Skip to Content

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.

Wherigo Cache

O doubravickem vodnikovi

A cache by Cracken79 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 8/29/2013
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Volně zpracovaná pověst o vodníkovi na základě knihy Ambrožovy budějovické pověsti a povídky. Pomůžeš místním zbavit se nepřátelského vodníka?


Co je Wherigo?

Tropický motýl

Jde víceméně o celkem lineární akci. Rozdíl proti předchozí cartridgi (Lightningy nad Budějovicemi) tkví především ve větším množství pěšky nachozených kilometrů a rovněž v odpovídání na otázky a plnění množství různých úkolů.

 

Nyní budete potřebovat i jisté znalosti vodnické problematiky. Věřte mi, že se vám budou hodit. Pro začátek by bylo vhodné nastudovat si základní informace na wikipedii.

 

Zrekapitulujme aspoň to nejzákladnější:

 

VODNÍK

 

Je to pohádková bytost. Lidé si ho v dávných dobách vymysleli, protože se báli hluboké vody.

 

Žije ve vodě v rybníku, a proto má mezi prsty plovací blány jako žába. Často sedí na staré vrbě a kouří fajfku. Nosí zelený frak, kterému vždy kape ze šosů voda, a červené botky. Umí čarovat, proměňuje se v ryby a koně.

 

Bývá obvykle zlý, protože topí lidi a jejich dušičky si ukrývá v hrníčcích.

 

MAJITELŮM CHYTRÝCH TELEFONŮ DOPORUČUJI STAŽENÍ PRO "POCKET PC DEVICE". Pokud si stáhnete aplikaci pro Garmin, tak by vám to taky mělo chodit, ale ochudíte se o veškerý (pěkný) zvukový a hudební doprovod... Cartridge sice bude mít 6 Mb, ale smartphonistům by to vadit nemělo, po dohrání smáznete, tak co... Doba trošku pokročila od časů němých wigovek. (Ale jestli si chcete jen pípat jako garministi, prosím. Ochuzujete se sami.)

 

Upozornění

 

Při odehrání urazíte určitou vzdálenost, na mnoha místech budete plnit úkoly a konverzovat s postavami a také se na určitá místa budete muset vracet, s tím prosím dopředu počítejte. Vězte však, že vše má svou vnitřní logiku a nic není nahodilé.

 

Hra i při co nejkratším odehrání měří něco pod 6 km. Čili počítejte s většími vzdálenostmi, aby nedošlo k mýlce.

 

EDIT: UPDATE NA VERZI 1.7 dne 18/7/2014. Verze 1.7 - zkrácení vzdálenosti k babce kořenářce, kód pro odemčení wherigo je nově k dispozici i po dohrání hry. UPDATE NA VERZI 1.8 dne 30/7/2014. Verze 1.8 - přidána jedna drobná rada, prodloužení limitu na běh. 26/10/2014 verze 1.9 - snad vyřešen problém s běháním na OpenWIG a Iphonech + pár drobností.

Celou cestu mějte oči otevřené a dobře vnímejte své okolí, mohlo by vám to leccos v budoucnu usnadnit. (Minimálně se nebudete muset vracet nazpět.) Pokud vás ale postava vyloženě vyzve, abyste někam došli, poslechněte jí. Sice si jisté informace můžete pamatovat, ale hra je nastavená tak, abyste tam opravdu museli dojít, takže pokyny postav neberte na lehkou váhu.

 

Obec Doubravice je poměrně klidná, přesto se zde můžete setkat s dopravou na silnicích, tak prosím dávejte pozor, žádná hra nestojí za zranění či něco horšího. Dvojnásob to platí i o rušné silnici České Budějovice-Trhové Sviny. I přesto se domnívám, že hrát wigo jen ve vsi samotné a nikde jinde by bylo nuda. Pokud to bude možné, zkuste zvolit k odlovu dobu, kdy bude doprava minimální.

 

Pro první tři nálezce je připravena odměna.

 

Problémy

 

Doufám, že k tomu nedojde, ale přece jen, pár (snad) dobrých rad...

Pokud se vám bude zdát, že je navigace nepřesná, tj. přístroj ukazuje jinam, než skutečně stojíte, doporučuji vypnout a znovu zapnout. Vězte, že je důležité pro hladký chod hry, aby zóny byly opravdu tam, kde mají být.

ODSTRANĚN VELKÝ PROBLÉM SE ZADÁVÁNÍM ÚDAJŮ PO VYKONÁNÍ ÚKOLU, KTERÝ VELMI ZNESNADŇOVAL DOHRÁNÍ HRY. NYNÍ BY TO MĚLO CHODIT HLADCE. VELKÉ DÍKY KAČEROVI PE_BO ZA POMOC, CENNÉ RADY A ZPĚTNOU VAZBU.

