Skip to content

This cache has been archived.

dr.vota: H+ zalogoval. Je cas na poslední rozloucení s Rucníkem 2012.
At žije Rucník 2013!

More
<

Rucnikovy den - se zabakem #5

A cache by dr.vota Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 25 May 2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Kratke setkani v 16:42-17:15 (flash mob) u prilezitosti 11. vyroci odchodu D.Adamse.

Stopařův průvodce po Galaxii a ručník

Kdesi daleko v zaostalých a nezmapovaných končinách onoho cípu Západního spirálního ramene naší Galaxie, který je turisticky značně nezajímavý, leží jedno malé, bezvýznamné žluté slunce. Kolem něj, zhruba ve vzdálenosti sto padesáti miliónu kilometru, obíhá naprosto zanedbatelná modrozelená planeta, na níž formy života vzešlé z opic jsou tak úžasně primitivní, že se dosud domnívají, že digitální hodinky jsou docela šikovný nápad...

Pokud jde o ručníky, Stopařův průvodce po Galaxii o nich říká hned několik věcí:

Ručník je skutečně kolosálně užitečná součást výbavy hvězdného stopaře. Především má značnou praktickou cenu - můžete se například do něj zabalit, aby vám nebylo zima, když poskakujete napříč chladnými měsíci planety Jaglan Beta. Můžete na něm ležet na zářivých, mramorovým pískem vystlaných plážích Santraginu V a vdechovat opojné výpary z jeho moří. Můžete na něm spát pod hvězdami, jež tak rudě září na planetě pouští, Kakrafúnu. Můžete ho použít jako plachtu, až poplujete na maličkém voru po proudu drsné řeky Moth, můžete ho namočit pro boj zblízka, nebo si jím zahalit hlavu, abyste necítili jedovaté pachy žravé obludy Blátotlačky z Traalu a nestřetli se s jejím pohledem (je to nepředstavitelně tupé zvíře, myslí si, že když ji nevidíte, nevidí ani ona vás - blbá jak tágo, ale značně žravá). Když jste v úzkých, můžete jím signalizovat o pomoc. No, a samozřejmě se jím také můžete utřít, pokud vám po tom všem ještě připadá dost čistý.

Stoparuv pruvodce po Galaxii

Co je však ještě důležitější, je obrovský psychologický význam ručníku. Tak například když nějaký paďour (paďour = ten, kdo není stopař) zjistí, že stopař má ručník, automaticky předpokládá, že vlastní rovněž kartáček na zuby, žínku, mýdlo, krabici sušenek, čutoru, kompas, mapu, klubko provázku, sprej proti mravencům, výbavu do deště, skafandr atd. ap. A nejen to. Rád stopaři půjčí kterýkoli ze jmenovaných předmětů nebo cokoliv jiného, co stopař nešťastnou náhodou ‘ztratil’. Onen paďour si totiž pomyslí, že ten, kdo dokázal stopovat napříč a našíř celou galaxii, žít v drsných podmínkách a za pár šupu, porvat se s osudem a přeprat ho, a kdo přesto vždycky ví, kde má ručník, je zřejmě člověk, s nímž je nutno počítat.

Tento obrat ostatně pronikl i do stopařského slangu. Lze například říct: ‘Hele, sasuješ toho húpyho Forda Prefecta? To ti je teda frúd, kterej fakticky ví, kde má ručník.’ (sasovat = znát, brát na vědomí, seznámit se s, poznat po sexuální stránce; húpy = opravdu děsný frajer, frúd = opravdu děsně správný frajer).

Douglas Adams, Stopařův průvodce po Galaxii.

(Pokud tuhle knihu neznáte, rozhodně si ji sežeňte a přečtete! Pravda, existuje sice film stejného jména...ale znáte to, nikdy to není ono, i když je tohle zpracování výjimečně zdařilé. A ještě je kdesi v této galaxii i rozhlasová verze v češtině, když budete trochu hledat...)

Ručníkový den

Douglas AdamsStopařNa pocest Douglase Adamse (11. brezna 1952 – 11. kvetna 2001) každý rok v květnu jeho příznivci a fanoušci z celého světa pořádají okázale neokázalou akci – po celý den nosí s sebou všude viditelně ručník, jako připomínku jeho nejznámějšího díla, Stopařova průvodce po Galaxii, ve kterém je ručník označen za nejpotřebnější věc, kterou u sebe může mezihvězdný stopař mít. Letos uplyne od Adamsova odchodu již jedenáct let. Poprvé se tato akce konala dva týdny po jeho odchodu a od té doby je to vždy 25. kvetna.

Potkáte-li tedy 25. května na ulici člověka s ručníkem, nemusí to ještě nutně znamenat, že jde z nebo do lázní, že si zabouchl dveře a nemá klíce, nebo že je to blázen, sklerotik, nebo roztržitý profesor...

