Skip to content

This cache has been archived.

DieLaila: Paldies visiem, kuri piedalijas.

More
<

White stick

A cache by DieLaila Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Monday, 15 October 2012
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Eventa vietā no pulkstens 15:00 līdz 18:00 atradīsiet pasākuma vajadzībām noorganizētu sabiedriskā transporta līdzekli. Eventa viesu grāmata atradīsies šajā transporta līdzeklī, bet, lai to atrastu, būs jāveic  kāds uzdevums.

In event place in time between 15:00  and  18:00  you will find public transport in which will be hidden event guestbook/logbook. To sign in it you will have to perform a task.

Pasākums tiek veltīts Pasaules Baltā spieķa dienai un tas ietvers dažas aktivitātes, kuru mērķis būs informēt cilvēkus par cilvēku ar redzes invaliditāti īpašajām vajadzībām.
Pasākums domāts visai sabiedrībai, bet viesugrāmatā pierakstīsies tikai tie, kas īpaši meklēs šadu iespēju. Tāpēc, kad ieradīsieties pēc uzdevuma, jums pasākuma organizatoram dzeltenajā krekliņā ar uzrakstu pozitīvs, kurš atbildīgs par iekāpšanu transporta līdzeklī, jāpasaka, ka gribat pierakstīties.
Uz tikšanos!
Event dedicated to the World White stick day and will include some activities to inform and educate people about special needs wich human with visual disabilities have.
In event place in time between 15:00  and  18:00  you will find public transport in which will be hidden event guestbook/logbook. To sign in it you will have to perform a task.
This event is organized to all society, but in event guest book will sign only those, who will look for such opportunity. So you have to ask organizators in yellow shirts, where to sign.
See you soon!

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.