Skip to content

This cache has been archived.

Kerry_1: Děkujeme všem lovcům za krásné logy. S lítostí a slzou v oku odesíláme definitivně do archivu.

More
<

PONORKA

A cache by Kerry_1 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/28/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tenhle obrázek jistě snadno poznáte, samozřejmě se jedná o ponorku z filmu Vynález zkázy podle stejnojmenného románu, jehož autorem je francouzský spisovatel Jules Verne. Ten ve svých románech popsal věci, o nichž se lidstvu v době vydání mohlo jen zdát. Jules Verne je spolu s anglickým spisovatelem Herbertem Georgem Wellsem považován za zakladatele žánru vědockofantastické literatury (science-fiction).

Protože u nás již nemáme moře, budete se muset spokojit pouze s menším rybníkem. Nejspíš tu nepotkáte žraloka ani obří chobotnici, ale maximálně velkou štiku. Je ovšem pravda, že v blízkých skalách jistě při podrobnějším zkoumání objevíte ve vrstvách pískových sedimentů důkazy, že zde před miliony let moře opravdu bylo. Ovšem tenkrát tu zase ještě nebyli lidé a samozřejmě ani ponorky.
Dnes je toto místo zajímavé zejména tím, že kromě ponorky si v okolí můžete odlovit další naše keše:
POUTNIK V CERNEM LESE, TAJEMNA CIVILIZACE, STROM a Ve znamení křížů

Jak na keš?
Není potřeba se potápět, používat sací bagr, háky na utopence, bidla ani jiné podobné pomůcky. A už vůbec nepřemýšlejte o tom, jak se dá vypustit rybník.
Na výchozích souřadnicích hledejte připojovací místo pro komunikaci s ponorkou. Vlastní komunikační zařízení najdete cca 40 metrů po proudu potoka na pravém břehu pod ležícím kmenem. Při vlastním odlovu nepoužívejte násilí, nevkládejte žádné GC, TB, CWG ani jiné předměty a krabičku s logbookem po zápisu řádně uzavřete. Nakonec uložte komunikační zařízení zpět do úkrytu a na výchozích souřadnicích uveďte vše do původního stavu.

Pokud by se s vámi posádka nechtěla rozloučit, odpojte komunikační kabel od komunikátoru a zadejte ústní příkaz k ponoření. Pak posádka určitě poslechne.


Zase se nezadařilo :o)).. původně to měla být teměř drive in tradička, ale pravidla geocachingu s tím bohužel nesouhlasí. Takže je z toho tradička s otazníkem.

Additional Hints (No hints available.)