Skip to Content

<

Czerwona Jaskinia i smok

A cache by LeniwiecMucha Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/26/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Czerwona Jaskinia w Zachełmiu.

Na szczycie góry wiedźmy odprawiały czary nad swym kotłem tak długo aż narodził się smok. Zły jaszczur zamieszkał w pieczarze tuż obok kotła czarownic. Przez setki lat łupił okolice i z pewnością gdzieś  koło jaskini ukrył swój skarb. Pan gór Karkonosz zamienił go w końcu w skałę. Legenda głosi, że skarb odnajdzie tylko ten kto spojrzy jaszczurowi prosto w oczy.

Zachełmie to urokliwa, mała górska wioska, w której można uniknąć turystycznego zgiełku charakterystycznego dla Karpacza czy Szklarskiej Poręby. Blisko centrum wsi znajduje się góra Rudzianki. Po drodze na szczyt dość zaskakująco trafiamy na jeden z najlepszych punktów widokowych w całych Karkonoszach. Na szczycie znajdziecie kilka dość sporych rozmiarów kociołków wietrzeniowych, skałę w kształcie smoka oraz około 5-metrową Czerwoną Jaskinię. Jaskinia powstała po wyeksploatowaniu gniazda pegmatytów. Przy jaskini odnaleźć można było walońskie znaki (niestety nie znalazłem).

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.