Skip to content

LV#001 Mystery Cache

Hidden : 10/13/2012
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

[BYOP]
[LAT] Dotajās koordinātēs slēpnis neatrodas!
[ENG] Cache is not in given coordinates!

Pieliec delnu pie acīm un skaties:
līdz pat pēdējam olim viss tavs.
Neatdod, dzirdi, neatdod
mazo Latviju – lielākas nav.
(L. Briedis.)


Būdams savas dzimtenes patriots, es lepojos ar savām mājām – Latviju, kā arī jūtos lepns par skaistajiem dabas skatiem un vietām tajā. Mūsu dzimtene ir skaista, tikai jāmāk un jāvēlas to saskatīt.

Latvija
man ir gara, gara krelle,
kurā ceļš pie ceļa vērts,
un katrs tajā
man ir savas mūžības vērts.
(U. Auseklis.)


Slēpņu sērijā „Valsts Robeža” nav ietverti kādi īpaši apskates objekti, tiem veltīti citi slēpņi. Tā Jums dos iespēju apceļot Latviju pa tās robežai tuvākajiem ceļiem un neceļiem, aptverot visus tās plašumus, redzot tās lielākās dabas bagātības, gan jūru un mežus, gan ezerus, upes, gan arī cita veida dārgumus, apzinoties, ka mūsu Latvija nav nemaz tik maza, kā izskatās Pasaules mērogā uz kartes, pirms tam uzzinot dažus faktus, kuri, varbūt ir zināmi, varbūt aizmirsušies. Ceļojuma rezultātā Jūsu kartēs iezīmēsies skaista un smaidīga valsts kontūra.

Ja būsiet vērīgi, pamanīsiet daļā no konteineriem vērtības, kuras piefiksējot Jums būs iespēja iegūt Bonus slēpņa koordinātes.

Sākotnēji ideja bija apceļot valsti pa pašu tās robežu, bet tādā gadījumā tas būtu ļoti nežēlīgs pasākums, kurš, iespējams, nedotu nekādu prieku vairākumam, un varbūt pat netiktu realizēts dzīvē nekad, tāpēc tika izveidota mistēriju sērija, kura ar savām ikonām parāda Valsts Robežu, bet slēpņu gala vietas pieved iespējami tuvu tai un ikonu uzrādītajām vietām arī, izņemot gadījumus, kad kādas lieguma zīmes liedz pārvietoties vēl tuvāk, izmantojot pārsvarā koplietošanas ceļus ar nelielu kāju izkustināšanas iespēju. Kaut arī tas ir reāli iespējams, nebūs rekomendācijas pieveikt visu maršrutu vienā reizē. Mērķis nebija veidot statistisku treilu, tautā sauktu, tāpēc piekļuves grūtība vietām ir mazliet augstāka par vidēji pieņemto 1,5*. Šī ir mana pirmā slēpņu sērija, kurai nav veikta beta testēšana, tāpēc objektīva kritika tiks uzklausīta, un, iespējams, ņemta vērā. Īpaši tas attiecas un koordināšu neprecizitāti, liels lūgums, ja iespējams, piefiksēt precīzākas un sūtīt personīgi uz e-pastu. Nav nekādu ierobežojumu pievienot bildes ar skaistiem skatiem vai pat spoilerbildes, ja tās var palīdzēt citiem.

Uzdevuma risināšanas metodes un avoti ir pēc Jūsu izvēles, tomēr, atsevišķos sērijas slēpņos, atšķirīgu vērtību gadījumā, par atbilstošo avotu pieņemts pievienotais ārējais resurss.

Šis ir sērijas 1. slēpnis! Lai iegūtu slēpņa koordinātes, jums jāatbild uz jautājumu -
Kurā gadā tika dibināta Rīga? = ABCD
Koordinātes:
N57(A-D)(A+B).(A-D)(A+B+C+D+4)(A+D) E024(C+C)(C-C).(A+B+C+D+4)(A+B+C+D+5)(A+B+C+D+3)


Slēpnis ir PET pudeles preforma, tā satur viesu grāmatu.

Lūdzu slēpni novietot vietā pēc tā atrašanas atbilstoši norādītajai piekļuves grūtībai un padomam!

Veicot projekcijas (īstie ziemeļi), izmantoti interneta resursi, tās nav pārbaudītas izmantojot portatīvās projecēšanas ierīces, katram tādam uzdevumam pievienots geočekeris, kurā varat pārbaudīt izrēķināto koordināšu pareizību, pirms došanās pēc slēpņa.

Ņemiet vērā, ka ceļu kvalitāte var būt atšķirīga dažādos gadalaikos, pirms došanās pēc slēpņa, izvērtējiet sava auto spējas, iespējams, līdz dažiem slēpņiem ātrāk var aiziet kājām.

Izmantojot aprakstiem pievienotās bildes, pievērsiet uzmanību, ka to nosaukums ir "Uzdevums", nevis "Spoiler"!

Ja plānojat LV apceļošanu apvienot ar kaimiņvalstu robežu šķērsošanu (Lietuva, Igaunija), neaizmirstiet paņemt līdzi ceļošanai derīgu dokumentu (piemēram, pase).

