Skip to content

This cache has been archived.

pb-karan: Archivuji

More
<

#Serie Star Trek# SPOCK v2

A cache by pb-karan Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/26/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
4.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Jelikož předchozí tradička o Spockovi nebyla na nic moc místě a vůbec byla taková neslaná, nemastná, tak jsem se rozhodl Spockovi věnovat krabičku novou, snad o něco lepší. Pokud však nechcete mysterku luštit, nebo budete jen chtít mít další bodík, tak SPOCK v1 bude stále funkčí. (Žijící archivovaná keš.)

Spock

Alias: Selek

Představitel: Leonard Nimoy
Účinkování: Star Trek: TOS, Star Trek: Film, Star Trek II: Khanův hněv, Star Trek III: Pátrání po Spockovi, Star Trek IV: Cesta domů, Star Trek V: Nejzazší hranice, Star Trek VI: Neobjevená země, Star Trek: TNG – epizoda Sjednocení, Star Trek (2009)
Povolání / Hodnost: vědecký důstojník, první důstojník, později kapitán, diplomat
Datum a místo narození: * 2230 - Shi'Kahr, Vulkan
Datum a místo úmrtí: neznámé
Druh: Vulkanec po otci, Pozemšťan po matce
Pohlaví: muž
Rodinný stav: pravděpodobně jednou ženatý (viz epizoda TNG Sarek) ve věku 7 let mentálně propojen se stejně starou T’Pring, která ho v roce 2267 odmítla (viz epizoda TOS Čas amoku)

Rodina:

otec: Sarek, vulkanský diplomat, dlouholetý velvyslanec Vulkanu na Zemi, 2368
matka: Amanda Graysonová
bratr: Sybok, 2287. Nevlastní bratr, syn Sareka a T'Rhey, vysoké kněžky, jeho první manželky (viz Star Trek V: Nejzazší hranice)
dědeček: Skon
bratranec: Selek
pradědeček: Solkar
vzdálený strýc: Sasak (otcův bratranec)
vzdálená teta: T'Pel

Důležité ženy v jeho životě: Leila Kalomi (2666) (viz epizoda This Side of Paradise)
Zarabeth (2668) (viz epizoda TOS All Our Yesterdays)
Saavik, chráněnka smíšeného vulkansko-romulanského původu. V roce 2285 zachránila znovuzrozeného Spocka na planetě Genesis při jeho pon-farru (viz Star Trek II: The Wrath of Khan, Star Trek III: The Search for Spock, Star Trek IV: The Voyage Home)
Valeris, chráněnka. V roce 2293 členka spiknutí snažícího se zabránit podpisu Khitomerských dohod (viz Star Trek VI: The Undiscovered Country).

obrázek

Kariéra:

