Skip to Content

<

Szczepanów - Cmentarz nr 273

A cache by mpark Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/21/2012
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Geocaching Polska

Nazwa zdjęcia
Centralny pomnik

Cmentarz nr 273 w Szczepanowie znajduję się na cmentarzu parafialnym w Szczepanowie (co ewidentnie nie służy jego kondycji), jadąc od centrum w kierunku Mokrzysk. Cmentarz wojskowy zlokalizowany jest na prawo od wejścia przy murze cmentarza. Miejsce spoczynku znalazło tutaj 87 żołnierzy austro-węgierskich i 35 rosyjskich. Zaprojektowany przez Roberta Motka. W środku muru znajduje się element centralny w postaci ściany pomnikowej zwieńczonej betonowym krzyżem. Bezpośrednio przed pomnikiem centralnym znaduję się kamienny obelisk oraz groby oficerów. W danych narożnikach cmentarza - na końcach betonowego muru znajdują się duże betonowe krzyże. Groby oficerów zachowane są dość dobrze - szczególnie grób por. Leopolda Mondla, natomiast z pozostałych grobów niewiele pozostało - kilka mocno poniszczonych nagrobków z krzyżami listwowymi Watzala.

Cmentarz w Szczepanowie jest mocno zaniedbany, oryginalna architektura cmentarza została zaburzona poprzez zniszczenie ogrodzenia i wkraczające na teren cmentarza wojskowego groby cywilne. Jak również wycięcie drzewostanu i zaśmiecenie obiektu.

Skrzynka to mikro magnetyk zawiera tylko logbook. Zabierz coś do pisania!

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

67 Logged Visits

Found it 49     Didn't find it 9     Write note 2     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 2 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.