Skip to Content

<

Vila Martina Romana v2.2.2

A cache by Junior86 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/04/2013
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Toto je 2. verze cache o Martinovi Romanovi a jaho kamarádechENG:


This traditional cache is about a residence of one rich Czech man Martin Roman. Enjoy the cache and a nice view of Prague!

CZ:


Vila Martina Romana


Děda: "Péťo, jdi si hrát ven."
Péťa: "A i ty sis tu jako malý hrál?"
Děda: "Ano, hrál, stavěli jsme si tu bunkry a hráli si na indiány, nebo piráty. Třeba někde najdeš poklad, který jsme jako děti zakopali."
Péťa: "Jéé, a kde jste ho zakopali?"
Děda: "Támhle, na poli, nebo to bylo jinde? A víš co? Tady máš moji starou šavli a pistol a zkus ho najít a postav si tu s kamarády taky bunkr."
Péťa: "Tak jo!" A Péťa už pelášil do přírody.

Tento poklad jsem nikdy nenašel, a na místě, kde měl být, teď stojí barák, ale bunkr jsme si postavili. Když jsme si v něm udělali krb a grilovali jsme buřty, naprášila nás sousedka a měli jsme z toho doma malér. Dnes všude tam, kde jsme si hráli, stojí domky. Naštěstí se staví až teď a to je dobře ze 2 důvodů.
1. Mohli jsme si tu jako malí hrát a nebát se aut.
2. Budovy jsou hezčí než ty panelové.

Tento příběh a jemu podobné budete občas nalézat v keších v blízkém okolí.

Místo:


V míste, kde byla původní cache, se vám naskýtal jeden z pohledu na vilu Martina Romana a jeho přátel. Vypadá to jako sídlo někoho, komu by hrozilo obrovské nebezpečí, nemusel by se za něj totiž stydět ani americký prezident. Za tuto obrovskou vilu Roman zaplatil 100 milionu Kč. Je ovšem celá obehnaná kamennou hradbou vysokou 3 metry a co kousek je bezpečnostní kamera (cestou do kopce se o tom můžete sami přesvědčit) s termovizí a pohybové senzory..
Jezdívali jsme do těchto končin s bráchou za babičkou a dědou na víkendy a teď tu bydlím. Všude zde byla louka, vedla tudy polní pěšina spojující 2 silnice. Bylo to pěkné místo, kde se dalo pěkně vyblbnout.

Původní cache Vila Martina Romana v1.0 GC2MM9M:


Původní cache byla právě o ulici níže. Už během zakládání, co mi brácha říkal, byl problém s tím, že místo bylo ostře sledováno kamerovým systémem a reviewer si nebyl ani sám jist, jestli téma cache obstojí u kačerské komunity. Názory na cache byly rozporuplné, ale nevadila snad nikomu. Umístění nakonec z důvodu zvýšení počtu kamer brácha zrušil s tím, že časem udělá další cache, jinde.
2. verze je pojata obdobně, jen s hezčím výhledem na Prahu a snad (alespoň původně) pěkně zpracovanou keší.

Důvod založení cache:

- Vila Martina Romana měla cache a má ji znovu s novým GC
- Je zde pěkný výhled na Prahu
- Nově založená autobusová linka potřebuje zvýšit zatížení (nově jezdí po-ne dokonce ze Smíchovského nádraží))


Několik fotografií:


Letecký pohled z mapy.cz

Letecký pohled z mapy.cz na celý komplex


zed s kamerami

Cestou ke keši si můžete všimnout právě takovéto zdi s kamerovým systémem, který hlídá místní security


vstup

Hlavní vstupní brána k vilám, kde sedí security, se nachází o ulici níže než je umístěna cache


Vila

Toto je jedna z vil, na zahradě se nachází i několik soch


Něco o Martinu Romanovi:


Je suverénně nejbohatším českým zaměstnancem a šéfem polostátní společnosti, která dnes rozsahem svých aktivit zdaleka přesahuje hranice České republiky. Jen za minulý rok (2012) si přišel na neskutečných 677 milionu korun. Jeho jméno je Martin Roman, jeho hvězda ve 38 let letech stoupá do závratných výšin.

