Skip to content

This cache has been archived.

ayvars1956: Pašam nepatika. Varbūt vēlāk izveidošu kaut ko interesantāku.

More
<

Brauciet lēnām pār tiltu draugi...

A cache by ayvars1956 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/02/2013
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Pirmais tilts pār Ventu tika uzbūvēts 1868.gadā Plostu ielas galā, senās pārceltuves vietā. Plostu tilts pastāv līdz 1915. gadam, kad 1. pasaules kara laikā Krievijas cara armija tiltu nodedzina. Tilts bija būvēts no koka plostiem. Tas atradās Plostu ielas galā. Pateicoties tam arī iela ieguvusi savu nosaukumu.  

   1923.gada 21.oktobrī atklāts būvuzņēmēja E. Baula būvētais koka pontonu tilts pār Ventu. Tilta projektu izstrādājis inženieris Krivošapkins. Tilta garums ir 174,60 metri, platums- 8,50 metri. Lai netraucētu kuģu satiksmi, tiltam ir izgriežams vidus. Tilta būve valdībai izmaksājusi ap 50 000 latu. Tilts atradās Sarkanmuižas dambja galā. Vēl joprojām abos Ventas krastos saskatāmas bijušo nobrauktuvju vietas. Pontonu tilts pār Ventu kalpo līdz 1964. gadam, kad tiek celts jauns dzelzsbetona tilts.

      Jaunais Ventas tilts ekspluatācijā nodots 1963.gadā. Tilta vidējā daļa tika būvēta kā paceļama, taču tehnisku problēmu dēļ tiltu tā arī nebija iespējams izmantot kā paceļamo tiltu. Tilta brauktuve sastāvēja no 2 joslām, brauktuves kopējais platums 10.5 m, kā arī divām gājēju joslām, kopējais platums 2,5m. Pēc rekonstrukcijas 2011.gadā Ventas abus krastus savieno Latvijā vienīgais paceļamais tilts. Tilta kopējais garums ir 281.14 metri, platums – 19.2 metri. Līdzšinējo divu braukšanas joslu vietā tagad ir četras – pa divām katrā virzienā, kā arī abās pusēs ietves, no kurām viena apvienota ar veloceliņu.                                                                                     

   Ventas tilta dekoratīvā apgaismojuma ierīkošanas darbi tika sākti 2011. gada pavasarī. Tilta dekoratīvais apgaismojums sastāv no gandrīz 1000 gaismas objektiem un lāzerprojekcijas. Projektā tiek izmantota vienīgi LED tehnoloģija, kas nodrošina projektam ilgu mūžu, patērējot pēc iespējas mazāk enerģijas. Pirmo reizi Baltijā šāda tipa objektam izmantota pastāvīga lāzeru projekcija, kas uz tilta paceļamās daļas pacelšanas laikā rāda pulksteni, kā arī citus grafiskos objektus īpašos gadījumos. Ventas tilta izgaismošanas instalācija  ir viena no sarežģītākajām un daudzveidīgākajām Rietumeiropas valstīs.

       Jaunais autotransporta apvedtilts pār Ventu Ventspilī uzbūvēts laikā no 2008. gada marta līdz 2009. gada maijam. Būvniecības ideja radās, jo bija nepieciešamība attīstīt ostas teritoriju, kas atradās aiz esošā tilta. Apvedtilta garums ir 174 metri, platums 12 metri, tai skaitā braucamās daļas platums 7,5 metri. Autotransporta plūsma paredzēta 2 joslās.

   1908.gadā iesāka būvēt dzelzs tiltu pāri Ventai dzelzsceļa līnijā Liepāja-Ventspils. I Pasaules karš šo darbu pārtrauca. Tilta būvniecību pabeidza II Pasaules kara laikā.

Tilta kopgarums-147.4 metri. Pasaules karos saspridzināts un pēc tam atjaunots.

    Runājot par Ventspils tiltiem nevar nepieminēt arī abus viaduktus, kas pēc savas būtības arī ir tilti.Diemžēl izsmeļošu datu par šiem viduktiem manā rīcībā nav.

      

    Jūsu uzdevums ir doties pastaigā pa Ventspili un apskatīt gan esošos tiltus, gan bijušo tiltu vietas. Katrā no punktiem jāatrod viens no burtiem.  Dabā secība ir savādāka. Burts norāda vietu kur Jūs atrodaties un veicamo projekciju, kā ari hintu nākošā burta atrašanai. Azimuti doti gan grādos, gan miljemās (mils - tukstošdaļas), kas ir precīzākas!Par cik magnētiskie ziemeļi mainās un kompasu neviens neizmanto, uzstādi GPS uz koordinašu tīkla ziemeļiem (GRID NORTH). Sākuma koordinātes Jūs aizvedīs uz kādu ielu, kuras nosaukums ir cieši saistīts ar šo uzdevumu. Pirmās veicamās projekcijas burts ir šīs ielas  nosaukuma trešais ( 3. ) burts.

 

V       892 m        303°     5392 *              Stūris

E     1397 m     299.5°     5322 *              Barjera

N       202 m          44°       778 *              Stūris

T       850 m       12,5°       226 *              Uzraksts uz vāka – 1.burts

S     1144 m         240°     4260 *             Zem - ala   

P     1279 m         151°     2667 *             Sliede

I        462 m         174°     3090 *             Laterna

L     1967 m         181°     3213 *             Pelēkais - vidū

S     4411 m         420°      6642 *            Iekšā

 

Vēlu veiksmi un patīkamu pastaigu pa Ventspili !

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.