Skip to Content

<

4+4 aneb NAPRIC GOROLII

A cache by JJJx Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 11/09/2012
Difficulty:
3.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Napříč přes Goroliju, aneb 4+4

Znamená 4 kopce a 4 údolí.

Vítej poutníku!

Rozhodl jsi se pro obtížnou výpravu. Tvé provinění musí být velké, když jsis uložil tak těžké pokání a chceš se vydat na tuto multicache. Možná jsi absolvoval několik povertrailů, nechal jsi se zapsat na keškách kde jsi nebyl nebo dokonce opovrhuješ Jeho veličenstvem bodem! Půjdeš přes 4 hory a doly, budeš se potit, budou tě bolet nohy, budeš proklínat své rozhodnutí vydat se na tuto cestu. Pokud ale vytrváš a pouť dokončíš, svědčí to o Tvém velkém odhodlání a vytrvalosti. Zkus jestli vyhraje tvá fyzická i duševní síla nebo tvá pohodlnost. Uvažuješ, že si to alespoň vyzkoušíš? Tak čti dál.

Stage 1:
Do jaké p....e díry mě to zahnalo. Proč zrovna sem, kde nic není? Jen les a když se dobře podívám tak i nějaké lidské smetí. Tak abys věděl poutníku. V těchto místech začínal první lyžařský kotvový vlek na Javorovém. Jeho provoz byl ukončen v 2. polovině 70. let kdy byl nahrazen novějším, ale kratším nástupcem. Najdi cedulku s číslem A a pokračuj dál. (Ten vlek by se teď hodil.) Je tu špatný signál, proto jsou tu 2 cedulky asi 5 m od sebe, obě jsou stejné - stačí najít jednu.

Stage 2:
Mihl se nad tebou stín a pod ním visí ve vzduchu člověk. Nemusíš se ale bát, není to bájný pták Noh, ale paraglaidista. Jsi na začátku sjezdovky na Javorovém Vrchu. Místo dokonce sleduje oko Velkého bratra. Proto popojdi kousek vlevo mezi stromy a najdi cedulku s číslem B, pak pokračuj dál.
Dám ti možnost získat některou neznámou hodnotu. Nahraj do note fotku z webkamery kde budeš vidět, jak děláš mezinárodní signál "ANO-potřebuji pomoc". Pak mi přes profil napiš, kterou neznámou potřebuješ.

Stage 3:
Z kopce dolů po asfaltu to šlo dobře. Jestli jsi rozběhnutý, tak nezapoměň se zastavit u sloupu el. vedení a zapsat si hodnotu C=černé trojmístné číslo, které je na jeho betonové patce.
Pro další cestu doporučuju se vydat "za šipkou". Veřejnou cestou kudy vedla dlouhá desetiletí žlutá turistická značka. Novodobí "papaláši" použili svůj vliv a značka byla "odstěhována".

Stage 4:
A zase do kopce. Ještě, že tu je ta odpočívka, tak se posaď a rozhlédni. Najdeš cedulku D. Jsi na Biedrači, v těchto místech bývala horská osada, později z ní zbyla jen lesnická chata a i ta zmizela už před víc než 30 lety. Vstaň a pokračuj. Jestli máš žízeň tak o kousek výš je pramen.

Stage 5:
Zorymbek - další místo kde stojí za to se zastavit. Bývaly zde salaše a pásly se tu ovce. Nedaleko by se dalo i relaxovat, ale nejdřív najdi cedulku s číslem E

Stage 6:
Košařiska - Milíř. Jedeš domů nebo pokračuješ? Když už tu ale jsi, zajdi na parkoviště k sloupu el. vedení a zapiš si hodnotu F=černé trojmístné číslo, které je na jeho patce.

Stage 7:
Uf, to byl kopec. Nevím jestli jsi šel stylem "za šipkou" nebo naokolo po cestě, ale nohy už asi cítíš. Ještě se projdi po široké kladině, na jejím konci najdeš cedulku s hodnotou G a můžeš pokračovat. Alespoň, že ty výhledy budou.


Stage 8:
Opět nějaká pitomá cedulka s hodnotou H. I výhled by mohl být, ale to tě už asi nezajímá a chceš D.O.L/M.Ů!


Stage 9:
Stojíš na silničním mostku přes Lomňanku a copak se ti honí hlavou. Předpokládám, že "Utopit tě ovnere!" Tady spočítáč svislé prvky na kovovém zábradlí, tj. sloupky z I profilů=I a příčky z uzavřených profilů (Jäklů)=J. Pozor, některé sloupky jsou z U profilů - ty se nepočítají. Proto si budeš muset zábradlí prohlédnout z blízka. Pokud si nejsi jistý, podívej se na nápovědu. Počítáš jen jednu stranu mostku, tu kde je chodník a je blíž Severce. (Cože jaké Severce?!? No to je ten kopec na který se díváš a kam půjdeš - předse to před koncem nevzdáš!) Kdyby bylo zábradlí náhodou poškozeno, druhá strana je totožná.

