Skip to Content

This cache has been archived.

pgnext: archivuji

More
<

Cykloevent Birkovo kolo 2013

A cache by pgnext Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 05 October 2013
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Šestý ročník Cykloeventu se koná 5.10.2013 se začátkem na výchozích souřadnicích


Cykloevent se jede na kolech, (kolobežkách ci jiných samohybech) po trase Lednice - Brno po stopách legendárního kolare Birka

Smyslem eventu je projet na kole trasu z Lednice do Brna po Birkove trase. Nepochybne opet s odlovem okolních keší, koštem lahodného cerveného burcáku, zejména však za poznáním krás zdejšího kraje a setkání se známými či seznámení se s novými práteli.

Registrace: Akce zacíná v 9 hodin na Zámeckém námestí v Lednici. Registrace geocacheru bude probíhat od 8:30 do "pokácení stromu" posledním týmem, tedy cca 9:15. Event končí v 18:00h na Staré radnici v Brně.
Registracní místo je na výchozích souradnicích. Oznacení místa a další pokyny budou upresneny. Registrace a úcast na eventu je bezplatná, zde je možno se hned zalogovat a vložit GC, bude vám vydán rozpoznávací štítek, který si pripevníte na kolo nebo na odev. To je kvuli rozlišení geokaceru, abychom se cestou poznali a pokecali. Hlavní cást eventu se totiž odehrává za pochodu. K mání budou snad i eventová CWG (bude upresneno).
Na startu se domluvíme o spolecném postupu. K dispozici bude pojízdná eventcache s logbookem, sem mužete vložit GC a zapsat se. Prosím vložení zalogovat virtuálne predem nebo ihned po závodu a taktéž výber, aby nám ve schránce nezustali kostlivci :-)

V cíli (snad i na startu) je možno zakoupit pametní mince ci další suvenýry. V cíli bude možnost zúcastnit se doprovodného programu.

Zastávky:
Zastávky a časy na jednotlivých Stage jsou uvedeny v tabulce WPT. Zastávky jsou nepovinné; slouží k pokecu, výmene trackables, logování, počkání na skupinu atd. Uvedené casy jsou orientační, kdy a kde byste měli zastihnout ownera. Jeho přítomnost na daném místě nebude trvat celou dobu, jde pouze o časové rozpětí, v němž by měl místem projíždět.

Logování:

Právo logovat má každý, kdo s námi projede na kole trasu z Lednice do Brna, cca 67 km (do 18:00 na Starou radnici v Brne). Tato podmínka není nijak striktní a pokud budete mít své vlastní duvody ke zkrácení trasy (zdravotní stav, doprovod detem, návrat domů a pod.), nebude v tom bráneno. Je nutné ovšem se s náma projet po trase, pokecat, nestací pouze "odskok od plotny" nebo od piva :)). Logování je prístupno také prípadným koulecum kola, a také dětem a jejich doprovodu včetně těch, kteří se účastní dětské části koulení v Lednici nebo v Brně. Event je prístupný také peším, lehokolistum a pod. ve smyslu Birkova kola pohybovat se vlastní silou.

Podmínkou uznání eventu je registrace a zalogování na startu nebo na nekteré zastávce, prípadne prokázání úcasti jiným zpusobem a za predpokladu, ze pokecáte cestou s nekterými kacery ci koulejícími. Pokud by z nějakého důvodu byl owner na eventu nebo jeho části nepřítomný, nepropadejte panice, event pokračuje podle plánu. Fyzické zalogování již není podmínkou k uznání eventu a tak použijete jiné prokázání účasti. To stejné platí, když se nestihnete zalogovat. Sledujte dení zde v listingu, zejména den pred startem. Info budu prubežne dávat do logu.

Doprava: Jelikož se jedná o jednosmernou trasu, je doprava ponekud složitější, nejpríznivejší je cesta ranním vlakem do Podivína (byť bývá narvaný); v Brne je pak po ukonceni ješte dostatek casu na kterýkoliv vlakový spoj. Prosím, abyste si dopravu vyrešili predem, požádali kolegy z minulých rocníku, domluvili se na jízde autem a pod.

Duležité upozornení: Event se jede na vlastní riziko a nebezpecí. Dbejte opatrnosti hlavne v neprehledných zatáckách a frekventovaných silnicích, nebudete tam sami. Na cyklostezkách jezdete vpravo. Zejména vás žádám, abyste zbytečně nezastavovali na silnici s provozem aut a nepletli se do cesty koulečům. Doporučuji přilbu, mládež do 18 let povinně. Osoby mladší 15 let musí mít doprovod. Osoby od 15 do 18 let bez doprovodu musí dbát pokynu ownera, které obdrží pri registraci. Vybavte si kolo svetly, vecer ci za dešte je treba svítit. Vemte si výbavu na opravu kola, zejména defektu. V prípade poruchy jste odkázáni sami na sebe, prípadne na své kamarády. Není v silách organizátora poskytnout technickou pomoc. Dodržujte pravidla silnicního provozu! Pro prípad poranení nebo úrazu je vhodné mít sebou neco na ošetrení (napr. kousek obvazu, náplast a jodovou tinkturu) a zdravotní karticku. Promyslete si predem nouzový odvoz (napr. kdyby se vám rozsypalo kolo nebo z fyzické indispozice). Je dobré mít mobil a být ve skupine s kamarády.

Ostatní pokyny: Pripravte si fotáky a mobily, náhradní baterie, zážitku bude dost. Trasa je vyznacena šipkama, ale leckdy se značení přehlédne a tak si připravte též mapy či navigaci - stáhnete si trasu eventu a nezapomente pripravit se na odlov okolních kešek, kterých je zde víc než dost. Odbocení, bloudení nebo mírné nedodržení trasy neodporuje smyslu eventu.

Vemte si s sebou dostatek pití a svacinu. Ale po ceste jsou dopoledne otevrené obchody a celý den cetné restaurace v každé vesnici. Pitná voda se snad již dá natankovat hned v Lednici u kašny. Trasa je zvládnutelná každým, kdo má trochu natrénováno kolo, hlavne sedací svaly. Jede se na pohodu, individuálne nebo ve skupinkách podle libosti a vůle k odlovu okolních keší.

Prihlášení na event provedte formou "Will Attend". Prihlaste se raději dřív, ať si vás vaši kamarádi najdou a domluví se třeba na společném lovu. Pozdejší prihlášení kdykoliv je samozrejme platné taky. Po ukoncení eventu zalogujte "Attended" a všechny prípadné trackables, které jste viděli, přinesli či odnesli. Budu rád, když do logu pridáte fotky, videa nebo odkaz na galerii, své dojmy a názory, kterých bude zajisté dost.
Kdo by mel další dotazy nebo nejasnosti, at napíše v logu, kontaktuje me pres profil, telefonem nebo se zeptá nekterých drívejších úcastníku.

------------------------------------------------------------

Odkazy:

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

122 Logged Visits

Write note 13     Archive 1     Needs Archived 1     Will Attend 56     Attended 49     Publish Listing 1     Announcement 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 70 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.