Skip to Content

This cache has been archived.

DrakMrak: tak šup s tím kam to patrí

More
<

Hudbou k srdci - Pavel Dobes

A cache by TaMatej a DrakMrak Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 12 October 2012
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Geo Třebíč

Hudbou k srdci - Pavel Dobeš

Koncert českého folkového písničkáře

12.10. 2012


Koncert + event + posezení v hospůdce s možností přespat v Třebíči a polovit si zde i nějakou tu keš kterých je v okolí velké množství a kvalitních...

Pavel Dobeš


narozen 22. 3. 1949 ve Frýdku - Místku

Pavel Dobeš

Vyrůstal v podhůří Beskyd, mezi Ondřejníkem a Lysou horou, ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde také začal chodit do školy. Jeho oblíbenými místy byly Staré Hamry, oblast kolem hotelu Grúň, kam jezdil s rodiči vlakem na borůvky, skála na Nové dědině pod Sokolskou chatou a peřeje na řece Ostravici. V jeho deseti letech se rodiče přestěhovali do Ostravy a malý Pavel Dobeš si začal hledat nové kamarády v Ostravě – Porubě. Využívá také výhod velkého města a navštěvuje Lidovou školu umění.
Po ukončení základní školní docházky se vyučil provozním elektromontérem v Nové huti Klementa Gottwalda. V roce ´69 absolvoval náhradní vojenskou službu v Janovicích nad Úhlavou. To už měl za sebou začátky s bigbeatovými kapelami. Významné místo v jejich repertoáru zastupovaly skupiny Beatles a Rolling Stones. Po vojně se vrací zpět do Nové huti, ne však do původní profese elektrikáře, ale jako strojník do třísměnného provozu v Závodě 12 - Vysoké pece. Píše angažované písničky a se svojí skupinou se zúčastňuje soutěží, z nejznámějších jmenujme alespoň Festival politické písně v Sokolově. „Na tyto soutěže jsem jezdil rád,“ říká Pavel Dobeš, „zejména kvůli jejich seminářům. Tam jsem se vždycky dozvěděl, co píšu dobře a co špatně, kde přidat a kde ubrat.“
Ve volném čase vystudoval dálkově Střední průmyslovou školu elektrotechnickou ve Frenštátě pod Radhoštěm, obor měření a automatizace (1977). Po úspěších na hudební scéně a po ukončení studia mu byla nabídnuta ředitelem Domu kultury v Ostravě - Zábřehu práce, za předpokladu, že by se stal členem KSČ. Pavel Dobeš tuto práci i podmínky přijímá a nastupuje do Domu kultury jako technický pracovník a člen Rady vedení DK. „Aby se slova nerozcházela s činy, k tomu chci přispět.“ Čteme z přihlášky Pavla Dobeše do KSČ v kolonce - Proč chci kandidovat. A právě tento postoj, vyjádřený v Pavlových písničkách a obdivovaný posluchači v celé republice, od Chebu až po Košice, způsobil, že Strana se musela distancovat od tohoto člena na důslednou přímluvu StB, která v té době nesměla pronásledovat nikoho, kdo byl členem KSČ. Pavel Dobeš je - na tuto dobu - bezprecedentně potrestán nejvyšším stupněm stranického trestu – vyloučením, aniž byl předtím použit stupeň třetí, druhý nebo první. Následuje samozřejmě ztráta zaměstnání.
Aby se vyhnul perzekuci ze strany Státní bezpečnosti před očima Ostravy, opouští Pavel Dobeš město, Severomoravský kraj, a v posledních prosincových dnech roku ´85 přijíždí do Hradce Králové. Jeho novým pracovištěm se od ledna ´86 stává sklad Národního podniku MONTAS v Hradci Králové. Od roku ´88 do současnosti vydal 12 alb, dvě knižní publikace a koncertuje na našich i zahraničních pódiích.
Pavel Dobeš, který v osmdesátých letech vyzvedl vysmívanou ostravštinu a vytvořil z ní módní vlnu, na kterou ještě po pětadvaceti letech stačí naskočit a vézt se, je jedním z mála folkových zpěváků, jehož písničky z předrevolučních let si ponechaly svou platnost do dnešních dnů. Na příbězích jednotlivců totiž vypovídá o systému. O totalitě jako takové, která se s pádem režimu ze společnosti nevytrácí, jen se transformuje.


Vlastní Event - organizační a jiné pokyny

Kdy a kde:
 • 12. 10. 2012 mezi 19:00 a 20:00 hodin na výchozích souřadnicích. (adresa Mládežnická 229 Třebíč - budova v lesíku nad bazénem Laguna).

Průběh akce:
 • Od 19:00 - bude za vstupem do sálu přístupný logbook a bude možné diskutovat, vyměňovat,… Logbook bude v sále umístěn přibližně do 22:00, takže se můžete logovat při příchodu nebo při odchodu.
 • Ve 20:00 začne devadesáti minutový koncert Pavla Dobeše.
 • Po koncertě bude možné se přesunout do nedaleké restaurace (Laguna - viz waypoint), kde bude pro zájemce zamluvený stůl a bude zde tedy možno pokračovat v diskuzích, výměnách CWG, GC, TB,… dát si pivko,…

Informace:
 • Kapacita sálu je 160 lidí.
 • Vstupné na koncert je 150,- Kč na osobu a je nutné jej zaplatit předem (děti „na klín“ mají vstup zdarma).
 • Pro přespolní lidičky je možno přespat - přespání v prostorách O.s.KADET nedaleko sálu i hospůdky. Max kapacita je 50 lidiček.
  Budova má dvě klubovny na spaní, klub deskových her s více jak stovkou her a fotbálkem, kuchyňku a sprchy.
  Spaní je na zemi (koberce) = vlastní karymatky a spacák je nutnost. Cena za osobu je 75,- Kč
  Prostory je nutno vyklidit do 13.10.2012 do 10:00
  Fotky prostor - http://matej-trebic.rajce.idnes.cz/Klubovna
 • CWG bude standardně za kus 10,- Kč

Jak se přihlásit:
Zapsat se logem typu „Will attend“ a k logu připojit informaci o počtu osob a zda se zúčastníte
následného posezení v nedaleké restauraci a zda chcete přespat a zda chcete CWG a kolik

Příklad:
Počet Osob: 2 (+1 dítě na klín)
Hospůdka: ANO
Přespání: NE
CWG: ANO 2x

Po přihlášení, vám pošleme informaci s pokyny k platbě. Vstupenky budou k vyzvednutí před začátkem koncertu v místě konání.

Kdo do této doby nezaplatil na účet může zaplatit na místě. Nějaké vstupenky nám zůstali takže to nebude problém
free counters

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.