutečnost uveďte v přihlašovacím logu! Pro dětskou kategorii bude start závodu v sobotu v 9 hodin ráno a novinkou je odstupňované bodování podle věku dítěte.

Časový harmonogram geomaratonu Valašského keškobraní
Pátek 1. června
- 16 – 23 hodin registrace do závodu pro obě soutěžní kategorie, ubytování, večeře, odpočinek před startem
- 23.30 hodin: hlavní kategorie - předstartovní příprava, instrukce a vysvětlení pravidel

Sobota 2. června
- 0.00 – 18 hodin: Valašské keškobraní 2012 – geomaratón pro hlavní kategorii.
- 8 – 8,30 hodin registrace do závodu pro dětskou kategorii
- 8.30 hodin: předstartovní příprava, instrukce a vysvětlení pravidel pro dětskou kategorii
- 9 – 18 hodin: Valašské keškobraní 2012 – geomaratón pro dětskou kategorii.
- 18 – 21 hodin: večeře, volný program, možnost kešování.
- po 21 hodině: vyhlášení výsledků geozávodu – oslava těch nejlepších, potlesk pro všechny, kdo přežili... poté následuje event Valašské keškobraní 2012 - open event.

Přihlášení do závodu
POZOR, ZMĚNA! Oproti jiným ročníkům, máme letos eventy dva. Tento je určen výhradně pro účastníky geomaratonu, ostatní – nezávodící návštěvníci se přihlašují a logují jen na open eventu - ZDE!.

Do závodu přihlašuje jednotlivé týmy JEN jejich kapitán (nebo jím pověřená ososba), a to logem Will attend a zkopírovaným a doplněným následujícím textem:
Název týmu:
Kategorie: adrenalin force/tým s detmi
Státní příslušnost týmu: ČR/SR
Počet členů v týmu:
Nick kapitána:
E-mail kapitána:

Účast v geomaratónu a tím i na tomto eventu už si samozřejmě budou jednotliví členové závodních týmů logovat sami logem Attended.

Do závodu bude připuštěno maximálně 50 týmů, po 3 – 5 lidech, které uhradí startovné ve výši 390,- Kč/tým.

Podmínky účasti v geozávodě
- správná a úplná registrace týmu Will attend logem – vybráno bude podle pořadí registrace prvních padesát týmů, případně náhradnící podle pořadí registrace.
- v požadovaném termínu splnění podmínek, které budou kapitánům přihlášených týmů zaslány na e-mail uvedený v přihlášovacím logu.

Stručná pravidla závodu
- účast v závodě je dobrovolná a všichni účastníci ho absolvují na vlastní nebezpečí. Osoby mladší 15 let ho absolvují společně se svým zákonným zástupcem nebo s jeho písemným svolením.
do závodu může nastoupit maximálně 50 včas registrovaných 3 – 5 členných týmů.
- účastníci závodu jsou povinni dodržovat obecná pravidla geocachingu, zásady slušného chování a platné zákony ČR. Zvláštní důraz klademe na dodržování pravidel silničního provozu, především pak na respektování zákazu vjezdu VŠECH MOTOROVÝCH VOZIDEL (tedy i čtyřkolek) do lesa a to i tam, kde není umístěna zákazová dopravní značka. Mezi jednotlivými závodními kešemi se budou pohybovat kontrolní hlídky, které budou sledovat dodržování těchto pravidel. Na základě jejich hlášení je pořadatel oprávněn provinivší se tým ze závodu bez náhrady vyloučit.
- za každou nalezenou keš obdrží tým body. Každá keš je bodově ohodnocena podle obtížnosti hledání, náročnosti terénu, případně dalších kritérií. Ke každé keši náleží také prémie za FTF log.
- závod bude probíhat v sobotu 2. června 2012, start hlavní kategorie je stanoven na 0.00 hodin, dětská kategorie startuje v 9 hodin.V cíli musí být všechny týmy v 18 hodin. Za každou započatou minutu zpoždění bude týmu udělena penalizace. V případě zpoždění nad 30 minut budet tým diskvalifikován. Rozhodující pro posuzování zpoždění je čas na pořadatelské časomíře.
- celkový bodový zisk bude dán součtem bodů z nalezených keší a získaných FTF prémií. U dětské kategorie bude tento součet ještě vynásoben koeficientem dle věku nemladšího člena v týmu.
pro uznání nalezení keše, prípadne FTF logu, je potreba v cíli doložit: fotografii týmu, na níž muže chybet vždy maximálne jeden clen týmu - libero. Fotky musí být v elektronické podobe (ve formátu JPG na kartách SD, MMC, CF, xD, MemoryStick), na níž budou jasne identifikovatelní jednotliví clenové týmu. Dále musí být na fotce viditelná cást keše (krabicka nebo vícko) s kódem keše (VK-XXX), v prípade FTF nálezu i „FTF coin“, který bude uložen v keši.
- Pořadatel nepřipouští spory o dodržovaní pravidel. Pořadatelský tým svrchovaně rozhoduje o diskvalifikaci či penalizaci týmu. Proti tomuto rozhodnuti není možné odvolání.

S podrobnými pravidly budou soutěžící týmy seznámeny v průběhu registrace nebo těsně před závodem. Pravidla mohou být pořadatelem upravována až do startu závodu.

Eventové CWG
Připravujeme pro vás speciální eventové CWGčko. Soutěžní týmy ho dostanou zdarma v počtu odpovídajícím počtu členů v každém týmu. CWG bude určeno jen pro tento event a nelze si přiobjednávat více kusů!

Ubytování a stravování
Ubytování a stravování je řešeno stejným způsobem jako v minulých letech, bližší informace najdete a objednávat si vše můžete ale JEN v listingu open eventu - ZDE!.

VK Memorial Geocoin
Při příležitosti konání jubilejního 5. ročníku Valašského keškobraní, byl vyroben pamětní VK Memorial Geocoin. Mince má netradiční pětiúhelníkový tvar s otočným středem. Vyrobena byla ve čtyřech variantách - Antique Silver, Antique Gold, Antique Copper a limitovaná edice Black Nickel.

Další informace a fotky najdete na adrese: http://www.geool.cz/viewpage.php?page_id=26, kde se také dozvíte, kde a jak si můžete mince objednat.

Poprvé budou coiny k dispozici na večerním eventu Valašské keškobraní 2012 – open event (GC3DZF1), v sobotu 2. června 2012 na Trojáku.

Additional Hints (Decrypt)

h tby i...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)