Skip to Content

This cache has been archived.

normis: Paldies Daini

More
<

Hipodroms

A cache by normis Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/23/2013
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Šis ir īpašs Multicache paveids, lai to risinātu, skaties aprakstu un lasi līdz galam. Ieteicams to meklēt diviem cilvēkiem, lai būtu divi telefoni paraleli (lai nekas nenojūk). Brīdinu, ka ar kājām noejot maršrutu, nāksies arī nākt atpakaļ uz auto (maršruts neiet pa apli).

Rīgā no 1893. līdz 1925. gadam pastāvēja Rīgas rikšotāju biedrība.

Par Rīgas hipodroma dibināšanas datumu min 1891 g. 5. maiju, kad Rikšotāju audzēšanas veicināšanas biedrība Rīgas preču stacijas teritorijā aiz Hanzas ielas atklāja rikšotāju sacensību arēnu ar versti garu skrejceļu.

1897. gadā, sakarā ar Rīgas Preču stacijas izbūvi, hipodromam ir jāmeklē cita vieta. Biedrība tādu atrod Zolitūdē, kur tiek uzbūvētas nelielas tribīnes, staļļi ar 70 boksiem un skrejceļš. Darbojās totalizators. Jāatzīmē, ka hipodroma atrašanās vieta tika izvēlēta neveiksmīgi – tālu no centra, kas noteica arī mazo apmeklētāju daudzumu un niecīgus ienākumus. No maija līdz jūlijam te notika sacensības – auļošanā dažādās distancēs un rikšošanā sedlos. Vienā sacensību periodā notika 40-60 sacensības. Sacensību dienā piedalījās 30-35 zirgi.

Zolitūdes hipodromā notika arī vieni no pirmajiem lidaparātu izmēģinājumiem Krievijā, 1910. gadā.

Auļošanas sacensības Zolitūdē notika līdz 1915. gada rudenim, bet 1. pasaules kara laikā hipodroms tika nopostīts un to vairs neatjaunoja.


Zolitūdes hipodroma tribīnes 1911. gadā

Lidmašīna, ar kuru veica pieminēto, Krievijas teritorijā vienu no pirmajie, lidošanas izmēģinājumu


Vēlāk, kad acīmredzot zirgu sacensības izgāja no modes, šo teritoriju vēlējās izmantot Motodroma izveidei. Šis bija ļoti garš un problēmām pārbagāts process, kuru sākumā pārtrauca naudas trūkums, vēlāk karš. Padomju laikos atkal centās motodroma projektu atsākt, taču tas tā arī nenotika, un beigās šeit sāka būvēt Zolitūdes mikrorajonu. Kā zemāk var redzēt, gandrīz iesākts tas tika ik pa pāris gadiem. 

1935 - likts pamatakmens motodromam
1936 - dibina fondu (laikam nav naudas)
1937 - sūdzas, ka dārgi
1939 - Sākas būvdarbi
1941 - "vēl šovasar paredzēti būvdarbi"
1956 - Rīgā cels motodromu, atvēlēta zeme
1959 - "Kādreiz rīgā tika sākts motodroms, toreiz dabi palika pusceļā


Šis slēpnis ir Multicache paveids, kurā punktus noskaidrosiet lietojot viedtālruni un internetu. 

Lai pārbaudītu vai tavs Android, iPhone, BB, Lumia vai cits tālrunis māk spēlēt šo spēli, vienkārši ieslēdz GPS, datu pārraidi, un atver šo testa linku: Test Device

Tālāk dodies uz koordinātēs norādīto vietu, un atver remāk redzamo spēles linku. Koordināšu sākumpunkts novietots uz bijušās Apūzes ielas, gar kuru bija izvietojies Hipodroma šaurākais gals. Pastaiga tevi vedīs gar hipodromu, un prasīs aptuveni pusstundu ar kājām, bet iesaku to darīt ar velosipēdu.

Alert! The following link goes to an external site with further details needed to find this geocache. As the cache owner, I represent that this file is safe to download although it has not been checked by Groundspeak or by the reviewer for possible malicious content. Do this this at your own risk. LV: Šis links ved uz ārēju resursu un to nav pārbaudijis Groundspeak, taču autors apliecina, ka tas ir drošs

Vēlreiz atgādinu, ka spēles laikā jābūt ieslēgtam internetam un GPS, tālruņa pārlūkam jāatbalsta Geolocation (skat testa linku augstāk), kā arī nav vēlams telefonu izslēgt vai restartēt, jo spēle būs jāsāk no jauna. Būtībā ļoti līdzīgi Whereigo, tikai bez speciālas programmas vai kārtridžiem

Additional Hints (No hints available.)



Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.