2237 Vulkanská zkouška přežití kahs-wan. V jedné časové linii při ní zemřel. Jeho budoucí dospělé já ale přicestovalo do tohoto roku s pomocí Strážce věčnosti z roku 2269 a zachránilo si život, takže následující časová linie je platná (viz epizoda TOS Yesteryear).
2248 – 2252 Akademie Hvězdné flotily.
2253 – 2264 V nižší hodnosti na Enterprise pod kapitánem Christopherem Pikem (viz epizody TOS The Cage a The Menagerie).
2264 – 2269 První a vědecký důstojník Enterprise s hodností nadporučíka, později komandéra pod kapitánem Jamesem T. Kirkem. První pětiletá mise Enterprise.
2269 Alternativní časová linie: Vystupuje jako Selek, syn Sasaka, vzdáleného bratrance ambasadora Sareka. Jako Selek se představil v Sarekově rodině při své cestě do minulosti z alternativní časové linie, v níž zemřel ve věku sedmi let. Podařilo se mu zachránit si život, čímž byla obnovena původní časová linie (viz epizoda TOS Yesteryear).
Poznámka: Je velmi pravděpodobné, že Sasakova rodina existovala i ve správné časové linii. Spock by si sotva zvolil identitu neexistujícího příbuzného, protože to je něco, co jde velmi snadno ověřit.
2269 – 2271 Rezignace z Hvězdné flotily. Studium filozofie na Vulkanu.
2271 Návrat k Hvězdné flotile při krizi s V'Gerem (viz Star Trek: The Motion Picture).
2277 Povýšen do hodnosti kapitána. Pedagogická činnost na Akademii Hvězdné flotily, velí tréninkové lodi Enterprise (viz Star Trek II: The Wrath Of Khan).
2285 Umírá při opravě Enterprise při krizi s projektem Genesis v mlhovině Mutara. Znovuzrozen po rituálu fal-tor-pan.
Účast na záchranné misi při krizi se sondou ničící Zemi (viz Star Trek II: The Wrath Of Khan, Star Trek III: The Search For Spock, Star Trek IV: The Voyage Home). 2287
Shledání se Sybokem na Nimbu III. Sybokova smrt (viz Star Trek V: The Final Frontier).
2293 Diplomatická příprava Khitomerských dohod mezi Federací a Klingonskou říší (viz Star Trek VI: The Undiscovered Country).
2368 Tajné přesídlení na Romulus. Činnost směřující k opětnému sjednocení Vulkanu a Romulanského hvězdného impéria (viz epizoda TNG Unification).
2387 Když byl Romulus ohrožen blízkou hvězdou Hobus, která měla vybuchnout v supernovu, věřil, že tomu dokáže zabránit. Plánoval vytvořit umělou černou díru, která by explozi vtáhla, čímž by byla romulanská soustava zachráněna. Na lodi Vulkanské vědecké akademie Jellyfish však přiletěl však pozdě, takže Romulus byl zničen. Kapitán těžařské lodi Narada, který zničení svého domovského světa pozoroval, to Spockovi nedokázal odpustit a chtěl se pomstít. Dřív, než mohl cokoliv udělat, byly obě lodi, Neronova Narada i Jellyfish ambasadora Spocka, vtaženy do černé díry.
2233 Alternativní realita: V tomto roce se ve federačním prostoru vynořila Narada, čímž vytvořila novou časovou linii - alternativní realitu. Spock z alternativní reality má samostatné heslo.
2258 Alternativní realita: Jellyfish ambasadora Spocka byla do červí díry vtažena o několik okamžiků později, vynořila se však až 25 let po příletu Nerona. Nero na Spocka čekal, zajal ho a vysadil na Delta Vega, další planetě soustavy 40 Eridani, do níž patří Vulkan. Plánoval zničení Vulkanu a přál si, aby Spock pozoroval zkázu svého světa, tak jako on musel sledovat zničení toho svého.
Spock se na Delta Vega setkal s mladým kadetem Jamesem T. Kirkem z této alternativní reality. Pomohl mu vrátit se na USS Enterprise a zejména navázat celoživotní přátelství se Spockem z této alternativní reality.
po 2258 Spock se přidal ke zbylým asi 10000 Vulkanců v jejich úsilí znovu vybudovat vulkanskou civilizaci (viz film Star Trek).

Další informace formou psaného textu najdete v listingu ŽIJÍCÍ a udržované archivované kešky ZDE.

Ke keši:

Keš je velikosti micro, původně se jednalo o Pet-cache, ale nyní hledejte krabičku od filmu nic kromě tužky v ní není a nevejde se do ní. PROSÍM keš lovte, jen když vidíte, že není okolo žádný mudla, bývá jich tu v okolí požehnaně a už vůbec nechoďte na keš s mudly, znáte to za chvíli o keši ví celé město.

Jak na keš?

Keš je jednoduchý otazníček ve stylu všech ostatních mých příspěvků do série. Všechny informace jsou snadno vygooglitelné.

A= Počet dílů TOS, ve kterých Spock nehrál.
V roce 226B získal Spock čestný vědecký řád Vulkánu a klasifikaci A7 jako počítačový expert.
Jestliže má Spock rád italskou kuchyni, tak se C=6, jestliže nemá, tak se C=5.
Film Star Trek III: Pátrání po Spockovi byl natočen roku 198D.

Vzorec pro finálku:
N 50° 5D.CA(B-7)'
E 014° 3B.(C+D)AD'


Hodně štěstí při lovu!

Click to verify coordinates

Additional Hints (Decrypt)

Npre cyngnabvqrf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.