SVARĪGI!
Kopš 2013.gada marta, apmeklējot Krievijas un Baltkrievijas pierobežas zonu, OBLIGĀTI jāņem līdzi personu apliecinoši dokumenti, kā arī speciāla robežsardzes caurlaide (Paraugs). To iegūt nav grūti:

(INFORMĀCIJA - (https://www.rs.gov.lv/lv/pakalpojumi/izzina-par-robezskersosanu)>Pierobežas režīms vai Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldē Rīgā, Rudolfa ielā 5; t.+37167075685; Fakss:+37167326084)

11.11.2015. Lielā digitalizācija ienākusi arī šeit, tagad nevajag atraut savu dupsi no krēsla, lai iegūtu Terminēto caurlaidi, identificējamies, aizpildam elektronisku formu, pēc 3 dienām atgriežamies, izdrukājam un braucam (E-pakalpojumi)

Logbuki nav bezizmēra, ierakstoties, atstājiet vietu arī citiem.
Svarīgi! Logbuki sastāv no vairākām kopā sastiprinātām papīra lapām, 1.lapas puse ir strīpaina, 2.lapas puse ir vienkrāsaina. Pierakstīties drīkst abās lapas pusēs!
Sakarā ar to, ka vāveres iemanījušās no konteineriem vilkt arā zīmuļus, par to nebrīdinot slēpņotājus, ieteikums līdz ņemt savu rakstāmo = turpmāk BYOP.
Veiksmi!


Cienījamie GEOslēpņotāji!
Man ir patiess prieks, ka Latvijai veltītā patriotiskā mistēriju sērija ir uzņemta atsaucīgi. Paldies jums visiem par novērtējumu un labajiem vārdiem, tie tiešām ir patīkami!
Īpašs paldies slēpņotājiem, kas neskopojas ar padomu un palīdz praktiski — remontē vai pat atjauno konteinerus. Šeit uzskatāmi apkopota slēpņiem vajadzīgā palīdzība: pirms ceļojuma lūdzu ieskaties tabulā, vai savā maršrutā varēsi ko izlabot.
Paldies jau iepriekš!

Pateicoties Atomsim, ir izstrādāta mājaslapa, kurā var aplūkot statistiku, bildes, kā arī citas interesantas lietas!Ielūkojies šeit!

Latvijas daba ir daudzveidīga, tajā slēpjas arī nevaldāms spēks un enerģija. Vējš, smaržas un skaņas paliek atmiņā tāpat kā redzes iespaidi. Apceļojot Latviju, noteikti, ik mirkli pārliecināmies par to, ka mūsu valsts ir bezgala skaista, tādēļ ļausim skaistākos skatus aplūkot arī citiem, ievietojot bildes ne tikai logos, bet sūtot tās man uz e-pastu: LRpatriots@gmail.com Bildes apkopošu vienuviet, šeit — (Latvija)

[ENG]
As a patriot of my country, I am proud of my homeland – Latvia. I am proud of its pristine nature and nice places with wonderful views. My homeland is beautiful and I would like to provide you with the opportunity to appreciate this beauty.
The State Border geocache series does not include specific points of interest for tourists, as there are lots of other geocaches that do. Here you will travel around the Latvian border along the nearest roads and off-roads, keeping close to the frontier. You will see Latvia in all of its beauty – the sea and the coastline, forests and fields, lakes and rivers, as well as other nature sites. You will learn some facts about Latvia, by doing the tasks. Latvia is not as small as it looks on the globe! You will be rewarded with a nice and smiling contour of Latvia on your maps. :)
The original idea of traveling around Latvia’s exact borderline was abandoned due to various difficulties that this would involve. Instead, you can enjoy a mystery series of easy puzzle caches – with icons placed right along the country’s border and target caches positioned in spots that can be reached fairly easily, using publicly accessible roads and avoiding extreme or long off-road hiking.

Although exploring Latvia’s entire border route in one trip is theoretically possible, that would be quite tiring and is not reccomended. It is far better to divide the border trail into separate trips and enjoy all the hours that you spend on it. Our aim was not to produce a simple Power Trail for statistics. That means that terrain access to some caches is a bit more difficult than the average rating of 1.5*. When logging your progress, feel free to add your stories and pictures, even containing spoilers, that could help other geocachers. Also, please inform us if you discover any errors in the given cache coordinates.

The solution methods and sources of information are of your choice. However, if values varies in different resources for certain puzzles, then the correct values can be found in the related web page (where applicable).

Please note that the images added to the cache descriptions are called "the task (uzdevums)", rather than "Spoiler"! :-) Also note that the cache descriptions contain a link to a Geo-checker for the preliminary checking of your final coordinates.

NB! Some of the caches contain clues that will be needed for finding Bonus cache, so be alert.
Here: Help Desk you can see all the actual information about changed coordinates, maintenance needed and other problems. I will be grateful if you help those caches.
Here: Gallery you can see picture galleries from LV series trips. You are also free to send me your own pictures and I will probably add them to the gallery.
If you plan to enter Estonia or Lithuania during your trip, then do not forget to bring your passport along.

ATTENTION!
To avoid unpleasant incidents with the border guards who vigilantly guard the external borders of EU & NATO whole day and night, first you must get PERMIT TO VISIT BORDER ZONE. It is not hard: please visit this page and learn how to get it!

(INFORMATION https://www.rs.gov.lv/en/services/statement-border-crossings)


You are welcome!

Flag Counter

SVEICIENS UZVARĒTĀJAM!!!
Man ir tas gods paziņot, ka Slēpņu sēriju „Valsts Robeža” par visiem 100% pirmais ir pieveicis Gatisk.
Kļūdams par Pirmās vietas ieguvēju, viņš saņem simbolisku piemiņas velti — LR Goda pasi.

Additional Hints (Decrypt)

3.Fgnof ab fghen

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)