Skip to Content

This cache has been archived.

Moravian Reviewer: Archivace listingu keše<br /><br />
<b>Moravian Reviewer - Reviewer pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj</b>

More
<

12.12.1212 - pravda o vzniku nejstarsiho mesta CR

A cache by zubata zaba Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, 12 December 2012
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

 Tento event je oslavou nejstarsiho mesta CR - 800 let. Sice zlí jazykove tvrdi, ze to bylo az v roce 1213, ale my víme své. Náš král Přemysl Otakar I. za své vlády pozval do odlehlých částí mladého království kolonizátory z Německa. Ti měli v některých místech problémy a nepodařilo se jim vše jak si představovali. Také proto se Přemysl Otakar I obrátil na nejlepšího z nejlepších Praotce VoFse


Ze starých vykopávek víme, že až druhý pokus o kolonizaci našeho kraje byl zdárný a vedl k založení vůbec prvního města ČR. To vše se podařilo prapraprapředkovi Ingo VoFse. Praotec VoFs byl velmi udatný kolonizátor a podařilo se mu v roce 1212 v tomto kraji úspěšně vyklučit místní lesy a zabít desitky pum. Pomoci uhlíkové metody bylo zjistěno, že první domek si Praotec VoFs postavil právě 12.12.1212 a povolal sem jeho početnou rodinu z Německa. Snažili jsme se najít zvací list z tohoto datumu, který psal již ve svém novém domě, ale zjistili jsme že tento dokument je neprodejný a nepodařilo se nám jej ani zapůjčit.

 

Při poslední rekonstrukci náměstí se pracovníkům podařilo najít velmi vzácný poslední úlomek kamene základního kamene domu Praotce VoFse. Tento úlomek se nám podařilo získat a uchováváme jej jako naši svátost, vyjímečně bude k vidění na tomto eventu

Event začíná v 17:00 12.12.2012 v hospodě na úvodních souřadnicích a budeme se snažit důstojně oslavit 800 let od založení nejstaršího města ČR. Při této oslavě bude ke spatření jak již výše zmiňovaný základní kámen Bruntálu, tak i jiné velmi vzácné artefatky z historie města. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.


 

 

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

25 Logged Visits

Write note 4     Archive 1     Needs Archived 1     Will Attend 9     Attended 9     Publish Listing 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 5 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.