Stalo se mi, že jsem odehrál jinou cartridge víckrát, jednou to šlo úplně bez chyby, jindy se vyskytovaly nějaké ty "mouchy" typu RunTimeError, javascript atp., zkrátka, hra vám padá, nejde uložit atp. Jediný lék je restart celé hry od začátku či stažení celé cartridge znovu... (Ano, chápu, že to není moc povzbudivé, ale opět je to věc, kterou neovlivním...)

 

Hru si ukládejte po celou dobu sami, ideálně po odchodu ze zóny, když jste vykonali nějakou akci. (Tak se dá asi nejbezpečněji předejít padání hry.)

Odpovídání na otázky ve hře

 

Aniž bych chtěl „dělat ze čtenáře blbce“, musím tu objasnit pár věcí, co se týče odpovídání na otázky ve hře. Pokud dostanete otázku ANO/NE, je odpověď nasnadě. (Aspoň co se možnosti volby týče.) Pokud budete vyzváni k vložení informace, kterou jste někde v terénu zjistili, vězte, že vždy jde o jedno jediné slovo bez háčků a čárek, velká a malá písmena nehrají roli. (Pokud by otázka byla „Kdo je nejznámější malíř českých vodníků?“, byla by správná odpověď „lada“ i „Lada“.) Když vás postava vyzve, abyste vložili číselnou informaci, vložte prosím číslovku/číslo, ne slovo. (Např. v otázce: „Kolik pohádek je obsaženo v Čapkově knize?“, bude správná odpověď „9“, nikoliv „devet“ či „devatero“.)

 

U smartphonů zadejte žádané slovo/číslo a pak dejte tlačítko "Opovědět"/"OK". Nikoliv "Enter", ten má za následek poskočení kurzoru na nový řádek. Musíte předtím přepnout buď na klávesnici či zmáčknout tlačítko "zpět". Možná se to zdá být jasné, ale já sám jsem s tím měl ze začátku při hraní wherigovek problém. U smartphonů taky dávejte pozor na automatické opravy textu, odpovědi musí být vždy bez háčků a čárek, jinak to nebude fungovat! Prostě je to tak nastavené a nedá se s tím nic udělat.

 

Rovněž poprosím o jednu věc, než začnete autora proklínat a posílat do "horoucích pekel", buďte si prosím jistí, že jste opravdu vše v reálu prošli, prohlédli všechna místa, promluvili (i několikrát) se všemi postavami a zkusili použít/vyzkoušet všechny věci z inventáře. Pro případ zoufalství je v inventáři jistý "helpdesk".

 

 

Literatura

 

Blümlová, D.(ed.): Ambrožovy budějovické pověsti a povídky. Pelhřimov 2003.

Stejskal, M.: Labyrintem tajemna. Praha 1991.

 

Poděkování

 

V první řadě děkuji tvůrci Urwiga (Yourself) za užitečný program, který může uspíšit tvorbu wigovek, ale bez funkčního manuálu to není až tak snadné. Poděkování patří i Maxinohovi za řadu užitečných rad ke tvorbě na různých internetových fórech. V poslední řadě děkuji sobě, že jsem to stvořil a několikrát celé odchodil:-) (Doufám, že chápete sebeironii...)

 

Takže, nabijte si pořádně baterie smartphonů a Garminů, vezměte si pořádný oděv a pevné boty a hurá na vodníka! Napište prosím do logů, na jakých platformách jste hráli a zda byly nějaké problémy s dohráním. Díky.

 

Poděkování

V první řadě děkuji tvůrci Urwiga (Yourself) za užitečný program, který může uspíšit tvorbu wigovek. Poděkování patří i Maxinohovi za řadu užitečných rad ke tvorbě na různých internetových fórech, dále mh.mailovi za jeho užitečný seriál o Wherigo na jeho blogu zvaném Wigoland. Vše najdete zde.

Závěrem jen doufám, že má činnost také inspiruje někoho dalšího k tvorbě vlastních wherigo keší.

Additional Hints (Decrypt)

Bceniqh iryxl ilxbgynal cnerm oyvmxb h prfgl

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

108 Logged Visits

Found it 77     Didn't find it 2     Write note 27     Publish Listing 1     Owner Maintenance 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 12 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated: on 4/15/2018 1:47:56 PM Pacific Daylight Time (8:47 PM GMT)
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page