Skip to content

This cache has been archived.

DULÍK & VOJTÍK: Archivace, kešku nahradí zcela nová série.

More
<

Případ Koubík

A cache by Dulík & Vojtík Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/28/2012
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size:   large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Kriminální mystery cache pro ty, kteří si chtějí užít trochu dobrodružství a rádi stráví den v přírodě.

policejní náčrt

Podezřelý

Příjmení: Koubík
Jméno: Josef
Narozen: 20.1.1965

Další informace:

Rodina Koubíkova je dříve významný šlechtický rod. V posledním století se u jeho příslušníků objevovaly známky mírné degenerace v důsledku příbuzenských sňatků, zřejmě za účelem zachování čistoty krve. Koubík již v dětství jevil známky snížené inteligence a duševní lability. Po neshodách s rodinou, především s otcem, se usídlil v Tuněchodech u Stříbra a věnoval se práci automechanika. V této době se málo stýkal s lidmi, a tak neexistují žádná svědectví o jeho duševním stavu. Pravděpodobně však u Koubíka rostla výchovou vštípená potřeba zajistit pokračování rodu, která však byla v rozporu s Koubíkovou neschopností navázat partnerský vztah, a tedy zplodit pokrevního potomka. V důsledku touhy předat alespoň rodové jméno a výchovu se dnes ráno dopustil trestného činu únosu. Podle dostupných informací Koubík není ozbrojen, ale může být nevyzpytatelný, a tím nebezpečný sobě i okolí.

Popis trestného činu

Dnes ráno Koubík nalákal skupinu tří dětí na svůj pozemek v obci Tuněchody na historku o schovaném pokladu. Odtud je vedl směrem k vodní nádrži pod jeho pozemkem. Dva z chlapců dostali cestou z muže strach a utekli domů, zatímco třetí z nich, Václav Chuděra, dále následoval Koubíka a od té doby se nevrátil domů. Po chlapci i únosci je proto vyhlášeno policejní pátrání.

Lokalita trestného činu

Josef Koubík bydlel a provozoval svou živnost v dvoupatrové budově s plochou střechou na okraji obce Tuněchody. Před budovou stojí betonová rampa, kterou Koubík používal při opravě vozidel. Na pozemku také stojí betonový rezervoár, od kterého je vidět prostor vodní nádrže severně od Koubíkova pozemku. U nádrže stojí malý zděný objekt, ke kterému Koubík údajně vedl chlapce.

Doporučuji vyrazit, dokud jsou stopy čerstvé!

Libor Vlach, náčelník vyšetřovaního oddílu, Policie Stříbro


  • Na výchozích souřadnicích je možné zaparkovat. Nic jiného na daném místě nenajdete.
  • Vezměte si s sebou nezmuchlaný papír nejlépe formátu A5, uvidíte, že se Vám bude hodit. Tužka a blok se taky neztratí. Dále doporučujeme mapu Tuněchod a okolí (může spadat do více mapových listů).
  • Na cache je rozhodně lepší vyrazit alespoň ve dvou (a spolupracovat). Nicméně, šikovný cacher si může poradit i sám. Je to na vás.
  • Zdali vzít děti s sebou je opět Vaše volba. Žádné bezprostřední nebezpečí jim cestou nehrozí. Vyšší terén se týká hlavně umístění jednotlivých stanovišť, přechod mezi nimi je tak T 2.5. Nicméně příběh daného ražení nemusí být pro děti vhodný.
  • Cestou k finále ujdete něco mezi 7 a 8 kilometry. Pokud se ale budete vracet na výchozí souřadnice, počítejte ještě asi se 4 kilometry navíc. Na odlov si vyhraďte dostatek času, v zimním období vám může zabrat celý den.
  • Pokud by s jakoukoli částí cache bylo cokoli v nepořádku, prosíme kontaktujte nás, ať to můžeme napravit.
  • Neprozrazujte v lozích konkrétní místa jednotlivých stanovišť ani nepřikládejte jejich fotky, ať nezkazíte překvapení ostatním cacherům!

Sorry, the listing and other contents of this cache is available only in Czech language.
If you want to search for this cache, please contact the owners.

Additional Hints (No hints available.)