Martin Roman se narodil v 29. října 1969 v severomoravském Havířove. Gymnázium vychodil v Havířove, poté cílevědomý žák odešel na pražskou právnickou fakultu. Dveře do byznysu mu však otevřely spíše jeho studijní stáže ve Švýcarsku a Německu – díky tam sepsané seminární práci o českém maloobchodě zaujal hned několik německých společností, kterým se pokoušel práci prodat. Težil tak z toho, že bylo krátce po revoluci a v Německu byl o českém maloobchodu nedostatek informací. Vybral si firmu Wolf Bergstrasse a ta ho v Česku jmenovala ředitelem prodeje.

Romanovi se tak podařilo to, co se dnes již povede málokomu – kromě letních brigád nikdy v podstatě nepracoval, ne jako řadový pracovník a rovnou ze školy nastoupil na vysoký manažerský post. V době, kdy nastoupil, neměl ješte ani dostudovanou vysokou školu. Firma zabývající se výrobou a prodejem chipsu však Romana dlouho neudržela, již po roce putoval dále.

Pětadvacetiletému Romanovi se totiž podaril husarský kousek a prošel výběrovým řízením na post generálního ředitele Janky Radotín, výrobce vzduchotechniky. Podnik se v dobe, kdy do nej Roman nastoupil, zmítal v hospodářských problémech a bylo nutné sáhnout k drastickému propouštení – firma se musela zbavit 50% svých zaměstnanců. Za pomoci schopných lidí, kterými se obklopil, se mu však podařilo společnost zachránit a prodat ji americké firmě Lennox, která s sebou přinesla tolik potřebný kapitál.

V roce 2000 byl již Roman považován za velmi schopného manažera a tak se mu podařilo získat pozici generálního ředitele v plzeňském Škoda Holdingu. Především díky podpoře IPB a Komerční banky, dvou nejvetších věritelu. Roman stál opět před složitým úkolem, jak ekonomicky ozdravit zmírající strojírenský kolos. Nakonec se mu to podařilo za pomoci štedré podpory sociálnědemokratické vlády a nakonec prodejem holdingu Antonínu Koláčkovi.

Když se v roce 2003 začal hledat nástupce Jaroslava Míla jako generálního ředitele ČEZu, Roman nezaváhal a u jemu naklonené vlády ČSSD zabojoval. Dne 1. dubna 2004 pak skutecně obsadil nejvyšší post v největší české společnosti.

Pod Romanovým vedením se ČEZ začal měnit ve společnost evropského formátu. Byla zahájena expanze do Polska a též do Bulharska. Zatím poslední velká investice pak putovala do Maďarského koncernu MOL, který má skrze výstavbu plynových elektráren otevřít ČEZu dveře do Slovinska, na Slovensko ci do Chorvatska.

Mezi nejbohatší lidi v České republice se šéf ČEZu zařadil díky možnosti využít opčního programu společnosti. Především díky drahé elektřine rostly zisky ČEZu, byl dostatek peněz na zahraniční akvizice a hodnota společnosti strmě rostla. Roman mohl využít práva nakoupit více než 600.000 akcií za 139 korun (hodnota v okamžiku, kdy do ČEZu nastoupil) a následne je prodat za tržní cenu, tedy 1350 korun. Stejné možnosti mohli využít i další vysoce postavení manažeri ČEZu, Roman však vydělal zdaleka nejvíce.

Hlavně díky těmto pohádkovým odměnám si Roman mohl dovolit stát se jedním z největších českých filantropů. Sto milionů korun totiž věnoval na projekt soukromého gymnázia Nový PORG, které by mělo vedle Kellnerova Open Gate patřit k nejprestižnějším středním školám v republice. Ředitelem gymnázia je syn bývalého prezidenta Václava Klause – Václav Klaus mladší.

Podle blízkých spolupracovníku patrí k Romanovým nejsilnějším stránkám schopnost motivovat lidi a především obklopit se temi správnými. Je též ochoten naslouchat svým podřízeným a akceptovat jejich konstruktivní připomínky.

V poslední době se též často hovoří o Romanových možných politických ambicích. V byznysu v necelých čtyriceti letech získal již prakticky všechno, čeho lze dosáhnout. Stojí v čele společnosti, která svým významem přesahuje hranice ČR. I Romanovy politické ambice by tak musely směrovat co nejvýše. Pravděpodobně na úřad premiéra či prezidenta. Roman údajne na střední škole tvrdil, že se jednou prezidentem stane. Nechme se překvapit.

Zdroj: http://www.financnici.cz/martin-roman-financnik autorem životopisu je Mgr. Martin Hrabálek


V roce 2015 Martin Roman začal ve svém vilovém paláci stavě autosalon veteránů, který se má stavět nějaké 3 roky. Dávejte prosím pozor na střídavý provoz odjíždějících aut s hlínou a přijíždějících aut s betonem. Celá stavba má být podzemní jen s vrchním malým domečkem.

