Skip to Content

This cache has been archived.

baloo90210: tak a je konec :-)

More
<

CITO - Zazimovani Knofliku #3

A cache by baloo90210 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Sunday, 11 November 2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Príroda se podrizuje jen tomu, kdo se cítí být podrízen jí.
Francis Bacon


 Spolecné foto na záver loňského CITO - Zazimovani Knofliku #2


Foto skvele zvecnil Popajs, za což mu mockrát dekuji :) Klik na foto otevre nové okno s fotkou v plném rozlišení.Poslední moznost odlovit si Knoflík v letosním roce!

Rok se s rokem sesel a blizi se opet doba kdy ulozime Knoflik k zimnimu spanku. Stejne jako pred rokem tak cinime z duvodu ochrany prirody a zvlaste pak s ohledem k lokalite narodni prirodni rezervace Jezevci vrch, v jejiz blizkosti se Knoflik nachazi.

K uzavreni serie dojde v poledne v den konani tohoto eventu. Serie byla letos obnovena 20. dubna, tzn. 6 mesicu zivota Knofliku a dalsich bezmala 500 navstev kacerskeho naroda se na prirode urcite projevi. Verime, ze s Vasi pomoci a za pomoci naradi si s odstranenim geodalnic pres podzim, zimu maticka priroda poradi tak dobre, abychom ji na jare mohli znovu otevrit.

Navíc série kesí, jak víte, vede kolem NPR Jezevcí vrch a pískovcové skály na jeho ubocí jsou tradicním hnízdistem Výra velkého (Bubo bubo), naseho nejvetsího druhu sovy. Hnízdo bývá ve skalní dutine, rozsedline, prímo na holé zemi nebo i casto pouzívá i staré hnízdo jiných ptáku (vetsí dravci, volavka, cáp cerný). Koncem brezna az v dubnu snásí samice 2 az 4 vejce, na nichz sedí asi 35 dní, pricemz ji krmí samec. Mládata zustávají na hnízde asi 6 týdnu. Enable cele serie Knoflik tedy probehne az po tomto termínu, tedy nekdy na konci kvetna.

Pres zimu - po celou dobu disable - zde krabicky fyzicky ani nebudou a nebude mozné logovat byt i jen jednu jedinou cache z cele serie Knoflik.

Lonske ukladani k zimnimu spankuInformace k CITO eventu
Zveme vás tedy tímto na setkání kamarádu, které geocaching spojil a udelal z nich treba i nejlepsí prátele, ale i na setkání s novými tváremi.

Kdy a kde?
Sejdeme se v neděli 11. listopadu kolem desáté hodiny na výchozích a zároven i parkovacích souradnicích.

Predpokládáme, ze na práci si z krásného podzimního dne uzmeme tak 3 max 4 hodinky i s cestou na stanoviste. Po té, co si rozdelíme náradí a úkoly se vydáme spolecne pomoci prírode, tak aby na nás nezanevrela a mohli jsme se do ní stále a jeste dlouho vracet.

Idea je taková, ze se rozdelíme do 3 az 4 skupin. Kazdá pak bude pracovat na své cásti, to znamená, ze nemusíme vsichni obcházet celý kopec. Podle poctu lidí a odvedené práce skoncíme a urcite se najde i cas na výmenu trackovatelných predmetu, osobních CWG. Získání nových nepostradatelných a pro dalsí zivot dulezitých hintu a rad. Doporucení tech nejlepsích, nejzajímavejsích, nejtezsích, nejromantictejsích, nejkrásnejsích, nej..., nej... kesí. Nekterí si jiste rádi odloví pro ne zatím nezískané cache v okolí.

Kazdý, kdo prilozí ruku k dílu, bude (snad) obdarován originálním CITO CWG KNOFLÍK. A dost mozná zbude cas i na obcerstvení v nejaké blízké hospudce. Stejne jako minuly rok, k dispozici bude zakladni obcerstveni (caj, kava, svarak, grog). Budou-li nase geopolovicky ochotné, tak snad i nejakou buchtu.

Je mozné vzíti s sebou i kolo jako vhodný doplnek a dopravní prostredek zejména pro zpátecní cestu.

Co budeme delat?
Minuly rok se udelal opravdu velky kus prace a bylo to znat. Vyneslo se dost pytlu s odpadky a dokonce i nejake stare pneumatiky. Stejne jako vloni se urcite pokusime nacechrat ty udupané stezky, prípadne je zamaskovat prírodním materiálem z nejblizsího okolí (hrabanka, vetve, ...). Urcite zkontrolujeme a posbíráme odpadky, které tam zanechali dozajista houbari a ostatní turisté (kacer by tam urcite nic neodhodil). Zvládneme-li to, tak se pokusíme procisti odtokové kanály pres cestu.

Co s sebou?
Krome dobré nálady a chuti do práce si prosím s sebou privezte i nejaké náradi jako jsou kovové hrábe nebo motyky, motycky a také doporucuji pracovní rukavice, vhodné oblecení a obutí. Komu se nedostane náradí bude pravdepodobne sbírat odpadky. Igelitové pytle na odpad zajistíme.CITO 2010

Jak to vypadalo pri prvním CITO se muzete podivat ZDE.Tesíme se na Vás!

Bohouscl6, Kmochy, Baloo90210 a PrincAgir

Svůj úmysl zúčastnit se zapiste do logu jako Will Attend, uvedte pocet osob (kvuli poctu CWG). Log bude samozrejme uznán pouze tomu, kdo se aktivne ucastnil uklidu, nikoliv tomu, kdo se po skoncení CITO EVENTU na skok objeví v hospudce. Na závěr je rovněž plánováno společné focení, foto bude součástí listingu.

 

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.