Skip to Content

This cache has been archived.

KOMOVCI: Není síla keš obnovit, archivuji.

More
<

Litvinovsko - Areal Loucky

A cache by KOMOVCI Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 7/5/2013
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Jednoduchá a krátká multi-keš o 5-ti stage vás provede jednou z nejhezčích lokalit Litvínova. !!! Nevkládejte do keše GC a TB, byla opět vymudlena !!!

Areál Loučky

Areál Loučky je hotelový, kulturní a sportovní komplex který se nachází v poklidné lokalitě Litvínova na úpatí Krušných hor. Areál původně hlavně sloužil jako letní kino, kterých bývalo v naší republice tolik, jako hub ve zdejších přilehlých lesích. Po revoluci areál začal chátrat a to až do roku 1999, od kdy dochází postupně k rekonstrukci celého areálu.Keš

U prvních dvou stage splňte dva jednoduché úkoly a u zbylých tří stage hledejte v nejbližším okolí souřadnic kulaté žluté destičky s černými čísly (viz. fotohint), která pouze dosadíte do finálového vzorce. Veškerá čísla jsou snadno k nalezení a jsou umístěna ve výšce cca 2m.
Samotná finálová keš, je válcovitá nádoba o obsahu cca 0,65l a je umístěna ve vyrobeném úkrytu se speciálním mechanismem. Pro nalezení finálky použijte váš geoinstinkt, není třeba v okolí nic převracet naruby či složitě pátrat v lese.

POZOR!
V případě konání koncertu v areálu či jiné kulturní akce, bude odlovení čtyř stage keše značně obtížné a u jedné stage si budete muset zakoupit lístek, aby jste se k ní dostali! V případě konání nějaké kulturní akce, doporučujeme odlov nechat na jiný den! Termíny koncertů se dají dohledat na internetu, zde nemohu uvádět žádné odkazy.

KEŠ JSME ZÁMĚRNĚ UMÍSTILI MIMO CENTRUM AREÁLU, PŘESTO BUĎTE PROSÍM PŘI HLEDÁNÍ A LOGOVÁNÍ NENÁPADNÍ, I ZDE JE ZEJMÉNA V LETNÍM OBDOBÍ, SILNĚ PŘEMUDLOVÁNO. ZVLÁŠTĚ MÍSTNÍ PEJSKAŘI JSOU HODNĚ VŠÍMAVÍ A DOVEDOU SE VYNOŘIT V TÉ NEJMÉNĚ VHODNÉ CHVILCE.
CHOVEJTE SE PROSÍM PODLE PRAVIDLA: V PŘÍTOMNOSTI MUDLŮ RADĚJI KEŠ NEZALOGUJI, NEŽ BYCH PROZRADIL JEJÍ ÚKRYT.
DĚKUJEME!1. stage - Koliba Loučky

N50° 36.888 E 013° 37.363

Stojíte před kolibou Loučky, kde dříve stávala hájovna, tzv. Paskalinenhof, tedy Pascalinin dvůr, jak zní český překlad. Hájovna by dnes stála někde v místech plátna letního kina. Na první fotografii je patrné, že Poustevnický potok ještě nevede přes louku v umělém korytu, jak je tomu v dnešních dnech.
Od druhé poloviny 40. let 20. století byl na místě bývalého dvora vybudován Park kultury a oddechu s letním kinem a malou zoologickou zahradou. 10. září 1950 byl areál přejmenován na Údolí Antonína Zápotockého. Po revoluci areál začal postupně chátrat a to až do roku 1999, kdy si ho pronajmul místní podnikatel a pustil se postupně do rekonstrukce celého areálu.

Úkol: Proveďte ciferaci čísla popisného. (Příklad ciferace: zjistíte č.p. 2018. Sečtete 2+0+1+8=11 -> 1+1=2). Ve finálovém vzorci zjištěné číslo dosaďte za písmeno A.