V současné době Martin Roman zastává tyto funkce:


- ČEZ, a. s. – předseda představenstva (do 15. 9. 2011)
- První obnovené reálné gymnázium – předseda správní rady
- Předseda správní rady Burzy cenných papíru Praha, a.s.
- Člen dozorčí rady České dráhy, a.s. - Člen dozorčí rady Škoda Industry Ltd.
- Podezření na napojení na firmu Appian (r. 2011)

Něco ke keši:


Keš se nachází kousek od zastávky Na Hvězdárně. Všude okolo se staví 1. a 2. i 3. výstavby nových domků. Pokud potřebujete zaparkovat, tak se někde zaparkujte, místa je tu dost . Po vykácení lesíka, kde byla geobudka (verze cache 2.0), jsem dlouho přemýšlel, jak umístit další verzi cache (2.1), ze které jsem udělal Georosný bod. Bohužel pokáceli strom s keší, která byla na místě zachráněna a nějakou dobu bohužel ošklivě dána pod kamenem. Dlouho jsem opět přemýšlel co s keší dál. Nakonec jsem se rozhodl cache přesunou opět směrem, kde původně bývala, bohužel zde vznikla kolize a proto je tak daleko od silnice. Obtížnost je malá, opravdu ji uvidíte. Terén je trochu vyšší, tak buďte prosím opatrní, předpokládám, že časem vznikne geodálnice. D/T bylo zvoleno podle toho, jakých svého času bylo po Praze málo, dokonce chvilku tato cache byla jediná v Praze. Schránka je na/pod zemí. V zimě za sněhu se ke keši dostanete s drobnými potížem, a bude hůře odlovitelná. Kolo se dá postavit buď u silnice a nebo s ním můžete jít až keši. Cache je velikosti vetší small, či menší regular o objemu 1,1 litrů s tradem, CWG, logbookem, propiskami a mudlokartou. Do cache se vejdou menší TB a GC, vše doporučuji dávat do sáčků! Pokud je s keší něco špatně, napište mi to prosím, cache mám několik set metrů od baráku a zajdu ji zkontrolovat. Pokud by docházel logbook, dejte mi to prosím také vědět, případně vložte rezervní papírek. Jakékoli jiné problémy s keší mi klidně také napište. Keš byla zaměřena nejprve podle Google Maps, posléze byly souřadnice upraveny na současnou hodnotu (zaměřeno na dvou nezávislých navigacích v různých časech). Pokud máte jiné souřadnice, klidně mi je pošlete, půjdu to zkontrolovat. Tak ať se líbí a slouží.


Tato cache bude součástí zamýšlené série, která časem snad vznikne. Nezapomeňte si z cache opsat bonusové číslo! (pro chvilkovou nepřítomnost čísla v keši přidána jeho fotka do galerie cache)Něco pro začátečníky


Našli jste v keši drěvěné kolečko CWG? Co to je, najdete zde. Měňte prosím jen za další CWG, díky.
Našli jste v keši předmět, který má na sobě kód? Asi jde o cestovatele. Co to je, najdete zde.


