Skip to Content

This cache has been archived.

Rico Reviewer: Archivace listingu keše

[b]Rico Reviewer[/b] - reviewer pro ČR

More
<

Pout obci Mutejovice

A cache by Kuskovi Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/08/2013
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

K SAMOTNÉMU ODLOVU KRABIČKY BYCHOM CHTĚLI PŘEDEVŠÍM UVÉST, ŽE SE JEDNÁ O POHODOVOU PROCHÁZKU OBCÍ MUTĚJOVICE A I S LUŠTĚNÍM JEDNOTLIVÝCH STAGE BY VÁM LOV NEMĚL ZABRAT VÍCE NEŽ 60 MINUT. CELÁ TRASA NEMĚŘÍ VÍCE JAK 3 KM.


Rádi bychom všem kačerům pomocí této cache ukázali obec Mutějovice. Všem bychom chtěli stručně přiblížit obec Mutějovice očima chatařů, kteří si tuto malou obec a její okolí moc a moc oblíbili. Trávíme zde volné chvíle a vyrážíme do okolí na krásné výlety a nebo na lov pokladů:). V obci je spousta krásných míst např. statek, kde chovají spoustu zvířat a je zde i možnost, za malý úplatek, nechat povozit malého kačera na koních. Paní na statku je na veškerou zvěř sama, a tak se prosím nelekněte menšího nepořádku. V obci jsou dva kostely - kostel sv. Václava a kostel sv. Prokopa. Kostel sv. Václava je ve velmi dobrém stavu a určitě stojí za zhlédnutí. Oproti tomu kostel sv. Prokopa je ve velmi kritickém stavu a na opravu stále čeká. V obci je dále Podžbánská restaurace, ve které velmi dobře vaří a vřele doporučujeme se v restauraci zastavit a občerstvit se. Celá obec je velmi čistá a určitě se Vám zde bude velmi líbit. Pokud by vás zajímaly informace o obci jako např. historie aj., pak prosím navštivte přímo webové stránky obce Mutějovice.

Budeme moc rádi, když k logu připojíte alespoň jednu fotografii z cesty po Mutějovicích.

Pouť obcí Mutějovice - cesta k pokladu

Stage č. 1

Vaše cesta začíná na výše uvedených souřadnicích. Ocitnete se před informační cedulí, která vyznačuje určitou přírodní rezervaci. Abyste rozluštili souřadnice ke Stage č. 2, musíte učinit následující: spojte jedním pomyslným tahem jednotlivé obce v níže uvedeném pořadí a vždy před Vámi vyvstane konkrétní číslo:

tah č. 1=A=Kluček-Zeleč-Malá Černoc-Velká Černoc-Deštnice-Zeleč
tah č. 2=B=Solopysky-Domoušice-Mutějovice-Hředle-Třeboc-Domoušice
tah č. 3=C=Jedomělice-Mšec-Drnek-Hradečno-Drnek-Malíkovice-Čelechovice

Jestliže stojíte čelem k ceduli, pak za zády máte jednak místo, které vám může posloužit k vašemu občerstvení a zakoupení nějakého toho jídla na cestu, a především zde stojí obrovská lípa se směrovými ukazateli. Písmena DEF zjistíte, když spočítáte, kolik kilometrů byste urazili, kdybyste cestovali následovně:

cesta 1 (součet kilometrů)=DE=Mutějovice - Rakovník - Olešná - Rakovník - Mutějovice - Perun - Domoušice - Mutějovice
cesta 2=F=Mutějovice - Perun

6+6+4+D+E+F = 27

Stage č. 2 - N 500 11, ABC - E 130 42, DEF

Ke stage č. 2 se dostanete po krásném opraveném chodníčku, který je po obou stranách lemován vysázenými stromy. Po pravé straně minete již zmiňovaný statek a také funkční hospůdku. Nakonec se ocitnete u místa, kde jsou uloženy čtyři schránky s hlínou z významných bojišť první světové války, kde bojovali čeští vojáci. Pokud chcete získat souřadnice ke Stage č. 3, získejte tyto informace:

G=celkový počet Jaroslavů
H= počet Františků
I=počet padlých v rodině Kuklů
J=počet písmen v příjmení u jména Rudolf
K=celkový počet padlých vydělte 4
L=celkový počet Bohuslavů

G+H+I+J+K+L = 30

Stage č. 3 - N 500 11, GHI - E130 42, JKL

Po správném určení sořadnic se krátkou procházkou dostanete do blízkosti již nefungující pohostinství. Cestou minete kostel sv. Václava. Pro zjištění Stage 4 dosaďte následující:

M=E
N=H
O=C
P=počet prázdných světlemodrých čtverců
Q=počet písmen v příjmení majitele nefungujícího hostince
R=počet prázdných, svislých, světlemodrých obdélníků

M+N+O+P+Q+R = 29

Stage č. 4 - N 500 11, MNO - E 130 42, PQR

Ke stage č. 4 se opět dostanete pohodovou procházkou stromovou alejí a budete také procházet kolem památníku Mistra Jana Husa. Zde si již odpočinete od různých výpočtů a luštění. Finálové souřadnice jsou zde celkem viditelně zveřejněny:). Více v hintu.

Jelikož jsme začínajícími přesto vášnivými sběrateli CWG, dovolili jsme si u stage 4 udělat jakési výměnné místo pro CWG. Pokud tedy máte své CWG a chcete ho vyměnit za naše dřívko, zazvoňte na dům, který máte za zády - žluťásek. Pro výměnu platí, že se mění pouze kus za kus. CWG bez výměny nedáváme, jelikož je jako památku necháváme v nalezených krabičkách. Pokud tedy nemáte u sebe CWG na výměnu, nezvoňte prosím, bylo by to opravdu zbytečné. Zvonit můžete v kterýkoliv den od 9:00 - 19:00 hod. V jiných hodinách prosím nezvoňte! Samozřejmě se může stát, že nebudeme doma, pak se bohužel nedá nic dělat a k výměně CWG bohužel nedojde.

FINAL

Zde se již nedá napsat nic jiného než jen pohodová procházka zakončená nalezením mutějovického pokladu:).

Logbook na webu

Prosíme, abyste se při logování alespoň malinko rozepsali a napsali, jak se vám v Mutějovicích líbilo, co vás při cestě potkalo zajímavého atd. Pokud při cestě po Mutějovicích pořídíte nějaké pěkné fotografie, budeme moc rádi, když je připojíte k logu.

Doufám, že se vám všem bude naše první založená keška líbit a strávíte v Mutějovicích pár krásných chvil.

PODĚKOVÁNÍ

Reviewrovi Skupcovi, který nám poskytl cenné rady a informace. Díky za bezvadný přístup.

Týmu ČAGeo také za užitečné rady a informace a především za provedení betatestů.

Kolegovi Alonessovi, který prakticky navrhl a připravil řešení pro jednotlivé stage.

Mé drahé polovičce a rodičům za trpělivost a podporu.

Additional Hints (Decrypt)

[S4] - fgebz
[FINAL] - zhgrwbivpxn rvssrybixn

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.