Skip to Content

This cache has been archived.

Silesian Reviewer: Archiwizacja wydarzenia

More
<

Earthcache Event

A cache by FoxintheBox Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 20 April 2013
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Earthcache Event


W Krainie Wygasłych Wulkanów

In the Land of the Extinct Volcanoes

w Leszczynie koło Złotoryi - koło Legnicy - koło Wrocławia - w Polsce :)

in Leszczyna near Zlotoryja - near Legnica - near Wroclaw - in Poland :)
Serdecznie zapraszam na spotkanie miłośników geologii, minerałów oraz wszystkiego co ma związek z erfowymi keszami.

Spotkamy się w centrum krainy fascynującej geologicznie - nie bez powodu nazywanej Krainą Wygasłych Wulkanów. Takie nazwy jak Wilkołak, Organy Wielisławskie, Ostrzyca czy Czartowska Skała znane są nie tylko na Dolnym Sląsku. Bo rzeczywiście jest tutaj co zobaczyć.
Ziemia złotoryjska, jak żadna inna w Polsce od wieków obfituje w skarby schowane pod ziemią. Występują tu złoża miedzi, złota, bazaltu, piaskowca, wapienia, barytu, agatów i innych kamieni ozdobnych. Piaski koryt rzek Kaczawa i Skora oraz okolicznych strumieni przynosiły wytrwałym poszukiwaczom złoto, a nawet kamienie szlachetne. Bogactwa te już w początkach XIII wieku stanowiły poważne źródło dochodów skarbca książąt śląskich. Obecnie działają kamieniołomy bazaltu w Wilkowie i Złotoryi, piaskowca w Czaplach, wapienia w Wojcieszowie. Nadają się jeszcze do eksploatacji okoliczne złoża barytu i wapienia. Zaś na wytrwałych poszukiwaczy czekają ukryte w lasach, wąwozach i na polach geody agatowe, ametystowe, moriony, kwarce dymne, kryształy górskie i wiele, wiele innych minerałów. Jak informują stare kroniki miejskie, okolice Złotoryi - oprócz naturalnie złotem - obdarzały w przeszłości szczęśliwych znalazców diamentami i rubinami.
Na event przygotowujemy nowe earthcache w okolicy.
W trakcie eventu będzie można spróbować swoich sił w płukaniu złota, obejrzeć pokazy starodawnych zawodów i umiejętności: hutnik, kowal, ceramik, mincerz, papiernik – czerpanie papieru, piekarz – cukiernik, mielenie mąki na żarnach - pieczenie podpłomyków, obróbka kamieni szlachetnych, zielarstwo średniowieczne.
Obejrzeć będzie można kolekcje pięknych minerałów, a może i coś znaleźć samemu?


Plan spotkania:
Oficjane rozpoczęcie - otwarcie logbooka o godzinie 11:00
następnie można będzie zwiedzić skansen, posłuchać opowieści o ciekawostkach geologicznych i historii regionu. W pobliżu do znalezienia będzie kilkanaście tradycyjnych geocache'y i kilka Earthcache. Około 13:00 planujemy ognisko/grilla pod zadaszoną wiatą (w razie wyjątkowo niekorzystnej pogody czeka na nas przytulna sala z kominkiem), gdzie wszyscy, i starzy wyjadacze jak i zupełni nowicjusze będą mogli podyskutować o earthcache'ach, geologii i geocachingu.

Zakończenie planujemy około 15:30, by móc zdążyć na CITO w Wilkowie o 16:00. Wszak to ogólnoświatowy Cache In Trash Out Weekend


Do zobaczenia.

Flag Counter  

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

60 Logged Visits

Write note 13     Archive 1     Will Attend 22     Attended 16     Publish Listing 1     Update Coordinates 1     Post Reviewer Note 1     Announcement 5     

View Logbook | View the Image Gallery of 7 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.