Skip to content

This cache has been archived.

EiDzhei: Teritorijas labiekārtošanas un paplašināšanās dēļ slēpņa atjaunošana šobrīd ir riskanta.

Paldies visiem, kuri apmeklēja slēpni un novērtēja to cilvēku ieguldīto darbu un pašaizliedzību, lai Latvijā būtu par vienu skaistu vietu vairāk!

EiDzhei

More
<

Kristus Karala kalns

A cache by EiDzhei Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/10/2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

LAT Slēpnis ir vidēja izmēra hermētisks trauciņš, kas satur viesu grāmatu, rakstāmo un nieciņus apmaiņai! Lūdzu, ņemiet vērā, ka apmeklētāji tiek gaidīti laikā no 9 – 18!
ENG Unfortunately, if you do not understand Latvian, it will be difficult for you to solve this mystery. If you still would like to search for this cache, please, contact me.


LAT Sākuma koordinātes Jūs atvedīs pie ieejas teritorijā. Lai atrastu slēpni Jums būs jāveic pastaiga pa skulptūru parku, jāiegūst vērtības, kuras ievietot formulā, un jāaprēķina gala koordinātes!

Kristus Karaļa kalns ir unikāls skulptūru komplekss, kas atklāts 2006. gadā 2 km attālumā no Aglonas bazilikas. Skulptūru parks tiek veidots pateicībā Dievam, Jēzum Kristum kā garīga vieta, kur cilvēkiem smelties dvēseliskas vērtības.
Unikālais skulptūru komplekss ir veidots uz Jāņa Stupāna zemes un kopā ar dārziem, mākslīgajiem dīķiem aizņem ~ 20 ha lielu platību. Skulptūru autors ir tēlnieks, bijušais lidotājs Ēriks Delpers. Ērika Delpera koka skulptūras skatāmas daudzviet Latvijā. Vienas no skaistākajām par eposa "Lāčplēsis" tēmu uzstādītas Daugavas krastos, Lielvārdes parkā, bet no vairāk kā divsimts dažādiem koka tēliem daļa aizgājusi pasaulē.
Kristus Karaļa kalns lielu popularitāti iemantoja arī kardināla J.Pujāta izteikumu dēļ Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā 2010.gada 15.augustā.
Lūk, citāts: „tepat Aglonā aiz Egles ezera kāds pašmāju fantazētājs, saspraudis koku stumbeņus ar galotnēm zemē, cenšas par varītēm radīt pats savu reliģisku sektu.[..] Analizējot Delpera rakstus, ir konstatēts, ka no kristīgā viedokļa tie ir pilnīga ķecerība. Tāpēc Latvijas bīskapu konference, pamatojoties uz Katoļu Baznīcas kanoniskajiem likumiem (Can.1364) paziņo, ka katrs katolis, kas publiski un formāli parāda jebkāda veida piekrišanu Delpera sektai kā tādai vārdos vai darbos (piemēram, dodot tai finansiālu vai cita veida atbalstu), ar to pašu tiek izslēgts no Katoļu Baznīcas. Tāds ir Baznīcas likums. To pasakām zināšanai. Mums nav nekas pretī, ja cilvēks nodarbojas ar koktēlniecību, stāda kokus, sakopj teritoriju, utt. Bet ja tas tiek darīts, lai popularizētu sektantismu, tad šī ideja ir kā mironis zārkā. Mironis smako, tam nelīdz nekāda ārēja dekorācija”.
Sīkāku informāciju par Kristus Karaļa kalnu var atrast pievienotajā mājas lapā (Related web page).

Uzdevums ir šeit.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.