Skip to Content

This cache has been archived.

evenTeam: Archiv

More
<

Křest druhého kladenského geocoinu u dobrého piva

A cache by GEOKLADNO.cz Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 26 January 2013
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Křest Druhého kladenského geocoinu u dobrého piva

Zveme všechny příznivce geocoinu, geocachingu a dobrého piva na křest druhé geokladenské mince.
mince

Druhý kladenský geocoin je na světě. Po úspěchu prvního coinu jsme vůbec neřešili zda chceme navázat dalším kouskem, diskuse se točila jen kolem otázek jaký a kdy. Zvažovali jsme nejrůznější témata, od okolních historických dominant přes přírodní památky až po obligátní horníky a hutníky. Technické pojetí celkového designu nás nasměrovalo k industriálním památkám, na které je kladenské okolí bezesporu bohaté.

Z několika navržených možností zvítězilo téma Pražsko-lánské koněspřežní železnice.

Historii koněspřežky si můžete přečíst v samostatném článku, který obsahuje i mapu trasy nakreslenou podle historických map, slovních popisů v různých textech a na základě vlastní znalosti terénu. Zde jen v krátkosti připomenu, že se jednalo o naprosto unikátní technickou stavbu, která začala vznikat v roce 1827, přičemž první vlak po ní projel v roce 1830. Jednalo se o druhou železnici na evropském kontinentu a svého času představovala 43% evropské a 28% světové železniční sítě. Prvotní záměr byl propojit Prahu s Plzní. To se sice nepodařilo, dráha však fungovala v koněspřežním provedení desítky let a sloužila k dopravě dřeva z křivoklátských lesů do Prahy, později i k přepravě uhlí z okolí Lán i z Kladna (nakládka probíhala ve stanici Wejhybka). Ujala se i osobní přeprava. Koněspřežka se stala základem pro vznik slavné Buštěhradské dráhy v roce 1850. V úseku údolí Klíčavy – Rynholec jezdila koňská spřežení po trati až do roku 1873. Pozůstatky trati lze najít zejména kolem Lán a dál v křivoklátských lesích, průvodcem při jejich objevování vám mohou být keše koněspřežce věnované.

křest

Zveme vás na slavnostní křest GeoKladenské mince.
V průběhu večera bude unikátní možnost prohlidky zázemí pivovaru. Nahlédnete do samotného srdce pivovaru a budete mít možnost se seznámit přímo s procedurou výroby zlatého moku.


Kdy:26. ledna 2013 od 20:00h
Kde:Zichovec - pivovar
CWG:10kč/ks (V logu uveďte vámi požadovaný počet)


V pivovaru je možnost vynikající teplé kuchyně na objednávku nebo si můžete předobjednat hotové jídlo.
Prosím v logu will atend o informaci o jaké jídlo máte zájem - zda o jídlo na objednávku nebo o hotové jídlo ze seznamu níže:
Polévka:
Gulášová polévka 20,-
Hlavní jídlo:
Hovězí pečeně na smetaně, houskový knedlík 80,-
Špagety s boloňskou omáčkou, strouhaný sýr 76,-
Řízek z vepřové krkovice, štouchaný brambor, kyselá okurka 80,-

V místě je možnost ubytování (hned na proti pivovaru). Jsou dostupné dvoulůžkové pokoje (6x) a dva apartmány (2+2). Pro bližší informace kontaktujte mikisi přes mail mikisi@geokladno.cz nebo tel 608 772 227.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.