Skip to content

Mitt barndoms Danderyd #6 Traditional Cache

This cache has been archived.

Toa Norik: #This cache has been archived by a Swedish reviewer#

Hej elinabus!

För ett tag informerade vi dig om att allt inte verkade stå rätt till med din cache och bad dig då ta reda på hur det stod till, samt åtgärda eventuella problem. Då det inte syns några tecken på att du gjort det, kommer jag nu att arkivera din cache.

Jag ber dig plocka in ev. rester av din cache så att de inte ligger kvar och skräpar ner.

Hälsningar
Toa Norik, reviewer


Besök gärna Sveriges avdelning i Geocachings officiella wiki , där du hittar information för dig som cacheägare.

More
Hidden : 4/7/2013
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vi är bror och syster som tänker lägga ut ett antal cacher i området där vi har vuxit upp och på platser som har haft stor betydelse för oss.
 "Ekebysjön" är den sjätte cachen i våran serie.

Här vid Ekebysjön har vi haft många klassträffar när vi gick i låg och mellanstadiet.  När vi var små gick det att bada här i sjön men nu tror vi att det badförbud?

Eftersom vi är hundägare har det blivit en och annan hundpromenad runt sjön.

Additional Hints (No hints available.)