Stage 10:
Poslední hodnota K. Ty to pravděpodobně zvládneš. Když tvá vůle přinutila tvé nohy tě donést až sem, tak už to dokončíš.
Uvidíš kam tě to pošle dál.....
Nejdřív si udělej kontrolní výpočet na souřadnice:
R=A*E-B*C+D*I-F+G*J-H*K+29996
S=A*D-B*E+C*I-F*G+H+J*K+37532
U výpočtu nezapomeň na prioritu násobemí před sčítáním.
N49° (R/1000)' E018° (S/1000)'


Zastavení 11: - virtuální kde nic nezjišťuješ, jen pro kontroku, že jsi počítal správně.
Jsi u:
- autobusové zastávky Kašlu na všechno a jedu domů!
- policejní stanice Jdeš se udat, že jsi uškrtil ovnera?
- horské chaty Posilni se, ještě to budeš potřebovat.
- dolní stanice lanové dráhy Myslíš si, že bude jednodušší nahoru jet nebo jít?
- v sanatoriu Klíííd, je jen plicní a ne psychiatrické.
- u stanice Horské služby Já záchranu nepotřebuju, ale ovner ji bude potřebovat pomoc až se mi dostane do rukou!
- na pastvině A co ten býk, který k tobě běží?
- v hospodě dole ve vesnici Snažíš se ožrat a zapomenout na celý geocaching?
- na vlakovém nádraží Opravdu už jedeš domů?
- na skále Výhled je tam pěkný, ale podíval jsi se dobře na hvězdičky terénu?
- někde hluboko v lese Raději aby mě sežral medvěd, než abych to musel jít ještě jednou...
Nebudu tě trápit, finálka je jinde na:
X=A*B-D*J+E*G+F*H-C-I*K+29412

Y=A*F-B*D+E-C*G-H*K+J*I+37738

N49° (X/1000)' E018° (Y/1000)'

Takže to máš za sebou. Cože? Ještě bys chtěl nápovědu pro finálku? Tak zajdi na N49°((X+36)/1000)' E018°((Y+22)/1000)' Najdeš tam vymezovací kámen Těšínské komory a na něm číslo. Pak se podívej do tabulky:
17 pod posedem
26 pod velkým balvanem
35 mezi dvěma balvany
44 v staré zídce
53 ve skalce
62 v dutině stromu
71 v geokupce kamenů
80 pod vývratem
Napiš prosím do logu jak si kešku zdolával. Čím víc napíšeš, tím líp. Kritika mi nevadí, ale krátké logy ano. Klidně se přiznej, že jsi souřadnice dostal, že jsi hledal v týmu nebo jsi trasu absolvoval nestandartním způsobem.

sneznice ANO
Všechny stage lze najit i v zimě. Finálka by taky neměla dělat větší problém (Při větším množství sněhu to chce lopatu)
Běžky, ale lépe sněžnice, lze využít k návštěvám jednotlivých stage.
Děti I když je to dlouhé, myslím si, že i menší děti to zvládnou. Ovšem jako několik krátkých výletů. Pro první dítě je připraven ve finálce malý bonus.
verejna doprava Doporučuji použít veřejnou dopravu. Obzvlášť jestli se pokusíte o styl "NA (do)RAZ".
strom Na stage 2 a hlavně 7 musíš trochu povylést.
nad 20km Je to dlouhé! Ale nikdo tě nenutí jít celou trasu najednou.
kolo částečně Multi je připravená pro pěší, ale skoro všude se dostaneš s horským kolem. (Asi budeš muset jet jinou cestou než pěšky)

Stage: 1, 2, 4, 5, 7, 8 a 10 jsou čísla na nerezových tabulkách
Finálka je tvořena krabicí o "large" velikosti. V ní jsou vloženy 2 regular krabice. Jedna obsahuje logbook a věci na trade. V druhé jsou bonusy pro ty nálezce, kteří poctivě absolvovali celou trasu. Něco z mé zrušené kolece CWG a plyšák pro dítě.
Délka trasy: Na této trase si pravidelně testuju mou kondici. Když jsem byl o 15 kg mladší a 25 roků lehčí, jsem trasu pěšky zvládal i pod 8 hodin. V současnosti se zaměřováním stage a odskočením k jiným keškám mi trvala 13 hodin.

Šťastnou cestu!

Additional Hints (Decrypt)

FGNTR wnibe, wreno, fybhc, fgerpun, ohx, fybhc, ohx, ohx, zbfgrx, ohx
SVANY ivm yvfgvat

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

59 Logged Visits

Found it 41     Didn't find it 1     Write note 11     Temporarily Disable Listing 1     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Owner Maintenance 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 77 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.