2. stage - Hotel Loučky

N 50° 36.893 E 013° 37.378

Popošli jsme o pár metrů dál k rybníčku před budovou krásného hotelu Loučky. Hotel byl vystavěn v letech 2004-05 na místě bývalé truhlárny v jejíž levé části nad rybníčkem míval byt i správce zologické zahrady, později i celého areálu.

Úkol: Spočítejte kolik betonových sloupů zábradlí je kolem celého rybníčku. Proveďte ciferaci a ve finálovém vzorci zjištěné číslo dosaďte za písmeno B.


3. stage - letní kino

N 50° 36.905 E 013° 37.289

Tak jako v současnosti i v minulosti se pořádaly v areálu letního kina různé kulturní akce. Logicky jen s krapet jiným zaměřením, než je tomu dnes. Od roku 1949 byl v letním kině na Loučkách v Litvínově pořádán filmový festival, který byl roku 1963 přejmenovaný na Filmový festival pracujících. Kino přestalo vysílat někdy po revoluci, kdy vinou snadné dostupnosti videokazet, začaly upadat veškerá letní kina v republice. V květnu roku 2003 byl slavnostně znovu otevřen amfiteátr Loučky a v průběhu let přivítal téměř veškerá esa domácí hudební scény. Jen promítání filmů se už asi nedočkáme.

Úkol: V těsné blízkosti souřadnic hledejte černé číslo na žluté destičce. Ve finálovém vzorci jej dosaďte za písmeno C.


4. stage - Strahováček

N50° 36.871 E 013° 37.344

Nyní stojíte na místě, kde dříve stávala legendární litvínovská restaurace Strahováček, která byla v 80. letech zbourána a nahrazena o kus dál stojící kolibou Loučky. Nyní se zde nalézá tzv. Malá scéna, která byla vybudována v květnu roku 2004.

Úkol: V těsné blízkosti souřadnic hledejte číslo na žluté destičce. Ve finálovém vzorci jej dosaďte za písmeno D.


5. stage - ZOO

N50° 36.855 E013° 37.412

Ač to zní neuvěřitelně, opravdu tu stávala naproti přes potok a silnici, malá zologická zahrada. Někdy kolem roku 2010 byly zbourány i poslední hmatatelné důkazy o její existenci - obvodové zdi výběhů zvěře, které stávaly na ještě dnes patrných terasách. V ZOO podle pamětníků prý byl medvěd, lachtan, vlci, lišky a neuvěřitelný smrad. Lidé z okolí si na něj dokonce stěžovali tak intenzivně, že podle neověřených informací, právě kvůli němu byla nakonec ZOO zrušena.

Úkol: V těsné blízkosti souřadnic hledejte číslo na žluté destičce. Ve finálovém vzorci jej dosaďte za písmeno E.

Finále

Dosaďte jednotlivá objevená čísla do vzorce níže a můžete vyrazit hledat finálovou krabičku. Snad vás její nález potěší.

N50° 36. A(B-2)C E013° 37. 4DE


Keš byla v březnu 2014 ukradena. Obnovili jsme ji na stejném místě, kvůli mechanismu, který keš ukrývá. V případě její ztráty, se pokusíme celý mechanismus přesunout jinam.
Proto důrazně doporučujeme nyní nevkládat do keše žádné GC a TB!!!


Tímto bychom chtěli požádat širokou kačerskou veřejnost o poskytnutí jakýchkoliv neuveřejněných informací či jejich upřesnění a fotografií týkajících se aerálu Loučky. Nejvíce chybí fotografie zologické zahrady a bývalé truhlárny. Případné materiály nám zasílejte přes profil.
DĚKUJEME.Stupně vítězů a hodnocení této kešePoužité zdroje:
kniha Litvínov v proměnách času, litvínovské kroniky a web: litvinov.sator.eu


Additional Hints (Decrypt)

F3: qho
F4: xnšgna
F5: geršra
Svaáyr: mngáuav

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

210 Logged Visits

Found it 183     Didn't find it 1     Write note 18     Archive 1     Needs Archived 1     Temporarily Disable Listing 2     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Needs Maintenance 1     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 22 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.