Skip to content

This cache has been archived.

Silesian Reviewer: Archiwizacja wydarzenia

More
<

CITO - Szczęśliwickie porządki

A cache by ru.beus Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 20 April 2013
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Sprzątanie Parku Szczęśliwickiego.

[PL]
Szanowni geomaniacy!
 
 Pragnę zaprosić wszystkich geokeszerów, niezależnie od wieku, oraz systemu w którym szukają skrzynek (geocaching jest jeden) na wiosenne spotkanie CITO do Parku Szczęścliwickiego, które odbędzie się 20 kwietnia 2013 r.
Wydarzenie to będzie częścią międzynarodowej akcji Cache In Trash Out Weekend
 
 
Cel zasadniczy: posprzątanie fragmenut Parku Szczęśliwickiego wzdłuż głównej alei i uczynienie go choć na jakiś czas czystszym.
 
Cel pośredni: spotkanie geokeszerów, wspólne działanie na rzecz środowiska naturalnego.
 
Dlaczego mamy to robić?
Dla własnej satysfakcji (uczynienie czegoś pożytecznego bezinteresownie daje dużo zadowolenia), dla zabawy (współdziałanie z innymi keszerami na innym polu niż szukanie skrzynek też może być fajne), dla naszej pięknej przyrody (na pewno nam się za to odwdzięczy).
 
Oczywiście można posiedzieć w domu przed telewizorem czy komputerem, pójść do pracy i "wyrobić" kolejne nadgodziny, skoczyć do hipermarketu i nabyć kolejne dobra. Można... Ale może jednak od czasu do czasu warto zrobić coś innego? Coś dla siebie i natury. Zapraszam więc tych, którzy nie boją się wysiłku fizycznego, szanują przyrodę i potrafią dać bezinteresownie coś od siebie na spotkanie CITO w Szczęśliwicach.
 
 
Program spotkania [orientacyjny]:
 
10.40 - zbiórka uczestników w  miejscu wskazanym przez współrzędne eventu - tuż obok pętli autobusowej Szczęśliwice. Krótki instruktaż BHP
11.00 - 12.00 - sprzątanie parku
12.05 - sadzenie drzew
 
 
Sprawy techniczne: 

Sprzątanie parku, jest organizowane przy wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ochoty. Z ich strony mamy zapewnione worki na śmieci (50 sztuk) oraz ich  odbiór, a także rękawice ochronne, tak więc nie ma potrzeby zabierania ich ze sobą. Oczywiście jeśli macie własny sprzęt ochronny, możecie go przynieść. 
Jeśli wybieraci się z dziećmi, zadbajcie wcześniej o sprzęt dla nich.
Będziemy sprzątać teren przyległy do głównej alei spacerowej parku, między ulicą Drawską a Usypiskową. W przypadku, gdy przyjdzie więcej osób, obszar objęty porządkami może być większy .Tak więc zaproście również swoich znajomych nie-geokeszerów. 
Worki z zebranymi śmieciami zostawiać będziemy przy latarniach w głównej alei - zostaną one stamtąd później zabrane przez firmę sprzątającą.
Na zakończenie spotkania, w miejscu wskazanym przez urzędników, pod nadzorem ogrodnika, zasadzimy drzewo !

Uwaga !!! Do czasu wydarzenia, szczegóły dotyczące czasu trwania akcji porządkowej, jak i obszaru nią objętego mogą ulec zmianie. 

Ps. Kesze - może się jeden, albo dwa pojawią w okolicy :-)  

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.