Flag CounterDlouhodobá předpověď počasí


Historie cache

8.11.2012 - Založení listingu Srbakem89
8.11.2012 - Kontrola kolize souřadnic
18.11.2012 - Kolize potvrzena, keš dána "do šuplíku"
9.4.2013 - Adopce cache, nový owner je Junior86, podmínkou adopce je zachování jména, listingu, podstaty cache a zadáno přibližné umístění cache
10.4.2013 - Kontrola kolize na nových souřadnicích
15.4.2013 - Kolize nepotvrzena
29.4.2013 - Příprava cache, drobné předělání listingu
30.4.2013 - 1:02 - Dodělání příprav, keš poslána k publikaci
3.5.2013 - 19:00 - Kontrola krabičky po dešti - je suchá
4.5.2013 - 11:56 - Publikace keše
4.5.2013 - 12:05 - FTF - Ovcakovi - Gratuluji a děkuji!
4.5.2013 - 12:15 - STF - Digit_gps - Gratuluji a děkuji!
4.5.2013 - 12:33 - TTF - Delfín - Gratuluji a děkuji!
4.5.2013 - 12:07 - 12:35 - Kontrola keše, díky za první nálezy!
7.5.2013 - 0:25 - Přidán přístupový bod pro lehčí odlov, drobná úprava listingu
9.5.2013 - 17:21 - Kontrola cache, konspirační teorie o CWG se potvrdila, ani jsem nečekal, že je to až tak pravda, celkem jsem se těšil, že si udělám trade za ta, co ještě nemám. Další do keše nemám v plánu vkládat. Do listingu doplněny rady pro začátečníky.
13.5.2013 - Oprava pravopisu a gramatiky, díky za pomoc Nellas.
21.6.2013 - 10:20 - Kontrola cache, pojedu na dovolenou tak byl přidán druhý logbook, ale pěkně šetříte místem. Vše je v pořádku, díky za pěkné logy.
12.8.2013 - Kontrola cache. Odchlipava se strecha a planuji presun na jine misto z duvodu znehodnoceni hvezdicky teren. Jinak vse v poradku.
29.8.2013 - Dle plánu cache odnesena domů a opravena 43mi hřebíky, dočasný dissable listingu do vrácení cache do terénu.
11.9.2013 - Cache vrácena na místo. Snad vydrží déle, než předtím. Když tak ji opravím samo zavrtávacími šrouby 8o)))
30.9.2013 - Provedena kontrola cache a stlučení, zároveň jsem něco napsal na část obalu cache. Nepoužívejte sílu 8o)
28.10.2013 - Oprava dna cache samo zavrtávacími šrouby v terénu, změna zavěšení.
29.10.2013 - Přidáno do cache bonusové číslo
12.11.2013 - Na doporučení raven95 kontrola cache, ale vše je OK
21.11.2013 - Začali kácet lesík, kde byla cache.
22.11.2013 - Cache visí na jediném stojícím stromě. 8o)))
23.11.2013 - Cache odnesena a dána do dissable.
25.11.2013 - Cache navštívila event Den polévky Gazpacho 2013.
10.1.2014 - 12:15 Umístěna nová cache verze 2.1 na nových souřadnicích. Tak snad tu nezačnou brzy stavět. 8o)
10.1.2014 - 12:25 Poslána žádost o přesunutí souřadnic reviewrovi.
10.1.2014 - 12:35 - Enable listingu, konečně 8o)))
20.3.2014 - Dissable listingu. tato cache má opravdu smůlu, pokáceli dalěí strom...
31.3.2014 - Po tom co Mukina našla pohozenou cache ji schovala. Prozatimní enable do opravy.
24.5.2015 - Dissable cache z důvodů několika DNF
31.5.2015 - Na místo dána prozatimní cache, plánuji přesun co nejdříve.
22.4.2016 - Cache už chce opravdu předělat, dissable listingu
1.5.2015 - Cache doma předělána a brzy ji umístíme. Bude zase pěkná, jako na začátku. Škoda, že Ti co ji odlovili už to neuvidí... :-( Předposun souřadnic na zamýšlené místo o 100 metrů. Doposun proběhne po zaměření a umístění.
5.5.2016 - Umístění a zaměření cache, a několika waypointů. Obnovení provozu cache. Do galerie přidána fotka bonusového čísla pro ty, kteří jej v keši nenašli v době kdy byla ve špatné stavu. Uprava na verzi 2.2.0
4.7.2016 - Kontrola cache, casem probehne udrzba schranky. Jinak necekane vse OK.
16.9.2016 - Kontrola a oprava cavhe na verzi 2.2.1. zrušením spodní schránky a umístěním cache do schranky. IN/OUT 1xCWG, Vystěhování na cerno ubytovamych skvoru.
21.9.2017 - Schranka tu opravdu nebyla. Na misto dana nova docasna rezervni cache. .
24.8.2018 - Dočasný dissable pro podezdření, že je cache ve špatném stavu.
29.9.2018 - Cache zkontrolována a byla v dobrém stavu, ale i tak došlo k údržbě, úpravě listingu a hintu. Souběžně updated na verzi 2.2.2

Additional Hints (Decrypt)

Cbhmvwgr cebfvz cevfghcbil jnlcbvag mr fvyavpr cb xenwv ybhxl.
Znegva Ebzna fr cerfgrubiny qb abirub qbzh hzvfgrarub i cbqmrzav xbhcryar.
PJT - zragr cebfíz cbhmr mn PJT! Zragr sre!
Pnpur cebfvz ienprwgr qb chibqavub fgnih n qboer znfxhwgr.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.