Skip to Content

This cache has been archived.

Leptoceratops: Hello!
I'm archiving your cache as it has been disabled for more than a one month and it is lost or completely damaged. Usually caches are visited and maintained within 30 days after disabling.
If you wish to unarchive your cache then please contact me using GC code or link of this cache.

If there are still leftovers from container I would appreaciate if other players could collect them so that there are no trash in the nature.

Happy geocaching!

More
<

Ģeonostalģija #2: Kinoteātri

A cache by kazhe Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/06/2013
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Laiks nemanāmi vai manāmi (kā nu kuram) rit uz priekšu. Maināmies mēs, mainās pasaule. Reizēm uz labo, reizēm uz slikto pusi. Kā nu kuram un kā nu kas. Vienam zāle agrāk smaržoja un garšoja labāk. Otram meitenes tagad šķiet skaistākas. Trešais ar smeldzi sirdī atceras tos laikus, kad Boney M bija karstākā grupa padomju Latvijā. Šī slēpņu sērija (kas to lai zina, cik tajā būs slēpņu?) tev atgādinās to, kas aizgājis, visbiežāk uz neatgriešanos. Šoreiz - zudušos kinoteātrus.
Kustīgās bildes Rīgā publiski tiek izrādītas jau vairāk kā simts gadus, laika gaitā mainījušās gan ēkas, kurās filmas izrāda, gan filmu uzņemšanas tehnika, gan dominējošie vēji, kas nosaka izrādāmo filmu saturu. Taču šis slēpnis nebūs veltīts apcerei par Mēmā kino ziedu laikiem vai totalitāro propagandas mašīnu produkcijas salīdzinājumiem. Šis slēpnis tevi aizvedīs uz piecām vietām, kur tūkstošgades sākumā kino vēl rādīja, bet mūsdienās vairs nerāda.
Lai atrastu slēpni, tev būs šis tas jāizdara: jāatrod atbildes Internetā un jāapmeklē kinoteātru atrašanās vietas. Iespējams, uz dažiem jautājumiem atbildes vieglāk būs atrast, meklējot resursos svešvalodās, jo kaut kādu iemeslu dēļ Rīgas vēsture daudzus cittautiešus interesē vairāk.

Kinogalerija
Savulaik šī bija vieta, kur varēja uz (nosacīti) lielā ekrāna izbaudīt kino klasiku. Kino vēsture šajā namā Vecrīgā sākās 1976.gadā, kad tur ievācās Kinoamatieru klubs. Kinoteātris tika slēgts 2005.gadā nogalē, tā līdzšinējās funkcijas pārņemot kinoteātrim K.Suns. Mūsdienās, šķiet, statusa ziņā līdzīgākā vieta kādreizējai Kinogalerijai ir Kino Bize.
A = Pēdējās Kinogalerijā rādītās filmas ilgums minūtēs
B = Pie ēkas ir elektrības kaste. Pēdējie divi cipari skaitlim uz tās (4 ciparu skaitlis, pirmais padilis, otrais - nulle)

Daile
Kinoteātris "Daile" tika atklāts 1936.gada decembrī. Kā rakstīja prese, kinoteātris bija būvēts pēc lielāko ārzemju kinematogrāfu parauga, un īpatnēja sienu un griestu forma skaņu filmām te deva labu akustiku. Kinoteātris visā savā pastāvēšanas laikā saglabāja nemainīgu nosaukumu. Pēdējos tās pastāvēšanas gados Dailē rādīja filmas, kas iepriekš jau bija rādītas Forum kinoteātrī. Kino slēgts 2007.gadā.
C = Noskaidro šī kinoteātra pirmo un pēdējo izrādīto filmu (pirmo filmu sauksim par F1, pēdējo - par F2). Tā kā tās šķīra vairāk kā seši gadu desmiti, nav pārsteidzoši, ka neviena kopīga dalībnieka šīm filmām nav. Taču zināms, ka teju jebkurš cilvēks pasaulē no tevis ir ne vairāk kā sešu rokas spiedienu attālumā, tādēļ tev jāatrod īsākais ceļš starp šīm divām filmām - divi cilvēki, no kuriem viens ir piedalījies filmās F1 un F3 (posms pa vidu), otrs - filmās F2 un F3. Tā kā šeit varētu būt iespējami vairāki varianti, īsto atpazīsi pēc tā, ka pirmais cilvēks ir aktieris, bet otrais - mūzikas autors. Vajadzīgā atbilde - otrā cilvēka dzimšanas gads.
D = Uz ēkas ieraudzīsi divas apaļas plāksnītes vienu virs otras. Apakšējās plāksnītes augšējais skaitlis.

Oskars
Atklāts 1923.gada nogalē kā kino "Forum" - viena no pirmajām smalkajām kino ēkām, mazliet apsteidzot "Splendid Palace". Tam laikam ļoti liels kinoteātris - ar vietām 1000 skatītājiem. Padomju laikos sākotnēji pārdēvēts par "Komjaunieti", bet 1962.gadā pēc pamatīgas rekonstrukcijas ieguva vārdu "Pionieris". Šis bērniem un jauniešiem domātais kinoteātris izcēlās ar futūristisku interjeru un savam laikam retumu - spēļu automātiem. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kino "Oskars", slēgts 2003.gadā. Vēlāk daudzus gadus šajā namā mita naktsklubs Essential.
E = Kā pirmā filma šeit tika izrādīta kāda vācu astoņu sēriju filma. Tajā galveno sieviešu lomu atveidoja mūsdienu Ukrainas teritorijā dzimusi aktrise. Viņas dzimšanas gads.

Kolizejs
Latvijas brīvvalsts laikos šeit atradās kinoteātris "Skala", trīsdesmito gadu beigās pārsaukts par "Blāzma". Šo nosaukumu tas saglabāja līdz pat 1985.gadam, kad notika kinoteātra pārbūve (projekta autors J.Skalbergs) un tas kļuva par Rīgas Kinonamu. Tūkstošgades sākumā te vēl mita kinoteātris "Kolizejs", bet 2004.gadā arī tas tika slēgts.
F = 1939.gada 24.decembrī rādītas amerikāņu filmas ilgums minūtēs
G = Divciparu skaitlis virs ēkas durvīm

Kino 52
Kinoteātris "Grand-Kino" atklāts tika 1912.gada decembrī, tolaik - viens no glaunākajiem Rīgā. 1914.gadā tas ieguva ekskluzīvas tiesības izrādīt kinohroniku no Vieskrievijas Olimpiādes. 1920.gadā šeit notika pirmās neatkarīgajā Latvijā uzņemtās mākslas filmas "Es karāi aizievams" pirmizrāde. Pēc 2.Pasaules kara (1949.gadā) pārdēvēts par "Lāčplēsi", neatkarības gados - "Kino 52", slēgts 2003.gadā.
H = 2002.gada 12.decembrī pulksten 21:00 izrādītās filmas budžets, miljoni dolāru
I = Ēkas iekšpagalmā tu ieraudzīsi nestandarta putnu Pēterbaznīcas tornī. Burtu skaits tā nosaukumā.

Kad visas vērtības savāktas, izrēķini (B+C+D+E+F+G+H)*A*I = JKLMNOPQ. Slēpni tu atradīsi šeit:
N56 57.Q(O-J)(L+N) E024 07.(N+K-Q)(L)(N)
Pārbaudi savas atbildes pareizību:

Additional Hints (Decrypt)

fghevf, zntargf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.