Místní skupina VZS ČČK Praha 6 započala svoje působení v roce 1991 a již od od roku 1992 provozuje na Slapské přehradě, Staré Živohošti, hladinovou záchrannou službu první pomoci a technickou záchrannou službu. Od té doby zde každoročně během letních měsíců (červenec a srpen) zajišťuje pomoc rekreantům, yachtařům a všem kteří potřebují pomoci v nouzi.
MS VZS ČČK Praha 6 disponuje dvěma čluny a jedním zásahovým vozidlem pro případ pohybu po souši.
Právě v blízském okolí této základny VZS a zároveň několik metrů pod hladinou Slapské přehrady se nachází několik zajímavých míst, atrakcí a lokalit vhodných k potápěčské návštěvě.
Nejprve, než Vám prozradím, na které z těchto lokalit naleznete kešulku, pojdmě si řici co se zde pod hladinou nachází.
Lokalita 1) Hotel Dubský či Roušavý
V letech 1936-37 zde byl postaven hotel, který se změnou majitelů několikrát změnil i své jméno (Dubský – Roušavý). Před zatopením přehrady byl hotel v roce 1954 odstřelen a nynní z něj v hloubce 35 metrů zbyly prakticky jen ruiny.
K hotelu se dostanete nejlépe od říčního kilometrovníku s označením kilometru 102, který je na břehu mezi kempem a původními budovami Živohoště. Od tohoto kilometrovníku přibližným náměrem 100°.
Zde keš není 
Lokalita 2) Bunkr ŘOP 20/A-120,Z
Tento bunkr je jedním z Vltavské linie vybudované před II.světovou válkou. Za druhé světové války většinu z nich něměčtí okupanti odstřelili, ale něketré objekty znehodnotili pouze vybetonování. Tento bunkr je právě jedním z nich.
Nyní se nachází v hloubce 42metrů a nejlepší cestou jak jej nalézt je přeplavat na druhý břeh proti základně VZS. Zde se u skály zanořit do hloubky 10-15metrů, nalézt lano, kterým je bunkr vyvázán a pak si již jen užívat ponor do doby dávno minulé.
Zde keš také není 
Lokalita 3) atrakce před základnou
Všechny uměle připravené atrakce jsou vyváznány a tak stačí pouze kousek před základnou najít linku v hloubce 3metrů a poračovat po ní.
Atrakce se nachází v přibližných hloubkách:
6m – škodovka
7-8m – loďky
8 m – motorový člun VZS
10m – plato s potápěčem
12m – člun
15m keson
Ovšem ani oproti původnímu návrhu, jsme sem keš také neumístili 
Lokalita 4) Skála pod kostelem, jeskyňka, molo a hausboat
Na tuto lokalitu se právě dostanete z pláže, již na uvedených souřadnicích. Po zanoření a plavte západním směrem v hloubce cca 12metrů. Po chvilce naleznete dvě malé jeskyňky, v níž v jedné znich naleznete malou sošku mořské, nebo spíše Vltavské panny. O další malý kousek dál se hloubce mezi 15-25m rozléhá obří molo, ketré často bývá úkrytem nejen drobných rybek, ale i menších sumců.
O následujících cca 250 metrů dál se před vámi v temné hloubce 30metrů objeví vrak hauseboatu. I když se jeví jako celistvý, tak i přesto je již ve značném stupni rozkladu. Proto i když to lze, nedoporučuji jím proplavávat.
A ano, konečně, zde tedy zároveň můžete nalézt malou tabulku na kterou si zalogujete další váš nález serie „Po dně staré řeky“. 
Jak na keš:
Pozor k nalezení keše můžete použít dvě cesty.
1/ prohlídka jeskyňky, mola a u mola naleznete vyvázané lano pokračujte po laně dlouhých 250metrů k hausboatu.
Pozor touto cestou je ponor vždy dekompresní, počítejte s tím a mějte dostatečnou zásobu vzduchu. Od hauseboatu můžete pak vystoupat na dekompresi do hloubky 6-3metrů dle potřeby a užívat si pokor okolo skály zpět východním směrem k pláži.
2/ pro bezkompresní ponor, pokud tam samozřejmě nebudete dlouho, musíte trochu plavat. Jak a odkud naleznete na nejnavštěvovanějších webových stránkách pro potápníky v ČR.
K nalezení této keše budete potřebovat nezbytnou potápěčskou výbavu s dobrým světlem a kompas.
Keš se nachází 30-35 metrů pod hladinou Vltavy, dle stavu hladiny.
Logujete se přímo u keše, není tedy třeba keš vyzvedávat, ani ji přemisťovat. Tužka je zde k dispozici, ale i tak doporučuji si pro jistou vzít vlastní. K listingu připište čas ponoru, maximální hloubku a viditelnost.
V případě, že půjdete ke keši delší cestou 1 a linka bude někde poškozená, prosím vás i tak o informaci, abych ji mohl opravit.
Tato keš je inspirována knihou Davida VonDráška „Vltava – po dně staré řeky“
Tato keš je určena pouze pro kačery s kvalifikací pro přístrojové potápění. Nepokoušejte se keš ulovit bez příslušné kvalifikace.
Tato keš je zároveň čtvrtou v serii „Po dně staré řeky“