Pardubice pátek 25.5.2012 16:42 – 17:15

Podmínkou pro zalogování je přijít s ručníkem, viditelně umístěným přes ruku nebo kolem krku! (Podle současných pravidel je to sice podmínka dobrovolná, ale na toho, kdo se přijde zalogovat bez ručníku, bude pohlíženo zvláště opovržlivým pohledem jako na paďoura – viz výše) Přijďte na náměstí k radnici, společně se pak vyfotíme s ručníky.

Přijďte včas!

Na lov T4 keše v saku a s ručníkem

Kdyby byl zájem, mohli bychom potom třeba někde posedět, popít, pojíst, pokecat...no jako obvykle, ale to už bude neoficiální část tohoto flash mob eventu, takže případně napište do Will Attend logu i počet osob, jestli si společně posedět chcete a jestli chcete CWG (např. "CWG 1x hospoda ANO 3x", "CWG 2x hospoda NE"). Kdyby bylo dobré počasí, možná by se dalo už i někam na zahrádku...ostatní doplním aktuálně později – ZŮSTAŇTE NA PŘÍJMU A SLEDUJTE LISTING!

Akce je řádně úředně oznámena

Úředně řádně oznámeno

Stejně jako loni, je i letos akce řádně oznámena úřadům. Podle dostupných informací se možná bude vogonská stavební flotila pohybovat v tomto kvadrantu - údajně má v plánu nějaké demoliční akce na jednom objektu bez stavebního povolení...

Toto shromáždění nebylo zakázáno!

Jak bylo s ručníkem loni? Podívejte se na event 2011: Ručníkový den - se žabákem #2.

Vítáni jsou všichni galaktičtí stopaři dobré vůle! A nezapomeňte si ručník!

...A možná bude i překvapení...

CWG Ručníkový den Pardubice 2012

...podle posledních zpráv je eventové CWG již naprogramováno ve výrobním syntetizátoru hmoty. Syntéza hmoty se zdárně dokončila a z výstupního zásobníku se vysypala stovka koleček, od přírodních dřevěných opravdu k nerozeznání. CWG budou k mání na místě setkání za pouhých rovných 10 Kč za kus (kdo bude mít tuto drobnou minci přesně v ruce, bude mít přednost).

UPDATE 23.5.2012: Hyperprostorovou poštou právě přišla zpráva z galaktického ústředí!

Dear dr Vota,

Thank you very much for informing us. We were unaware of that meetup and are impressed by the number of participants on that photograph. Looks like it was a huge success in 2011! The 2012 edition has been added to the list on towelday.org

We wish you a wonderful Towel Day!

So long and thanks for all the fish,

Your plastic pals at towelday.org who are fun to be with

Čínský Restaurant na konci vesmíru

Když přepadne odvážné stopaře na cestách hlad, nebo se chtějí osvěžit (bláhově) nějakým tím pangalaktickým megacloumákem, není od věci zaskočit do nějakého slušného podniku. Ideální je pro ty případy třeba restaurant na konci vesmíru – zde konkrétně je myšlen jeho konec časový, protože, jak známo, pokud jde o klasické rozměry, je vesmír nekonečný (asi možná víceméně pravděpodobně)... (více se o něm dočtete v loňském listingu)

No a my, abychom se zachovali stylově (a po loňské dobré zkušenosti), tak si půjdeme posedět po eventu neoficiálně do restaurantu, kde také můžete potkat cizince z dalekých koutů Galaxie.

Je tedy pro nás na základě potomní předsledné rezervace objednána od 17:30 vnitřní zahrádka (pro 30 osob, podle přihlášek by to mělo stačit, eventuálně dle počasí nekuřácký salónek), kterou provozuje na dvorku za domy Čínská restaurace u bílého koníčka, vchod přímo z náměstí! (http://www.ubilehokonicka-pce.cz/)

Zde budoucně posedováše ke stolu a budoucně požerováše vydatnou krmi a přitom bylouce pokecávach (pokud tomuhle nerozumíte, čtěte v loňském listingu)...kačeři mohou setrvat po skončení eventu – až do konce vesmíru (nebo do zavíračky, podle toho, co přijde dřív). Jídelní lístek najdete na výše uvedené adrese, čepuje se pivo Bernard, je i točená kofola. Co nedojíte, zabalí vám s sebou domů, když si řeknete. Loni byla obsluha rychlá a jídlo dobré.

Ručníkový den Pardubice 2012

Signal Frog

Eventový Ručník Pardubice 2012

Logbook 0

Logbook 1

Logbook 2

Logbook 3

Logbook 4

Additional Hints (Decrypt)

Ehpavx ivqvgryar f frobh!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.